Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zoom X4 ADSL modem ayarları

Virus

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Evet 102354tane topic açıldıktan sonra kavelinde dediklerine canı yürekten katılarak Zoom x4 ayarları hakkında bir topic açayım dedim.İşter ayarlar.

Basic Setup kısmında bu ayarları yapıyorsun
Vpi:8 Vci:35
bridge=disable
Encap:PPPoE LLC
Şifrenizi telekomdan isteyin eğer daha dagıtılmamaya başlanmadıysa şöyle olacak hangi telekoma baglıysan oranın ismi sonrada telefon numaranın son 4 hanesini yazacaksınız. misal Üsküdarda oturuyorum ve oturdugum yer Üsküdar belediyesine baglı telefon numaramda 341 65 89
üsküdar6589 gibi veya ümraniye4659 gibi..
şifre 12345678 yapıyorsunuz
Save diyorsunuz sonrada savein altındaki reboota tıklayınız confirm deyin
Daha sonra yukardan Optionsı tıklayın orda DNS'yi seçin orda 2tane ip kısmı var onları bunu yazıyoruz
212.156.4.1
212.156.4.20
Save yapıyoruz reboot ve confirm combosunu uyguluyoruz.Normal şartlarda adsl hattı baglı olan biri bu ayarlarlan nete girebilir Hayırlı olsun.
Bunlar dışında sorularınız olursa bu topic altında yazınki aynı sorunu olanlar başka topicler altında aramak zorunda kalmasın zaten arama yapmayı beceremeyen bir milletiz.
Eğer düşünceniz yok kardeşim siz anlatamıyorsunuz sorunlarım bitmiyor diyorsanız buyrun Zoom dist. Oluşum bilgisayarın telefonları.
0212 234 57 80[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

Cyre2K'nın yazısını okuduktan sonra şüphelenmeye başladım. Ethernet ve USB x4 adsl modemler için aynı uygulamaları mı yapmamız gerekiyor? Yoksa farklı aşamaları mı var? Daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim, Satanix.
dipnot: Yarın hayırlısıyla zoom 5551 x4 adsl modemimi satın alacağım. tabi kadıköy'de bulursam, gerekirse g.antep'e kadar giderim ya, neyse :)
İlgine teşekkürler.[hline]myra
Never free never me
So I dub thee unforgiven
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Hiçbir fark yok siz sadece bu ayarları yapacaksınız siz etherneti seçtiğiniz zaman zaten download yaparken o kendi ayarlarını koyuyor windows üstüne sizin gidip ayriyetten ağ ayarlarıylan uğraşmanıza gerek kalmıyor kısacası.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
bu ayarların aynısı modem le birlikte geldi bana kitapçıkta scanleyip yollasaydım da kasmasaydınız keşke :)
aldım modemi kurdum 5 dk içinde hallettim sıfır sorun :)[hline]Grandmaster Hamburger
Estel_Anorien, 23 December 2003 23:37 tarihinde demiş ki:
oooooffff.. Kimse isminin yanında bir gif var diye adam olmuyor..Bendede bi madalya bi title var.. adam mı oldum? Hayır...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Benim aldıgım zaman yoktu o tarz olaylar demekki parayı bulmuşlar bide kitap koymuşlar üeh[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
adamlar kara borsada fiyatları bilem nerelere çektiler olm :)
neyse cnm daha yeni aldım pek kullanmadım ama memnunum yani :)[hline]Grandmaster Hamburger
Estel_Anorien, 23 December 2003 23:37 tarihinde demiş ki:
oooooffff.. Kimse isminin yanında bir gif var diye adam olmuyor..Bendede bi madalya bi title var.. adam mı oldum? Hayır...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bende 5dk sürmedi ayarları yapmam insanlar neyi yapamıyor anlamış değilim. Orada yazmayan tek şey dns numaralarıydı onuda sitelerine yazmış adamlar..
Check ederkende Virus'un yazdıklarına baktm karşılaştırdım okedir. Tamam bukadar.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin kafası teknolojiye basmaz. Bu yüzden tek başlarına kurmaları aylar bile alabilir.

- Şimdi kalkıp bunuda biri kötü bişey söylemişim gibi üstüne alınır ya neyse.[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Grafiker ( Corel Draw & Photoshop ).
Autocad öğrenmek zorunda kalmış olan kişi.
Fizik okumayı bilinçli olarak seçen bilgisayar manyağı ve ruh sağlığı yerinde olmayan biri.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...
virüs çokzel yazmıştın zamanında yine eline sağlık da...

şimdi başka bir soruyu yine bu konu altında sorasım geldi çünkü daha önce ihtiyacım olmayan bir şeye sonradan ihtiyacım oldu

şimdi bu X4 ile iki bilgisayara da hizmet verebiliyoruz ya işte ben ikincide sorun yaşıyorum

X5 ile gayet şahane bir şekilde iki bilgisayarı da (hatta 3) tek modemden idare etmeme rağmen X4'ün ethernet çıkışını (tek çıkış var zaten) ikinci bilgisayara bağladığımda ve lan bağlantısını gözlediğimde sadece giden paket olduğunu ama gelen paket olmadığını gördüm

ikincinin lan ayarlarından tcp/ip ye girip ip için 10.0.0.4 girip subnet için 255.255.255.0 girip varsayılan ağ geçidi ve dns sunucusu için de birinci bilgisayarın 10.0.0.2 sini girmeme rağmen durum değişmedi

acaba diyorum benim X4'ün konsoldaki ayarlarında bu duruma engel olan bir ayar mı var değiştirmem gereken? yani lan bağlantısı 100 Mbps olarak bağlandı görünmesine rağmen nete giremememe sebep olan bir ayar olabilir mi default olan ve düzeltmem gereken?

teşekkürler...

edit/ekleme: bu arada kablo olarak X4'ten çıkan kabloyu kullanıyorum ve modemin de LAN ışığı yanıyor, bu da sanırım kabloda sorun olmadığı anlamına geliyor, ekleyeyim dedim...

ve bir not daha, oluşum'un sitesine girilmiyor yoksa ordan bulabilirdim belki cevabı :([signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 15 Ocak 2005 09:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DynamicK, 15 Ocak 2005 10:02 tarihinde demiş ki:
Advanced setup > lan settings > user mode: multi user seçili degil mi?

evet :([signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...