Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Ttweb indir" adlı TTNET virüsü

Sinowhatrecup

Öne çıkan mesajlar

Merhaba,
Bugün steam'i açtığımda ana ekranda dev kadar beyaz ton arkasına sanki ttnet'in orjinal progaramıymış gibi gözüken ve indirme düğmesi olan bir sayfa çıktı. Direkt virus olduğu belli idi. Araştırdım ve gördüğüm kadarıyla pek çok insana bulaşmış. Modem'i fabrika ayarlarına döndürülmesi gerektiği filan anlatılmış. Kurtulmaya çalışma denemlerimden sonra ana steam ekranında görmüyorum bu sayfayı ama dota2 oyun içi dükkanını açmıyor. 404 hatası veriyor. Konu hakkında deneyimi olan birileri varsa yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

(TTNET ne kadar harika bir firma olduğunu ilginç varyasyonlarla kanıtlıyor. Helal olsun.)
Sosyal ağlarda paylaş

Air Ties 5342 modeli modemin. Hayır bunu ttnet direkt olarak bana vermedi bir süre önce eskisi bozulduğu için aldım.

Dota 2 başladığında konsolda şöyle bir şey görüyorum ama konu ile alakalı mı bilmiyorum;
Browser Message: Uncaught ReferenceError: Class is not defined - http://cdn.steamcommunity.com/public/shared/javascript/shared_global.js?v=1201716379&l=english:1415
Sosyal ağlarda paylaş

Air Ties , TP link ve diğer adını vermeyeceğim birçok markada teşkilatın da tespit ettiği bir çok açık bulunmakta.

Airties ve tp link kullanıcılar tarafından sömürebilecek çok kolay açıkları var...

SNMP yi kapatmanız gerekir bu 1
2. si Modemi external IP den erişimine kapamalısınız.
3. su telnet ve ftp özelliklerini kapatmalısınız.
4. sü ise yönetim sayfasını ssl yapmanız gerekmektedir yani 8080 portu yada başka bir port yapmanız gerek.

Bu şekilde modemi kurtarabilirsiniz tabi Fabrika ayarlarına döndükten sonra.

Bu virüs SNMP ye veya modemin core dosyalarına bulaşıyor.
Kişi Kurbanın Modeminin DNS ini değiştirerek kendi dns ini yani kendi makinasına gitmesini sağlayabiliyor tüm verileri.

Bu tarz değişik yönlendirmelerde yapabilmektedir.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...