Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mission zorluk ayarı...Hero corps agents

sostizm

Öne çıkan mesajlar

Okuduğum zaman anlamamıştım, şimdi mission zorluğunu ayarlamak mümkün, her zone'da bulabileceğiniz bir hero corp agent'tan mission zorluk seviyenizi ayarlayabiliyorsunuz, küçük bir ücrek karşılığında. Bu ücret levela bağlı. L40 adasu 33 500 inf verirken L12 hero sadece 650 inf vererek ayar değiştirebiliyor.

işin üzücü tarafı, hard boiled yani en kolay ayar zaten normal eski ayarda. Mission kolaylaştırmak mümkün değil. Sadece zorlaştırılabiliyor ve zorlaştıkça mission sonu ödül exp. ciddi bir biçimde değişiyor.

Consecutive missionlarda bile iki miss arası zorluk değiştirilebiliyor ancak bu tip görevlerde sadece son görevden sonra ödül xp verdiği için hesabı nasıl yaptığı konusunda hiç fikrim yok.

Faydalı bir düzenleme olmuş.[signature][hline]COH:
AdaSu Science Balster AR/Elec.Manup. L40
Usta Science Scraper Dark Melee/Regen L31
TRT 3 Natural Tanker invul/Mace L12
Sosyal ağlarda paylaş

Pek kimsenin ilgisini çekmemiş ama bulduğum detayları taşımaya deva edeceğim,

Bu zorluk dereceleri ve mission toplam xp sonuçlarını denemişler ve sıcak sıcak size ulaştırayım dedim.

Hard Boiled, solo (base):
Villains' levels: 36-39
# of Villains: 50
Total XP: 2830

Tenacious, solo:
Villains' levels: 38-39
# of Villains: 55
Total Experience: 36723
% Increase over Base: 30%

Rugged, solo:
Villains' levels:37-40
# of Villains: 54
Total Experience: 35352
% Increase over Base: 25%

Unyielding, solo:
Villains' levels: 39-40
# of Villains: 54
Total Experience: 52076
% Increase over Base: 84%

Invincible, solo:
Villains' levels: 38-41
# of Villains: 47
Total Experience: 47200
% Increase over Base: 67%

altlarda tekrar sorulmuş, mission sonu bonus xp ne durumda? DEĞİŞMEMİŞ. ama bu ilk test bakalım ne olacak - benim testimde sonuç farklıydı...[signature][hline]COH:
Usta Science Scraper Dark Melee/Regen L31
TRT 3 Natural Tanker invul/Mace L12
Sosyal ağlarda paylaş

Valla zaten zaman zaman zor gelen oyunun safhalarindan sonra bu ne ise yarar ki diye dusunmedim deil. Ama sabah denedim ve gordumki iyi bir team kurmussaniz onunuze geleni deviriyor silip geciyorsaniz mutlaka zorluk arttirimi sart. Hele hele 8 kisilik ekipte xp dagilimini dusunecek olursaniz oldukca onem kazaniyor. Benim deneyimim unyielding seviyesinde 8 kisi de nerdeyse (tam olarak hesaplamadim tabi) en yuksek seviyede (kendi lvl larina gore) xp ile odullendiriliyor. Bence bu degisiklik de cok iyi olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

Her zone'da Hero Corps yerini gösteren bir liste / forum bulmadım. Belki de henüz yok. Mapts maplerine 1'er 1'er eklemeye başladı ama henüz çok az sayıda var. Burada bulduklarımızı yazıp birbirimizle paylaşalım isterseniz.

1- Founders Falls: Parkta Trainer ve task force NPC'nin yenında
2- Talos. Merkez adanıs SW yönünde Büyük heykelin bulunduğu adacık üzerinde
3- Pregrine Isl. Portal meydanında.

benim bulabildiklerim bunlar... Bricks, Steel Canyon ve IP dekiler lazım.

teşekkürler.[signature][hline]COH:
Usta Science Scraper Dark Melee/Regen L33
TRT 3 Natural Tanker invul/Mace L16
Sosyal ağlarda paylaş

Bikaç tane de google search ile buldum...

in bricks, the analyst is near the hospital....

The IP guy is on an island between the tram and the hospital.
The Talos guy is on the base of the Talos statue.

AP - Behind city hall, opposite Henry Wong's postion.
KR - In front of Police HQ, right hand corner.
Steel - Behind Statue in Bylde Square.
Skyway - In the walled garden with Synapse and Mynx.

Son bir not daha:

Ayar değişimi ambush şiddetini de etkiliyor!! Missiondan sonra üzerimize öyle bir nemesis güruhu çullandı ki, bricksdeki freak'ler bile şaştı kaldı.

Takımdaki herolar, daha büyük ambushlar gördüğünü de söylediler. Hepsi de vazgeçmez bir şekilde çıktığımız missionun sahibini takip ediyordu, engel tanımadan.[signature][hline]COH:
Sosyal ağlarda paylaş

düşük level tecrübelerinide ben aktarıyım.

yukardaki exp tablosu solo için verilmiş ve unyielding in daha iyi sonuç verdiği görülmüş. invincible ise daha az vermiş gibi gözüküyor. sanırım burda şöyle bir ayar mevcut. invincible daha büyük gruplarda işe yararken unyielding küçük gruplar/solo için en zor seviye. 3 kişilik bi grupla unyielding seviyesinde göreve çıktığımda kendi levelim 14 iken 17 lik moblarla karşılaşırken. 6 kişilik grubumda bu seviye 15 e düştü. bunun gördükten sonra birde invincible deniyim dedim. moblar 17-18-19 oldular bir anda.

bu ambush olayı ise çok keyifli. ama iki kere ölmeme sebep oldu. özelilkle outdoor görevleri alırken dikkatli olmak gerekiyor. bir anda öldürmeniz gereken moblar 42 level olarak etrafınızda beliriyorlar. bu tip görevleride alırken yanınızda (eğer takımsanız) bir kaç arkadaşınızın olması yararlı olur gibi. (en azından ben 2 kere ölerek bir daha yanlız başıma bu görevleri almamayı ilke edindim :D )

EK: Bu arada bu tip görevlerde EXP gerçekten inanılmaz. frostfire görevi yaptım serkan la beraber. o bir level atladı bende nerdeyse 14 ten 15 e atladım görev sonunda.[signature][hline] MSN : [email protected]
---
Sözlükte Ben :D
---
Tunch geçen gün babasına demişki:
Hiç para seçmem. Ne olsa yerim

[b] 1. Geleneksel Paticik İstanbul Lan Party 28 Ocak 2005'te!

[Bu mesaj tunch tarafından 10 Ocak 2005 13:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hard Boiled (Default)
Foes are 0/+1 of your level. Normal quantity.

Tenacious
Foes are 0/+1 of your level. Higher quantity.

Rugged
Foes are +1/+2 of your level. Normal quantity.

Unyielding
Foes are +1/+2 of your level. Higher quantity.

Invincible
Foes are +2/+3 of your level. Normal quantity

Sanırım neden unyieldingin daha çok xp verdiği ortaya çıktı ;)

[signature][hline]COH:

[Bu mesaj sostizm tarafından 10 Ocak 2005 17:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası bir kaç görevdir invincible takılmaktayım. bir dahaki görev öncesi tenacious a geri dçnücem. mishlerde işe yaramamaktan sıkıldım açıkçası :)[signature][hline] MSN : [email protected]
---
Sözlükte Ben :D
---
Tunch geçen gün babasına demişki:
Hiç para seçmem. Ne olsa yerim

[b] 1. Geleneksel Paticik İstanbul Lan Party 28 Ocak 2005'te!
Sosyal ağlarda paylaş

Araştırmaların için çok saol Sosti. (Tekrar tekrar:))

"CoH Hakkında Bulabileceklerinizin Toplu Listesi" bölümüne link olarak ekledim.[signature][hline]City Of Heroes...
Keyzar: Spine,Regeneration-Scrapper LvL 50/ Toxygen: Dark Miasma,Radiation Blast-Defender LvL 32 Keizar: Warshade-LvL ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...