Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tecil ve harç ödememek

Mithr

Öne çıkan mesajlar

Selamlar, askerlik konusundaki sonu gelmeyen sorulara bir yenisini ekleyeyim dedim, forumun içeriğini falan genişletelim hep beraber sdf.

Sakarya Üniversitesi yüksek lisans programlarından birini yazmıştım şubat ayında, kazandım harç falan ödedim bir semester için işe devam edebilmek için.

Şu an üniversiteye borcum var yeni semester için ve ben bunu ödemek istemiyorum çünkü Amerika'ya iş vizem çıktı ve ay sonu falan gidicem ülkeden.

Okulun harcının son ödeme tarihi ay ortamsı bir şey.

Harç ödemeyince tecil ne oluyor bir fikri olan var mı? Sanırım ilk yoklama kaçağı statusu var, ondan sonra yurt dışına çıkışlarda sorun oluyor diye duymuştum. Havaalanında çevirirler mi lan beni?

Kayıt olurken 2017 ye kadar tecil verdilerdi, okuldan atılınca direk gel askere, tecil iptal reyis mi diyorlar?

Bir de bu harcı ödemeyince kaydım siliniyor mu yoksa hacize falan gelir mi bu elemanlar, borç çıkarırlar mı başıma bir fikri olan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

benim bildiğim kadarıyla harç yatırmazsan, öğrenciliğin dondurulur. gelecek dönemlerden istediğin bi zaman okuyacağın dönem için harç yatırarak devam edebilirsin.

okumadığın dönemlerin harçları için borçlanmıyorsun ama okul da tecilini devam ettirmiyor.

yani bu durumda kasım celbi için değil ama şubat celbi için askere çağırılabilirsin gibime geliyor.

kesin emin değilim yalnız tekrarlıyım, ben böyle biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm iyi durumdayım la ben o zaman.
Celp zamanlarını bilmeyecek kadar alakasızım bu olaylara da, Kasım'da varsa 1 Ekim de gidiyorum ben.
Herhalde harcını yatırmayan bir insan için alarm vermez askeriye, sanırım?

Öğrenciyken yoklama kaçağı olmuştum gerçi, o bakımdan pek güvenemiyorum sdf
Sosyal ağlarda paylaş

sakarya harcini yatirdigin halde ders secmeyi unuttugu icin tecil iptali yollamisti en son bir tanidigima. bakaya oluyorsun statu olarak

harc odememe durumunda da iptal yazisi gonderecekler muhtemelen, risk alma derim.

ps : bakaya kacak ot cop statulerini bilemiyorum, askerlik subesindeki angutun biri tecilimi polise yollamayinca iki ay sonra haci sen askere niye gitmiyon diye polis geldiydi tek tecrubem bu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...