Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sevgiliyle alman usulü yapmak dogru mu?

desertt

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:

soru yanlış.

sevgili title'ı almış bir insansa zaten sen öde ben öde muhabbetinin dönmeyeceği bir ortam olması lazım. herkesin aylık gelirleri nisbetinde orta yol bulunur. her seferinde masada hesabı ikiye bölerek uğraşmak da olmaz.

karıya kıza hesap ödetmeme mantığı yeni bir fabrika kurarken yapılan yatırımla aynıdır.
henüz nihai mamulü almamışsındır ama sürekli fabrikaya para harcarsın. bu mantıktan hareketle, henüz yatağa atılmamış bir kıza hesap ödetirseniz hiç şansınız yok. fakat optimal stopping pointi de bileceksiniz.

kıza yatırdığınız toplam para istanbul şartlarında 700 TL'yi geçmemeli. zira 600 TL'ye ortalamanın oldukçta üstünde bir karıyı da çağırabilirsiniz ya da 4 ve 5 yıldızlı otellerde ercümenti şenlendirebilirsiniz. aradaki 100 TL ise ilerleyen yıllarda yapacağınız "kaç karı düşürdüm" hesabına done oluşturmak üzere sağladığınız duygusal faydanın bedelidir.
o yüzden bütçemiz 700 TL gençler. fazlası ziyan.

700 TL'nin hangi nispette kullanılacağı da önemlidir. 1 gecede 700'ü harcamak çok risklidir. kızın kanaması vardır paranız çöpe gider. 1 ay ise uzun bir süredir, ilgiyi 1 ay yukarıda tutmak maliyeti artırır. hem de turnover'ı düşürür. makul süre 1 haftadır. 1 haftanın sonunda illaki boşluğu yakalarsınız. o yüzden 700 liranızı dengeli harcayınız.

700 TL'nin mal ve hizmetlere göre dağılımı nasıl olmalıdır?
burası değişken. çünkü başlangıç noktasına ve targetınızın backgrounduna göre değişir. çoğunuzun hedef kitlesi beyaz yakalı ama annesi ayçekirdeği yiyen hatunlar olduğu için ona göre bir örneklendirme yapmamız yerinde olur. istanbulda beyaz yakalı ama annesi ay çekirdeği yiyen bir hatunla sonuca gitmenin yolu, son aşamayı planlamaktan geçer. son aşama evde akşam vakit geçirmektir. bu da rose şarabıydı, sipariş edilen ya da yapılan yemeğiydi, ulaşımıydı falan derken 200 TL'yi bulur. demekki paramızın yaklaşık 4'te 1'ini bu işe ayıracaz.

şimdi öne doğru gelelim, öncesinde şık bir mekanda akşam yemeği şart. ayrıca bu yemek haftaiçi olmalı. otomobil yoksa işiniz çok zor. olduğunu varsayalım, kızın iş yerine gittik, kızı aldık, önceden rezervasyonu yaptığımız mekana götürdük, yedik içtik, çıkışta da bi kahveciye oturduk falan desek yakıt dahil max 350 kağıt. ne etti, 550.

ilk buluşmamızda da duruma göre arkadaş ortamı olur, gündüz bi atraksiyon olur falan feşmekan, bunun için bütçemiz 150. totalde ne eder, 700. işte sekse gönül vermiş sevgili kardeşlerim, 700 TL böyle böyle gidiyor.

diyelim ki 2. buluşmamızda bi baktık ki çoktan 900 TL harcamışız ve o akşam eve atma şansımız yok, ne yapmalıyız, devam etmeli miyiz?
hayır. sunk cost fallacy en büyük ticari yanlıştır.

isterseniz 700 TL'nizi daha idareli kullanarak bir sonraki rush'ınızda bütçenizi artırabilirsiniz. bu da target spektrumuzunu genişlentmenize olanak sağlar. ayrıca sürekli beyaz yakalı silkelemekten yorulan bünyeler için fabrika kızından rex önü leşe uzanan bir bitikler silsilesiyle bedavaya oyalanmak da bir seçenektir.

ginaly erotik danışmanlık ltd.

çıktısını alıp odamın duvarına astım.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

abi bunu 10 sene önce falan yapmamız lazımdı ama sfds. ben de gelmişim 28'e.
ben o yaşlardayken de kadıköy'e gitmiyordum pek ama hele şimdi alternatif takılıp kaldırımda bira içerek karı kovalayacak enerjim yok sdfhs
yapılır yapılmasına da insan kendine yakıştıramıyor
bence sen de ortam değiştir.

Ulgio said:

27 yaş abi.
Sen eğer bu konularda iyiysen bi akşam sen çalışırken ve avdayken seni izlememe izin ver.Bu şekilde bende senin taktikleri alırım.

La olm manyaklaşmayın hapçı bebelerle işiniz ne Rex falan, ya polis ya da kızları düşürecek pezevenk sanarlar sizi, adam gibi gidin oturun ortamlı bir yerlerde duruma göre çıkar bişiler. İlla ordan isterim diyorsanız Noyzuraya takılın ama kaç paranızı yer bilinmez ihtiyaç listesiyle asdf
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

diyelim ki 2. buluşmamızda bi baktık ki çoktan 900 TL harcamışız ve o akşam eve atma şansımız yok, ne yapmalıyız, devam etmeli miyiz?
hayır. sunk cost fallacy en büyük ticari yanlıştır.

ginaly erotik danışmanlık ltd.

Hepsine eyvallahta bu Mission Aborted kısmı olmamış, biz makinacılar sizin kadar ticari incelik bilmeyiz ama şöyle diyeyim ki, O KARIYA YEDİRDİĞİM ONCA PARAYI BIRAHMAM BEN ÖYLE GARDAŞ!! BENDE YİYECEM, GERİ ÇEKİLMEK YOK, ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK!
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir sevgilimle alman usulü yapmadım.Benim yapıma da ters.İnsan sevgilisiyle hesap geldiğinde sen şunları şunları yedin,içtin- sen şu kadar ödeyeceksin muhabbetine girer mi? Tabi benim beklediğim şey de 3-4 ben ödüyorsam en az 1 kez de onun ödemesini beklemek.Hele bir de 50-100TL lik hesapları size ödetip 5-10 liralık hesapları dur bu sefer de ben ödicem diye direten şark kurnazları yok mu en çokta onlara uyuz oluyorum:)
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Red said:

abi bunu 10 sene önce falan yapmamız lazımdı ama sfds. ben de gelmişim 28'e.
ben o yaşlardayken de kadıköy'e gitmiyordum pek ama hele şimdi alternatif takılıp kaldırımda bira içerek karı kovalayacak enerjim yok sdfhs
yapılır yapılmasına da insan kendine yakıştıramıyor
bence sen de ortam değiştir.

Ulgio said:

27 yaş abi.
Sen eğer bu konularda iyiysen bi akşam sen çalışırken ve avdayken seni izlememe izin ver.Bu şekilde bende senin taktikleri alırım.

La olm manyaklaşmayın hapçı bebelerle işiniz ne Rex falan, ya polis ya da kızları düşürecek pezevenk sanarlar sizi, adam gibi gidin oturun ortamlı bir yerlerde duruma göre çıkar bişiler. İlla ordan isterim diyorsanız Noyzuraya takılın ama kaç paranızı yer bilinmez ihtiyaç listesiyle asdf

Üstadsın tatar. Mekan olayını daha önce konuşmuştuk onu çok deneyemedim ama en kısa sürede kadıköyde deneyimlicem onu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...