Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mapez davul

Angelotti

Öne çıkan mesajlar

Simdi güzel davula benziyo ama su varki
Pedal yok demişin Tama Iron Cobar Twin Pedal alırsan 400$
Tabiki twin olmak zorunda diğil , Tama Standart Pedal Kit yaklasık 200$
Zil yok demişin
Bi Melow Crash alsan , Bi Full Crash alsan hepsi istanbul olsa
tabe hihat de yoksende onuda alsan (ride katmıyorum bile) rahat 600$ gitti zaten eklenti ayaklı iyi bi crash ın 150$dan fazla oldunu düşüncek olursak normal kaç para olur sen düşün
Ki çokda kaliteli bişi olmicak ziller (yoksa zaten bi zil gördüm yaklasık 600$dı sırf zil ehue uçmuş bunlar)
Yani üstüne bi 800$ masraf etcen tabiki derileri saymıyorum ama bide su var :) sana baska bi secenek
Gidersin bi Tama SwingStar alırsın hem içinde
Kick , 2 tom , 1 floor tom , trmpet, hihat, crash var tabe tamamnın böle tabure gibi enteresan ama çok rahat oturcak seyinide veriyolar :D
Ben olsam ki ben suan öle yapıyorum, bekleyip bi tama alırdım.. ben alıcaktım ne güzel bi mapex ama aynı sorun vardı hem çok eksik vardı hemde önemli olan tahtası takozuymus dediler , ne kadar klas deri bile koysan iyi yapılmamıs bi bateriden iyi ses almak çok zordur dediler bende bekliyorum bence sende öle yap :)[signature][hline]Blind Guardian
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...

Sosyal ağlarda paylaş

Evet tam hesap yaptım pek iç açıcı diğil söliyim simdiden ama iyi olsun diye fazla palı olmayan kaliteli parcalar seçtim
Baterin 350$
Pedal: Mapex Standart: 200$
Ziller: 400$
Crash , stand (150$)
Hihat , stand (250$)
Deriler: 150$

Toplam: 1100$
bu kadar masraf değermi tartışılır tabiki, aynı paraya bi tama swingstar alıyosun yanında bide bi crashın daha oluyo yane setinde 2 crash olmus oluyo ama tabe benim gibi hesini bi anda veremiyosan kötü işte beklemek çok zor :([signature][hline]Blind Guardian

Sosyal ağlarda paylaş

bende pad bile yok.
yastık var.

aslen daha iyi olduğunu düşünüyorum.
çünkü yastıkta sekmiyor , stüdyoya provaya girince çılgın atıyorum deli gibi sektiriyorum.
ehehe[signature][hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
i want a boy with çemçük smile and pişmaniye hair.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak bende ped almadan önce yastığın daha iyi oldunu düşünürdüm ama konser ve kayıt olaylarına girince anlarsın farkını simdi anlatsam yabancı kalabilirsin ama kısaca açıklıyım
Vurduğun zaman yastıkta rebound (geri sekme) almıosun bu yüzden elin orda kalıyo ki bu aslında bi tekniktir yani vurduğun zaman orda kalması da bi bateri tekniğidir. Oysa sektirmek istemediğin zaman hafif vuruslarda vurduktan sora yukarı kaldırırsın ki titresim yapmasın. Sen (ve bi kaç ay öncesine kadar ben) yastıkta çalıştın için elini indirdiğin zaman orda kalıyo gibi zanlediyosun ve bileğin buna alışıyo. Ve gercekten hızlı ve dengeli olman gereken yerlerde yetersiz kalıyosun. Ayrıca bu yaptığın sabit elini çekmediğin vurusta yayılan titresimler bi gurultuye sebek oluyo ki iğrenc bişey. sana tavsiyem ped alman. Yastıkla çalışmaya devam ediyosanda vur ve hemen bageti kaldır bi kere alıştınmı buna sora benim gibi günde 10 saat çalışırsın kurtulmak için. Ben kurtuldum hala 10 saat çalışıyorum yaklasık ama o baska :D

10 saat diğildir tabikide :) Nese sonuc olarak iki tekniği birbirine karıstırmıs olursun benim gibi ve ortaya hiç iyi bi sonuc çıkmaz. Vuru kırdı bateri çalışı denir buna beni çok kötü ezmişlerdi zamanında :( Ama sora ezilen onlar oldu :D[signature][hline]Blind Guardian

Sosyal ağlarda paylaş

said:
obacan, 20 Ocak 2005 20:02 tarihinde demiş ki:
Bak bende ped almadan önce yastığın daha iyi oldunu düşünürdüm ama konser ve kayıt olaylarına girince anlarsın farkını simdi anlatsam yabancı kalabilirsin ama kısaca açıklıyım
Vurduğun zaman yastıkta rebound (geri sekme) almıosun bu yüzden elin orda kalıyo ki bu aslında bi tekniktir yani vurduğun zaman orda kalması da bi bateri tekniğidir. Oysa sektirmek istemediğin zaman hafif vuruslarda vurduktan sora yukarı kaldırırsın ki titresim yapmasın. Sen (ve bi kaç ay öncesine kadar ben) yastıkta çalıştın için elini indirdiğin zaman orda kalıyo gibi zanlediyosun ve bileğin buna alışıyo. Ve gercekten hızlı ve dengeli olman gereken yerlerde yetersiz kalıyosun. Ayrıca bu yaptığın sabit elini çekmediğin vurusta yayılan titresimler bi gurultuye sebek oluyo ki iğrenc bişey. sana tavsiyem ped alman. Yastıkla çalışmaya devam ediyosanda vur ve hemen bageti kaldır bi kere alıştınmı buna sora benim gibi günde 10 saat çalışırsın kurtulmak için. Ben kurtuldum hala 10 saat çalışıyorum yaklasık ama o baska :D

10 saat diğildir tabikide :) Nese sonuc olarak iki tekniği birbirine karıstırmıs olursun benim gibi ve ortaya hiç iyi bi sonuc çıkmaz. Vuru kırdı bateri çalışı denir buna beni çok kötü ezmişlerdi zamanında :( Ama sora ezilen onlar oldu :D

güzel böyle anlatıyorsun da , biliyorum tabi ki abi.
neyse.[signature][hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
i want a boy with çemçük smile and pişmaniye hair.
Sosyal ağlarda paylaş

300 usd maxtone aldım toptancıdan gayet iyi. evans cift kat yaglı deri alıcam 100 usd. zilleri odanın kenarında kosesinde kalmıs yerlerden topladım belese geldi ride ve sehpası yok ama 2. el bi tama ride sehpası 100 usd ride ı da al 100 usd ye meinl felan. ortalama bir davulum oldu yani. trampet 14", alto kucuk 12", buyuk 13", floor tom 16", cross 22". ahanda boyle guzel bir bateri toptancı her zaman icin rullazdır bunu unutmayalım.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
obacan, 20 Ocak 2005 20:02 tarihinde demiş ki:
Vurduğun zaman yastıkta rebound (geri sekme) almıosun

simdi soyle ki yastıkta da sektirme teknigine alıstıktan sonra cok guzel sekiyor. bi yerden sonra sırf kitap defter de yetersiz tabi sektirme teknigini gelistirmek icin. karsısına gecmek lazım bi kac kere aletin.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...