Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Odea Bank Hakkındaki Görüşleriniz

White Wolf

Öne çıkan mesajlar

cacodemon said:

Kulislerde, OdeaBank'ın kısa sürede nasıl bu kadar pazar payına sahip olduğuna dair inceleme yapmak için Harvard'dan bir ekibin geleceği dedikodusu dolanıyor.

Gerçekteki pazar payını bilmiyorum. İlk kuruluş aşamasında HSBC'den çok sayıda personel (yönetici) aldıklarını gördüm. Altyapılarını da Denizbank iştiraki Intertech'den satın aldıklarını biliyorum. Kullanıcı dostudur, personel olarak çalışacaksan zorlanmasın.

Personel olarak çalışılır mı diye soruyorsan, parasına bak. Kariyer hedeflerini gözden geçir. Başka bir yerden teklif varsa onu da yaz, tartalım söyleyelim.

Müşteri olarak çalışır mı diye soruyorsan, sana diğer bankalardan daha fazla ne verecek onu düşün. İyi oranlar ve anında hizmet sunuyorsa neden olmasın.

Cacodemon birşeyi merak ediyorum.Bir bankanın batıcağı veya kapatılıcağı önceden öngürülebilirmi, yoksa birden olduya bittiye mi gelir ?
Sosyal ağlarda paylaş

"White Wolf" said:

Bir bankanın batıcağı veya kapatılıcağı önceden öngürülebilirmi, yoksa birden olduya bittiye mi gelir ?

evet, zaten bu tür durumlar için 2001 krizi sonrası daha sıkı regülatif önlemler alındı, yakın bir örnek için imar bankası vakası, türkiyede bankacılık eskisi kadar konttrol dışı değil çok ciddi denetimlerden geçiyorlar ayrıca A.Ş. oldukları için hepsinin çeyreklerde finansal rapor yayınlama mecbriyeti var ki bu raporları inceleyerek bankanın ne durumda olduğunu, mesela kâr rakamını şişirip şişirmediklerini, anlayabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

ww ..turkiye de bankalar batmaz..cunku dunyada hicbir yerde olmadigi kadar karli bir ulke burasi.. hicbirsey yapmadan sadece birey olarak 1 milyar dolari devlete borc versen normalde uluslararasi piyasada alabileceginin misli katini aliyorsun..

birey olarak bile..almanyada euro faiz orani 0.05

tr de ise..8.25

kaynak

ilginc bir tablo degil mi..

ha oteki versiyonda inadim inatta bile batirmaya calistilar olmadi..sonucta o kurumlarin da haklari bir sekilde korunuyor..

ha ancak cok ciddi ayakoyunu olur yoneticileri parayi hortumlar ancak ole batar ki..gecmiste onun gibi 4 5 bankayi batirip parasini hazineden odetmislerdi.odedik kuzu kuzu
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

ww ..turkiye de bankalar batmaz..cunku dunyada hicbir yerde olmadigi kadar karli bir ulke burasi.. hicbirsey yapmadan sadece birey olarak 1 milyar dolari devlete borc versen normalde uluslararasi piyasada alabileceginin misli katini aliyorsun..

birey olarak bile..almanyada euro faiz orani 0.05

tr de ise..8.25

kaynak

ilginc bir tablo degil mi..

ha oteki versiyonda inadim inatta bile batirmaya calistilar olmadi..sonucta o kurumlarin da haklari bir sekilde korunuyor..

ha ancak cok ciddi ayakoyunu olur yoneticileri parayi hortumlar ancak ole batar ki..gecmiste onun gibi 4 5 bankayi batirip parasini hazineden odetmislerdi.odedik kuzu kuzu

Rusya , arjantin , venuzuella neymiş öyle, yurtdışına gönderebiliyormuyduk :D
Sosyal ağlarda paylaş

imar bankası egebank vs bunlar battı batacak bankalardı zaten

http://www.executive-magazine.com/business-finance/finance/odeabank-audi-in-turkey

odeabank ile ilgili fikir verebilecek bir yazı, süper agresi,f girdiler piyasaya ve meyvelerini topluyorlar önümüzdeki 5 yılda pek batacak veya piyasadan çekilecek gibi durmuyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

onlar niye ole..

cilgin dogal kaynaklari var da ondan..

venezuella cilgin cavez ve cilgin petrol var..enf orani 60 larda ama cari acik fazlalari var ..yani % 6 kadar butcelerinin kar ediyorlar her sene

keza rusya deli dogal kaynak dogal gaz..butun olumsuzluklara karsin ayakta..

arjantinteki sorun cilgin dogal kaynaklari olmamasi sanirim..arti bizdeki gibi pompa kara para da olmayinca..sag kanattaki sekmelerden her haltina ulasabiliyorsun ulkelerin..

tez yazacak filan varsa derli toplu guncel kaynak iste
Sosyal ağlarda paylaş

"White Wolf" said:

Arkadaşlar Merhaba

Türkiyede yeni açılan lübnan asıllı odea diye bir banka var.Görüşleriniz neler, sizce çalışılabilirmi yoksa riskli mi ?

ilk açıldığında, diğer bankalardan çektiği kadroya sağlam maaşlar ve 3 sene iş garantisi veriyor idi (duyumlara göre). iş garantisi devam ediyorsa denenir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...