Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW dünyası açıldı peki eq dünyası açılıcak mı?Açılmıcaksa neden?

AtarDamar

Öne çıkan mesajlar

Evet arkadaşlar wow dünyası açılmıs ve gerçekden güzel olmuş fakat eq biraz daha ağır bence eq'e destek verilmeli elimizden geleni yapalım,okuyanların eq'e saygısı artsın diye düşünüyorum karşı gelen varsa tartışalım.İşte site

http://web.paticik.com/wow/

benzeri yapılabilir mi sizce

[signature][hline]Ben Adamı Bi Tokatta Deviririm Çünkü Ben Normal Değilim

[Bu mesaj AtarDamar tarafından 03 Ocak 2005 14:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela ben turk hava yollarında stewardım amablackrose'nin sticky ettiği başlıklardaki mesajları okurken gözlerim sulandı çünkü günlük kullandığımız ingilizce değil tamamını anlamak mümkün olmuyor o yüzden swg ve wow ıcın yapılan yardımcı siteleri eq için yapmazsak bu oyunu 2. sınıf olarak sergilemiş olmaz mıyız?Benimle birlıkde baslıcak bir kaç arkadaşım var ki onlar cok az biliyor ingilizce bunun gibi bircok kişi var karışık bu oyun diyen ünv öğrencisi var.Sadece çeviri değil tavsiyelerde olur mesela mage ile verimli oynayabilmek için şunlar vs...[signature][hline]Ben Adamı Bi Tokatta Deviririm Çünkü Ben Normal Değilim
Sosyal ağlarda paylaş

İngilizce az biliyorsanız eq2 de zorlanabilirsiniz , oyunu nasıl oynayacağınızı bilseniz bile[signature][hline]The Wheel of Time turns, and Ages come and pass, leaving memories that become legend. Legend fades to myth, and even myth is long forgotten when the Age that gave it birth comes again.
Sosyal ağlarda paylaş

http://213.194.108.6/Forum/index.php
Alaturqua guild inin herkese açık sitesinin forum link idir,muhtemelen aklınıza takılan herşeyin cevabını bulabilirsiniz ee bulamazsanızda sorarsınız hemen cevaplarız :)[signature][hline]He stands in the shadows of his lord,Dreagloth,drinking in the dark energies of the Vault.

[Bu mesaj dreagloth tarafından 03 Ocak 2005 20:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AtarDamar, 03 Ocak 2005 14:35 tarihinde demiş ki:
Evet arkadaşlar wow dünyası açılmıs ve gerçekden güzel olmuş fakat eq biraz daha ağır bence eq'e destek verilmeli elimizden geleni yapalım,okuyanların eq'e saygısı artsın diye düşünüyorum karşı gelen varsa tartışalım.İşte site

http://web.paticik.com/wow/

benzeri yapılabilir mi sizce

haklısınız ama wow dünyası açılalı çok uzun zaman oluyor yani çok sayıda insanın fedakarlığı sonucu ortaya çıkmış bir site

halbuki eq2nin arkasında wowun single playerları gibi bir arka plan ve oyuncu desteği olmadığı için ilgisiz kalınmış gibi görünebilir

sonuçta o siteler benim gibi sizin gibi oyuncuların gönüllü çalışmaları sonucu ortaya çıktı, o yüzden eğer eq2 hakkında bir ilgisizlik varsa bunun çözümü de yine bu ilgiyi bekleyen bizleriz

eğer gönüllü olarak zamanını ayırıp bu tip bir site için "ben elimden geleni yaparım, bilgimi paylaşır gerekirse saatlerce de internetten araştırma yapıp bunları oluşturulacak siteye koyulması için derlerim" diyen varsa buyursun yapalım

site açmak çok kolay, yazı çevirmek de çok sorun değil, tavsiye, rehber vs yazmak tamam ama önemli olan bunun devamının getirilmesi, güncellenmesi

genelde başlarda 3-4 kişi çıkıp bir "ilk" hevesle birkaç ay bir şeyler yapıp sonra güncelleme işini boşluyor sonuçta da bazı sitelerimiz gibi unutulmuş, terkedilmiş sitelere dönüşüyor o yüzden bu tip bir girişim için başlangıç isteğinden biraz daha fazlası gerekiyor[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Rose kolay dediğiniz şeyleri yapsak en azından temel olarak açsak diğerleri gibi sürekli güncellenmesede oyunda fazla değişiklik olmaz mesela ırk özellikleri şuysa şudur bunu güncellemekde olur ki bi dünya mmo'nun sitesi yapılmıs bunun neyi eksık o kadar kişi oynuyor ki oynayanlar arkadaşlarda bilgiden yoksun denemez tabi sizin bileceğiniz iş ama forum sayfasına bakınca 9 tane mmorpg sitesi yapılmıs el atalım diyorsanız iyi olur[signature][hline]Ben Adamı Bi Tokatta Deviririm Çünkü Ben Normal Değilim
Sosyal ağlarda paylaş

benim zamanında (eq2 çıkmadan) gönüllü olduğum hakkında bir topicim var fakat bazı özel durumlardan dolayı hala oyuna başlayabilmiş değilim. Az buçuk mmorgler hakkında bilgim ve fena sayılmayacak bir ingilizcem var. En kısa süre içinde oyuna başlayıp , noobluktan kurtulup rehber ve çeviri yazabilirim fakat söylediğim gibi şu an elimden birşey gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam o zaman kimler bu girişime yardım etmek istiyorsa burada organize olalım herkes neler yapabileceğini yazsın döksün, bu işe de bu konuyla başlamış olalım

ben sitenin içeriği için getirilen bütün yazıların, dökümanların yerine konması işini yapabilirim, zaten çok zor bir iş değil işin o kısmı, ama içerik hazırlamak için zamanım yok, olanlar neler yapabiliyor bakalım duruma göre yeterli içerik olduğu anda site açmaktan kolay bişe yok nasılsa

diğer bütün mmo siteleri aynen bu şekilde hazırlandı, bir iki kişi oturup bütün zamanını site hazırlamakla geçirmedi, bu şekilde imece usulü hazırlandı, olursa bu da ancak öyle olur zaten[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 05 Ocak 2005 10:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

valla aslında herşey belli
klasik olarak bütün oyunlardaki gibi öncelikle ırkların sınıfların mesleklerın vs açıklanması gerekecek

ama eq gibi bir oyunun da önce hikayesinin derlenip toparlanması gerektiği de ortada tabi

sonra mesleklerin, sanatkar sınıfların bazı tüyoları, rehberleri (guide) hazırlanabilir, haritalar konulabilir, questlerin tamamıyla uğraşmak saçma olur çünkü bir ton süper site varken deli eder insanı o iş

o yüzden bazı önemli şeyler, mesela armor quest, raid zonelar, access questler gibi şeyler açıklanabilir

dediğim gibi diğer sitelere şöyle bir göz gezdirseniz zaten 3 aşağı 5 yukarı belli neler yazılabileceği

bunlardan seçin beğenin alın :D
ama tabi kim ne seçtiğini yazmalı ki aynı şey üstünde birden fazla insan çalışmasın gereksiz yere[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ben burdan alıyım. Irklar hakkında bir yazı yazabilirim tarihlerinin ve özelliklerinin belirtildiği.
ayrıca bir de isle of refugee guide yazabilriim. Bütün questlerinin açıklandığı.
kısaca
-Isle of Refugee Guide
-Irklar
benimdir :)
şu an bir girişimde bulunmuyorum. ilk önce yapılacak şeyler belirlensin kim ne yapacak. sonra yaz denildiği gibi başlarım 2 günde maksimum bitiririm.
Sosyal ağlarda paylaş

mihahaha wow dünyasını wow dan anlayanlar kurar di mi .. elbette. yani oyunu bilicen ki hazırlıcan falan. eq2 yi kim hazırlar eq2 yi bilenler elbette. ama bişi var eq2 yi bilenler girdiler mi başlarını kaldırmadan oyunu oynadıkları için başka şeye zamanları kalmıyor ve hazırlayamıyor bu kadar basit :) wow cular bi şekilde oynamayı bırakabiliolar sanırım ama ben eq2 yi bırakamıyorum. buraya da haftalık ziyaret sebebi ile geldim hemen dönüyorum . zaten server down du gelmiştir ahahahah alahahs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...