Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Internet hizinizi arttirin !!!

mxzr

Öne çıkan mesajlar

evet arkadaslar. simdi chipten okudum ve yaptim download hizim 15kb den 65 kb a cikti :D. oyunuda etkiliyomus ama ben daha denemedim. Simdi sole acikliim dr.tcp programini boyle ayarlioruz ve save ediyoruz. Bili kapatip tekrar baslatiyoruz.

ordaki MTU yuda deistirmek gerekiomus ama xpde onun icin baska bi program yuklemek gerekiomus onunda linkini vericem.
simdi gelelim aciklamasina :D.

nese mantigi cok uzun yazamicam MTU yuda 1.492 yapmamiz gerekiomus oyundaki lagi onlemek icin ama . koyulmuo ordaki bosluga :D. Hic olmadi alin bitane chip dergisi okuyun :D ama tavsiye ederim yaklasik 5 katila download ediorum simdi hemde kablolar kopukken :D

ahanda linkler

DR.TCP

RASPPPOE ADSL protokol diye bisi indirilcekmis burdanda ama bulamadim bu mtu icin xp de gerekiomus. Nese ben bukadarini anlayabildim alin bi chip okuyun :D sayfa 190-194[signature][hline]K N I G H T __ O N L I N E
Name:TurkForEverX
Job:Shaman
Server:Xigenon
Level:3x
Np:100
Clan:_PaticiK_
Nationality:Human

Sosyal ağlarda paylaş

You Will Need To Reboot (older windows) or Restart Networking (2k,XP) For DrTCP Changes to 'take'

bole bi uyari var demek calisio ama reboot nasil yapilio yani formatmi :D anlamsiz format atinca ayarlar gider bilmeom :D[signature][hline]K N I G H T __ O N L I N E
Sosyal ağlarda paylaş

said:
rockncoke, 22 Ocak 2005 00:33 tarihinde demiş ki:
sonuç=bi halta yaramaz

bende yaradi :D seninki 98 mi ?[signature][hline]K N I G H T __ O N L I N E
Sosyal ağlarda paylaş

tamamda

You Will Need To Reboot (older windows) or Restart Networking (2k,XP) For DrTCP Changes to 'take'

bole derken restarti ayri rebootu ayri kullanmislar neden acaba ???[signature][hline]K N I G H T __ O N L I N E
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar. Network olaylarında extpr lara güvenmeyelim.

Network hızlandırmak için gelişmiş ayarları zaten xp'de Başlat satırında "services.msc /s" yazıp entera bastığımızda açılan pencereden yapabiliyoruz. O zaman ne gerek varki extprlara.

Ama yeterli bilgimiz yoksa "Hizmetler" programını fazla kurcalamayalım, format atmak zorunda kalmayalım....[signature][hline]Ne demişler "tedariksiz abdeste çıkan, domala domala taş ararmış"

Flame damageli +7 Wizard staff arıyorum. Elinde bulunanlar özel mesaj atsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sırada, (örneğin) 512kbps ADSL bağlantısı olan bir kullanıcıya, poponuzu yırtsanız 60k ile download yaptıramazsınız. Limiti geçmenin imkanı, mümkünatı yok. Bunu zaten bir çoğumuz biliyoruz.
512kbps ADSL'lerde 60k yı görmek için ATM olayını kapatırız. Ama bu sefer internete bağlanamayız. Anlatabiliommu :)

internetin bağlantı hızını yükseltmek imkansız yani.

En kaliteli kablolar ve modemleri kullanarak 1-2k yükseltirsiniz belki. Ama o kadar... daha fazlası olmaz..[signature][hline]Ne demişler "tedariksiz abdeste çıkan, domala domala taş ararmış"

Flame damageli +7 Wizard staff arıyorum. Elinde bulunanlar özel mesaj atsın.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo hizmetlerden %20lik ağ kotasını kaldırdım bayağı da yararını görüyorum ama bu akrabaları gibi hikaye çıktı, zaten performans artışı söz konusu olamazdı bir limit konulmuşken.[signature][hline][b][Bu mesaj Ali Sami Yen tarafından 1 Ekim 1905 14:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sole acikliyim size mantigini illa yazdircaksiniz :d. Turktelekop dan gelen baglanti hiziniz artmio tabi ama normalde adsl size 1500byte lik paketler yolluyor ve bu paketlerin herbirinin icinde gonderici ve alici bilgilerinin bulundugu header lara yani basliklara sahiptir. soz konusu bu bilgilerin bu basliga eklenmesinin gorevi ise PPPoE yerine getirir.veri paketi yerine ulastigi zaman soz konusu gondericiye paketin alindigina dair bir onay msji gelir.alindi mesajinin gonderene ulasmasina kadar gecen sureye Ping Rate denir.ve bizim bilgisayarimizda bidahaki paketi bi onceki paketin onayi ulastiktan sonra kabul eder. alindi onayinin gondericiye ulasmasi cok uzun surecek olursa paketin kayboldugu veya hatali oldugu sanilir. bu program veri paketlerini. alindi onayi beklemek zorunda kalmadan dogrudan olarak gondermesine izin verio.onay ulastigi zamanda bisonraki paketi hizlica gonderebiliyo. Hazirlanmis olan veri paketleri ise TCP Receive Windows adindaki ozel bir hafiza alaninda saklaniyor. Bu hafiza alani buyuklugu windows 95/98/NT altinda 8kb ve ME/2000/XP altinda 16kb dir. Ve MTU normal billerde 1500 dur ve buda lan baglanti hizi icin uygundur. Ama adsl peketleri Headerlar sayesinde bunu asar bu yuzden MTU yu programda 1492 yaptik. bide dergide sayet kayda deger bi verim alamamissaniz TCp deki degeri yavas yavas maksimuma yukseltin diyor (63000) ve her deistirdiginizde restart atin. :d

yani bu program verileri daha kucuk aliyor ama sIk aliyor. Internet hizi gene ayni geliyor ama paketler kaybolmuyor ve onay beklemeden yenileri gelior. Tabiki Xpdeki 98 e gore daha fazla olcak cunku biri bu verileri 8kb lik hafizaya depolarken dieri 16kb lik hafizaya depoluyor.

oh yoruldum :D[signature][hline]K N I G H T __ O N L I N E
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...