Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tab nedir ne deyildir?

gokkkan

Öne çıkan mesajlar

Ders al ve nota öğren. Tab kolaylıktır ama gitar tabla öğrenilmemelidir bence. Ha tab şudur ama anlatayım

Gitarın 6 teli tabdaki 6 teldir, gitara karşıdan baktığının tam tersi gibi düşüneceksin, alttan başlıyor teller.

Üstteki tel ince mi, Alttaki tel kalın mi dir. Şu alttaki Lethe'nin başı mesela

E|--------------------------------------------------------|
B|-------------0------------------------------------------|
G|-1--0--0---2---2-----2------2---------------------------|
D|-2--2--0---------2-----2-------2------------------------|
A|-2--2--2-----------------0--------0---------------------|
E|--------------------------------------------------------|

O sayılar, hangi telde, gitarın sapından başlayarak kaçıncı perdeye basacağını gösterir. Alt alta olması demek de aynı anda çalacaksın demek. 0 boş tele vuracaksın demek.

Mesela ilk akor olarak 2. 3. ve 4. telde sırasıyla 2. 2. ve 1. perdeye basıp o tellere vuracaksın demek.

Metal tablar için http://metaltabs.com u öneririm.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Gözlerde yaş yoksa, ruh gökkuşağına sahip olamaz - Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

http://forum.paticik.com/view.php?id=47635
her ne kadar resimler patlamışsada gende baya bi işe yarar sanırım.[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
gokkkan, 06 Ocak 2005 14:53 tarihinde demiş ki:
süpersin.Bu tab olayı harbiden sanat diyil ya olsa olsa "ezberleme sanatı"olur.Ama piyasada adam gibi ritim öğreten adam yok ki solo yapalm işte.O yüsden tab kullancm biraz bakim nolck.Bide saol Anlatım süper!

=) saol, kolay gelsin.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Gözlerde yaş yoksa, ruh gökkuşağına sahip olamaz - Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

evet arkdaşlar anlatmış tab olayını bende programdan bahsediyim. Programın adı power tab editor. Tablarla ve notalarala parça yazabilirsiniz. netten bulduğunuz programa uyumlu dosyaları açıp parçaların tablarını notalarını görebilirsiniz. Gelelim en güzel yanına yazdığınız parçaları yada indirdiğiniz power tab uyumlu dosyaları midi olarak dinleyip midi olarak kaydedebilirsiniz ve midi dosyalarınıda bu programla açıp tablarını ve notalarını çok sağlıklı olmasada görebilirsiniz ve ve tüm akorların listeside detaylıca sus akorlarından 7 lilere kadar hepside programa dahil. burdan yükleyebilirsiniz. Tab dosyalarıda googleden aratarak çok rahat bulunuyor. Power tab yazmanız yeterli[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

Tab müzik işinin hobi olarak yapan her gencin kullanması gereken bişeydir fakat eğer ilerde mesleğim olur diyosan itinayla uzak durman gereken tembel işi :)[signature][hline]-Mumya lazımmıydı abi ?
-Yok sağol bilader

[Bu mesaj Predator- tarafından 08 Ocak 2005 20:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...