Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışına taşınmış/taşınmayı düşünen patiler

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Bizim çok yakın arkadaşlar sattı malı mülkü 1 senelik dünya turuna çıktılar. Şuan Avusturalya'nın en güneyine inmek üzereler sanırım.. 6,5 aydır yoldalar şuana kadar ki masrafları 30bin. Transsibirya ile başladılar..

https://www.facebook.com/dunyaturubizimisimiz?fref=ts
Sosyal ağlarda paylaş

Patice said:

Bizim çok yakın arkadaşlar sattı malı mülkü 1 senelik dünya turuna çıktılar. Şuan Avusturalya'nın en güneyine inmek üzereler sanırım.. 6,5 aydır yoldalar şuana kadar ki masrafları 30bin. Transsibirya ile başladılar..

https://www.facebook.com/dunyaturubizimisimiz?fref=ts

Tamam ablacım da pek alaka kuramadım topicle?
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

KuddusiMavra said:

ta-şın-ma-yın

diye uyarımı yapar ve işime dönerim.

Yurt disina mi? Niye ki?

kendimce cevapladım tabi.ben kesinlikle yapamam.
biz bize benzeriz'e her türlü inanan birisiyim ve bunun birçok örneğini defalarca yurtdışında yaşadım.

olay sadece yurtdışına gidip orada bir düzen kurup yaşamayı sürdürebilmek değil bence.
hiç ummadığın bir an da vatan hasretinin(ya da memleket ile,aile ile,çocukluğun ile,aşkın ile,vs.vs.vs. bir şeyin) içine korkunç bir şekilde düşmesi,basması...
Sosyal ağlarda paylaş

Kuddusi abi sana katılmıyorum, katılamıyorum ben.

Çok beter yerler olmadıktan sonra (hele avrupa filan) güle oynaya yaşarım ben.Arkadaşlık-dostluk konusunda girişken adamım sıkıntı olmaz yalnızlık.

Ailem hariç burada bir şeyi özleyeceğimi de hiç ama hiç düşünmüyorum.Düşünmem de.
Sosyal ağlarda paylaş

kısıtlı dünya derken?
ayda en az 15 gün 4 kıtada ki herhangi bir ülkeye giden; bu zamana kadar 40 küsür ülke görmüş ve gezmiş; düzenli olarak görüştüğü 26 ülkeden arkadaşları olan; amsterdam,barcelona,selanik,varşova,halep(ne yazık ki halep'in yerinde yeller esiyor şimdi tabi),kahire,iskenderiye,prag,vs.vs.vs. gibi şehirlerde çok rahat rehberlik yapacak kadar bu şehirleri tanıyan kısıtlı dünyamda mı fizbancığım?
Sosyal ağlarda paylaş

Babacum, güzel düşünce tabi ama öğrenmek lazım kaç kişiye çıkıyo neler gerekiyor şansımız ne?

Bir de şöyle bir şey var, ben bu blue card'ı alsam bile avrupada çalışabileceğim kesin değil ki benim...

Öyle elinde Blue Card'la ayazda kalmış bekçi gibi durursun.

Canada için bir şey diyemiyorum tabi...
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

kısıtlı dünya derken?
ayda en az 15 gün 4 kıtada ki herhangi bir ülkeye giden; bu zamana kadar 40 küsür ülke görmüş ve gezmiş; düzenli olarak görüştüğü 26 ülkeden arkadaşları olan; amsterdam,barcelona,selanik,varşova,halep(ne yazık ki halep'in yerinde yeller esiyor şimdi tabi),kahire,iskenderiye,prag,vs.vs.vs. gibi şehirlerde çok rahat rehberlik yapacak kadar bu şehirleri tanıyan kısıtlı dünyamda mı fizbancığım?
gezmekle olmuyo, senin kafanda belli kurallar var. tsk mukemmel, perincek on numara, turkluk super birsey, turk insanina benziyoruz. istersen 200 yil marsta yasa, senin kafan degismez.
Sosyal ağlarda paylaş

kusura bakma ama aydınlık gazetesi almadan veya ulusal kanal izlemeden vatan partisi akepeyi yalıyor diyen adamlarla aynı kafadasın fizban.
-tsk kurum olarak kuvvetli,organize bir ordu.en iyilerinden birisi.kurumun başındakiler yamuk.o ayrı.ama necdet özel yüzünden veya hilmi özkök yüzünden kurumu kötülemem.
-perinçek kesinlikle 10 numara adam değil.ben genel başkanlığa devam etmesini doğru bulmuyorum.bu konu ile ilgili kendi bloğumuzda yazı yazdım ve an itibariyle 12 binden fazla tıklama var. ama mevcut liderler içinde en iyisi olduğunu da biliyor ve söylüyorum.
-türklük süper bir şey ne la?!

eleştirelim birbirimizi tabii ki,bana da hakaret etmeden herkes istediği eleştiriyi yapsın.
ama haksızlık etmezseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

sen buradaki insanlara haksizlik ediyorsun asil; insanlarin kendine ve bu ulkenin geri kalan %60'ina benzedigini varsayiyorsun. biz bu halka benzemiyoruz, cogumuz bu halktan nefret ediyoruz, ve kosarak kacmak istiyoruz. ha ayrica vergilerimizi aptal insanlarin sectigi hirsizlara vermek istemedigimiz icin, daha rahat yasayacagimiz, daha cok para kazanacagimiz, devletin milleti daha cok dusundugu ulkelere gocmek istiyoruz. cok ozlersek raki balik yapmaya geliriz, parayi euroyla kazandiktan sonra harcamak da daha eglenceli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sorun şu, "kesinlikle taşınmayın" demek ile "benim tecrübelerim böyle oldu ben olsam taşınmam" demek arasında fark var

hani "ta-şın-ma-yın diye uyarımı yapar ve işime dönerim." diye yazmanın altından "ben sizden daha iyi biliyorum benim deneiymlerim kesin ve katidir" algısı oluştuuryor yani ben de öyle algıladım ortada üslup hatası var
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam.
doğrudur.
paticik özelinde böyle bir sosyal topluluk böyle düşünüyor olabilir.

ama ben yukarıda da yazdım. bu benim düşüncem.

yoksa gittin tübingen'e yerleştin de niye yerleştin mi dedim?

herkes mutlu olacağı yaşamı sürdürsün umarım.

edit: yav, yarın yurtdışına çıkacağım, harbiden bir yandan it gibi iş yetiştiriyorum.
bir yandan yazdım.
ama bu kadar büyüyeceğini bilseydim vallahi yazmazdım.
peki,kabul,üslup hatası var.
benim düşüncem olduğunu yazdım ama yukarıda.
Sosyal ağlarda paylaş

üstteki mesajda da fizbana katılıyorum, tamam ailem arkadaşlarım burada eyvallah da yani.. ben kahraman olmayı artık düşünmüyorum ve geleceğimi planlıyorum.

bak bu seçimde de büyük zaferle çıkacak bu adam belki 400 millet vekili çıkaramaz ama yine at koşturmaya yetecek kadar adamla meclise girecek
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...