Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni renaultlardaki ön çamurluklar

heroLion

Öne çıkan mesajlar

ne malzemeden çalması ya. çarpışma anında, darbeyi emmesi için plastik gibi esnek bi maddeden yapılıyo onlar.

örnek vereyim, eskiden 80 km hızla giderken bir köpeğe çarptığında duvara çarpmıştan daha beter olurdu araban. tampon eğilir ve köpek de muhtemelen ölürdü. geçen ay o hızda giderken bir köpek fırladı önüme, acı bir fren koydum, hızım sanırım 60'a düşmüştür ve köpeğe çarptım. inip baktığımda tamponda tek bir çizik bile yoktu ve köpek yolun karşısına geçmiş biraz inleyerek ama sapasağlam koşuyordu.

ya da trafik ışıklarındaki gibi hafif hızdaki çarpışmalarda kırılan tamponlar gördüm ben, sactandı.

bence çok da akıllıca bir fikirdir. ayrıca esnek maddeler sert maddelerden daha zor kırılır, daha dayanıklıdır. bununla ilgili gerekli ölçümleri yapıp, esneklik derecesini belirleyip öyle üretiyorlardır herhalde arabalar için.

bu arada arabam clio, arkadaşımın fusionu var onunki de plastik, sanıyorum accent'in de tamponları plastikti. son yıllarda arabaların çoğunun tamponları böyle, dediğim gibi darbe emici özelliğinden dolayı kullanılıyor bu madde tamponlarda.

[Bu mesaj bedeviizz tarafından 05 Ocak 2005 16:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...