Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taşınma durumu. Fiber-hiper durumu.

DavidMills

Öne çıkan mesajlar

Yeni taşınma durumundan, nakil için gelen TTNET çiler e dedim ki burada fiber var mı? Var. Dostum bak HİPERNET değil gerçek FİBER var mı? Var dedi ısrarla. Özellikle soruyorum fiber var derse boşa modem parası vermeyeceğim. Yada taahhüt vermeden kullanacam.

Ankara'da işyerinde kullanılmış TTNET in fiber için verdiği modemi (tilgin) kargolattım buraya.

TTNET çiler biz sadece ankastre de bağlantı yapıyoruz, ev girişi için elektrikçi bulun dediler. E dedim 4 ay önce yine böyle aynı site idi, sizinkiler evin bağlantısını da kontrol edip, yapıp gittiler? Yok biz bakmıyoruz. Şaka gibiler yeminlen. Neyse eve bulaşmadı adamlar, elektrikçi ile hallettik ama uç cat6 yada cat 5 değil. Bildiğin bakır telefon kablosu. (Yalın internet bu arada.) Anladık yok gerçek fiber. SUPERONLINE i da aradım, onlarda sadece ADSL verebiliyor buraya. Anlaşıldı ADSL2 den devam ettik 16 Mbps olarak.

Dün modemi yeniledim, madem fiber yok hiper olsun (vdsl) diye. AKK den dolayı bilerek 50 mbps i seçtim (200 GB AKK) max 33 mbps gördük ookla speedtest te. Sadece upload biraz farketti 1.8 mpbs lere geldi.

Biraz önce TTNET roket mesajı geldi, dedim deneyim. 100 mbps kaldırıyor ise 20 tl fark var zaten. 40 mbps bile göremedim. Demek ki 50 mbps buranın kaldırdığı max performans.

Kısaca ben bu bağlantı ile 50 mbps üstünü kasmayım dimi? Upload da aynı çıkıyo zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

o ttnetten gelen elemanlar bir garip
yıllardır 8mbit kullanırım

daha önce biraz kurcaladım 16mbit falan yaptım hattım kaldırmadı 10 mbit e falan sabitledik öyle mis gibi kullandım hatta bi dönem

herifler gelip benim hattımın 4mbitten üstüne cekmiceğini iddaa falan etti, benden habersiz hızımı 4mbite düşürdüler 1 ay boyunca. sorunca akk dediler lel of kanserler
Sosyal ağlarda paylaş

Altyapı çok eski değildir muhtemelen. Ama gerçek fiber olmadığına göre de çok bir şey beklememek gerek. Henüz online oyun kasmadım, loss vs anlamında bir şey diyemem. Ookla speedtest te ping 17-19 arası. Ankara da uydunet vardı, 9-13 arası görebiliyordum.

50 mbps 200 AKK yalın hipernet olarak 87 TL ye, 24 ay taahüt verdim. Yoksa 107 TL + 15 TL alıyolar her ay.

Modem yeni ince ayarlara bakamadım henüz, ping vs için uğraşmam umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
TTNET ile uğraşılmaz zamanında Superonline ADSL'den fiberine geçelim diye kalkıp şubesine gitmiştik. Satmamak için ellerinden geleni yaptılar yok telefon için genel müdürlüğe gidecekmişiz en az 1 ay sürermiş bizde boşverdik Superonline ile devam dedik :)
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

TTNET ile uğraşılmaz zamanında Superonline ADSL'den fiberine geçelim diye kalkıp şubesine gitmiştik. Satmamak için ellerinden geleni yaptılar yok telefon için genel müdürlüğe gidecekmişiz en az 1 ay sürermiş bizde boşverdik Superonline ile devam dedik :)

Süpo olsa hiç dert etmeyecem. Uydunet bile bu TTNET ten 2 gömlek üstün. Şaka gibiler.

Modemi yeni aldım. Cebe mesaj geldi 'efenim hipernetin hızlı dünyasına hoşgeldiniz' diye. Port aktarımının tamamlandığını buradan anladık zaten. Yeni paket için aradığım TTNET call center daki çocuk sinyal alamıyosanız modeminiz kötüdür dedi. 'kötü' ? Neye göre, ulan ADSL sinyalinde çalışan VDSL ve FIBER destekli modeme bilip-bilmeden mok atmak neyin kafası? Zaten arıza kaydı çözemedi, DH çözdü iyi mi? Aynı sorunu yaşayan birisi sayesinde çözdüm modem ayarlarından.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

duz telefon hatti iste, adls'i ondan vermiyolar mi zaten? fiber olmadigini zaten cozduk de, ne var onu cozemedik asdf. gerce fiberin de, eve kadar fiber olani, binaya kadar olani ayri ayri.

Aynen ama burada düz telefon hattı cat5 içerisindeki 2 uç tan geliyo. Yani iç mekanda cat 5 var. Ankastre de cat5-6 desteği olup olmadığını bilmediğimizden gerçek FIBER var mı yok mu onu bilmiyoruz. Zaten bu saatten sonra ekime kadar. Bağlayan TTNET çi ısrarla var dedi, TTNET işlem merkezi ve elektrikçi abi VDSL var dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
DavidMills said:

orc_lord said:

Süpo olsa hiç dert etmeyecem. Uydunet bile bu TTNET ten 2 gömlek üstün. Şaka gibiler.

Modemi yeni aldım. Cebe mesaj geldi 'efenim hipernetin hızlı dünyasına hoşgeldiniz' diye. Port aktarımının tamamlandığını buradan anladık zaten. Yeni paket için aradığım TTNET call center daki çocuk sinyal alamıyosanız modeminiz kötüdür dedi. 'kötü' ? Neye göre, ulan ADSL sinyalinde çalışan VDSL ve FIBER destekli modeme bilip-bilmeden mok atmak neyin kafası? Zaten arıza kaydı çözemedi, DH çözdü iyi mi? Aynı sorunu yaşayan birisi sayesinde çözdüm modem ayarlarından.

Dur sen daha nelerle karşılaşıcan :)

Halamın Ankara'daki adresini başkasıyla karıştırmışlardı. Kadın gitti ikametle başvurdu düzeltemediler, telefonla aradı defalarca yapamadılar. Pes etti 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Telekom/Ttnet hep maldı, hep mal kalacak. En son 2 sene önce problem oldu 8 mbps idi o zaman, direk gürültü cızırtı var diye telekom'a arıza vermiştim, genç bi çocuk gelmişti, yanında modemde var, ölçtü, hakkaten bozuk kalite, direğe baktı, gitti 100 metre ilerdeki kutuya baktı şak diye 22 SNR margin.

8 mbit'ten gına geldi 150 tl ye koşuyor, 16 mbps 75gb AKK ye geçtik. İlk başlarda gene 22 SNR margin 3 db attenuation. Dedim oharra 24mbps olsa onu da kaldırcak, sanki santralin dibindeyiz.

Ahanda 3 aydır 8'e düştü margin, geçen 4'e düştü yağmurlarda, çağırdım bu sefer yaşlı bi bey amca geldi, modem yok yanında, dedim hattı çıkarıp bekleyip dinliyorum çık çık kesilio, eh bi modemle test edelim dedi, direğe bile çıkmadı, 5 dakka sonra 8 margin oldu, bi dahaa gelmedi :P Belli tlf etmiş, santralden 12 mbps ye düşürdüler, snr 16 oldu. Şimdi 15 mbps bağlanıo gene 8 snr. 10'un altı olunca kopar arada zaten.

Ne derler başta adsl için, hattınız ne kadar kaldırırsa, e ilk geçtiğimizde 22 snr idi, neden 8 e düştü ? Hat benim değilki, kablolar tlf kutuları TTnetin, kapasite üstü doldurursan bağlantı, kalite düşer tabi. fiber zaten müstakil yok, apartman site hep. Ama reklam gırla. Allahın manyakları.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...