Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prozac

felixxx

Öne çıkan mesajlar

banada yaramıştı en azından ilacı aldıktan sonra bi kaç saat daha sakin kalmamı sağlıyordu
zamanla atlattım ama
prozac bayağı yardımcı oldu[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber...
Sosyal ağlarda paylaş

3 ay prozac tedavisi gördüm,xanax'la birlikte.Prozac xanax gibi yeşil recete iLe satıLmıo.Herkesin gidip aLabiLeceği bi iLac.AsLında kısa vadede hiç bi etki göstermez 6 yıLdan beri kuLLanan tanıdıkLarım war iyi bi iLac dioLar ama bende etki etmedi.Ayrıca dünyanın en tehLikeLi 5 depresanından 1 tanesi oLdugu acıkLandı.Cidden cok kuLLanan war.Şİmdi geğik oLucak ama ben burdan söyLiyim.NeoLur gerekmedikce bu tür iLacLara başLamayın!! ObsesifLiğiniz dahada artabiLir,yada oLmasanızda daha sonradan depresyona girebiLirsinz!..[signature][hline]I'm enbodyment of Antichrist
I'm living for my own Demise

Sosyal ağlarda paylaş

teorik olarak aspirin bile recete ile satiliyor ama hic bir eczaci ozellikle pesin para ile ilac alincaksa satmam demiyor ..yeterince paraniz warsa herseyi alirsiniz uyusturucu da dahil hemde eczaneden ole soluyum..kimse yapmazlar filan demesin para tatlidir..

onun disinda psikolojik bozukluklarin tedavisinde ilac sadece tedavinin bir parcasidir..terapilerle desteklenmelidir..ama ulkemizde sadece hapi yutarak belli bir takim seyleri cozebilecegini sanan insanlar cogunluktadir..neden se?!? bi turlu iyilesmezler..acikcasi cogu iyilesmek de istememektedirler..bu tecrubelerle sabittir..hasta olmak her zaman insanlarin isine gelmistir..

sayki sevki ve neyse sonucta gercekten bi takim seyleri kafanizda cozmek istiyorsaniz yapmaniz gerekenler daha farklidir..bunu bole bilin..
Sosyal ağlarda paylaş

Prozac kullandıktan sonra kişiden kişiyer değişen yan etkisi yaklaşık 8 saat sonra uykusuzluk olarak dönüyor saatini gece uyurken felan olcak şekilde ayarlarsanız rahat edersiniz
bağımlılık diye bir olay yok.Prozac ın içerdiği fluoksetine adlı madde düzenli olarak alınması ve bırakılacağı zaman doz azaltarak bırakılması gerekilen bir maddedir.Lök diye kesersen sinir hırçınlık ve daha ciddi sorunlara yol açabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

prozac bir anti-depresan ilacıdır.daha başka birçok anti-depresan ilaçları var. mesela Laroxyl var.
ikisini de kullanmış biri olarak görüşlerimi aktarıyorum:
prozac bende fazla bir değişiklik yapmadı, bu yüzden fazla kullanmadım.hatta hiçbir etkisini hatırlamıyorum.
Laroxyl ise süper birşey.bir tane atıyorsun fazla değil 2-3 saat sonra etkisini göstermeye başlıyor.öyle bir gevşiyor ve rahatlıyorsunki süper birşey.ağırlık ve uyku çökmeye başlıyor.tüm streslerinden arınıyorsun, dünya kopsa bile sakinliğini yitirmiyorsun, akıl melekelerinde bir değişiklik olmuyor; hatta daha sakin olduğun için daha akılcıl ve mantıklı düşünebiliyorsun.tek kötü yanı çok uyku yapmasıydı.çok tatlı uykular uyuyorsun.bayağı kullanmıştım ben daha sonra gerek kalmadığı için içmeyi bıraktım.
tavsiyem şu (tabiiki önce doktorların tavsiyesiyle kullanın) çok gerekmedikçe kullanmayın ama artık başka çareniz kalmadıysa kullanabilirsiniz.açıkçası ben bir zararını görmedim.sadece fazla uyutuyordu o kadar.(tabii bu da iyi birşey değil) artı prozac bende bir işe yaramadı.kullanacakanız Laroxyl kullanın.ben çok sevmiştim bu ilacı.
not: doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.sorumluluk kabul etmem. :)[signature][hline]Old man : In the church, they say to forgive..
Creasy : Forgiveness is between man and God. My job is to arrange the meeting ...

(Denzel Washington - Man on Fire )
Sosyal ağlarda paylaş

tasvirimde şevk var demek. hehe. bu hem sevindirici (demekki güzel anlatmışım) hem de düşündürücü..şimdi şöyle tekrardan yazayım :

Birincisi tekrar hatırlatıyorum doktor tavsiyesi olmadan kullanılacak birşey değil.
ikincisi biliyorsunuz ilaçların etkisi bünyeden bünyeye değişir.sizin bünyenizi kötü etkileyebilir.doktor şart.
3.sü sonuçta ilaç kullanmış oluyorsunuz ve aslınızdan biraz da olsa kopuyorsunuz.
4.sü anti-depresan kullanmak pek keyifli birşey değil.millet yanlış anlayabilir :D
5.si çok süper birşey olsaydı ben hala kullanıyor olurdum.yani doktorunuzun söylediği kadar kullanıp bırakmalısınız.amaa ya bırakamazssanız ? bu da kötü.
6.sını da siz yazın.[signature][hline]Old man : In the church, they say to forgive..
Creasy : Forgiveness is between man and God. My job is to arrange the meeting ...

Sosyal ağlarda paylaş

qui yalnız şunu söyleyim. bu ilaçlar dalının aspirini gibi birşeyler aslında.anla yani. ama aspirinin bile bir sürü zararı olduğu tespit edildi. bi de bu var...[signature][hline]Old man : In the church, they say to forgive..

Sosyal ağlarda paylaş

Trisiklikantidepresanlar ile NSAI ilaçların yan etkilerinin benzer olduğunumu söylemek istedin anlayamadım? Ciddiye aldıysam bir sebebi vardır, mesleğimi bana anlatma istersen.

Yazdığın mesajdan bir sebepten dolayı rahatsız olmuşum işte. Üzerine gitmene gerek yok. Zaten şu başlık altında yeterince yanlış mesaj var.[signature][hline]ICQ#: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i:topluignebasi | WoW : Hordish Manner Forum[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

sakin ol. ben zaten doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın demişim.burası sağlık sitesi değil zaten geyik sitesi. aklı olan bu ayrımı fark eder.[signature][hline]Old man : In the church, they say to forgive..

Sosyal ağlarda paylaş

Antidepresanların yan etkileri nelerdir?

Antidepresan tedavisine başlamadan önce doktor reçete edilen antidepresanın yan etkilerini açıklamalıdır. Eğer açıklamadıysa hasta onlar hakkında hekime soru sormalıdır.

Yukarıda örnekleri verilen trisiklik ve diğer heterosiklik antidepresanların en çok görülen yan etkileri:

Ağız kuruluğu,

Görme bulanıklığı,

Terleme,

Oturur durumdan ayağa kalkarken baş dönmesi (ortostatik hipotansiyon),

Uyuklama, aşıkı uyku ya da aşırı uyanıklık durumu, uykusuzluk,

İdrar yapma güçlüü, kabızlık,

Nabız hızlanması ya da yavaşlaması, düzensiz kalp ritmi (aritmiler), Elektrokardiyografi de (EKG) zararsız geçici değişiklikler,

Titreme (özellikle ellerde hafif ince tremor),

Kilo alma, nadiren kilo kaybı,

Dikkat ve konsantrasyonda bozukluk (özellikle araba sürmek gibi yoğun dikkat gerektiren işlerde sorun yaratabilir).

Bu yan etkiler sıklıkla zaman geçtikçe azalır ya da doz azaltılması veya yerine başka bir antidepresan verilmesiyle azaltılabilir. Genelde bu yan etkiler ilaca başlanmasının ilk 1-2 haftasında görülür. Bu nedenle ruh hekimi genellikle etki depresyon tedavi dozuna tedricen arttırarak ulaşmayı, böylece rahatsız edici yan etkilerin daha hafif düzeylerde hissedilerek ilaca uyumu sağlamayı tercih eder. Bu dönemde doktor hastasını muhtemel yan etkiler açısından ve uygun tedavi dozuna ulaşılana kadar düşük tedavi yanıtı açısından bilgilendirir. Bu nedenle bu tür antidepresan ilaç kullanımına başlayan hastalar rahatsız oldukları yan etkiler ya da ilaçtan bekledikleri mucizevi faydayı görememekten ötürü kendiliklerinden ilacı bırakma yoluna gitmemeli, böyle bir durumda mutlaka doktorlarına danışmalıdırlar.

Bu tür ilaçların intihar vb. sebeplerle aşırı dozda alımını önemli ve bazen ölümcül zehirlenme tablolarına neden olduğundan, bu gibi durumlarda hiç vakit kaybetmeden doktor ile temasa geçilmeli ve derhal en yakın acil tedavi ünitesine başvurulmalıdır.[signature][hline]Old man : In the church, they say to forgive..

[Bu mesaj somebody tarafından 03 Ocak 2005 20:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süre anti-Depresan kullanmış hastaya şöyle güzel bi şekilde tablet ilaç versek (Supradyn gibi) hastada Plasebo etkisi yaparmı sizce? Yani hasta o an supradyn'i içerken bu ilaç antidepresan diye düşünürse sizce biras da olsa depresif sendromlardan çıkarmı?
bu durumda plasebo'lu hasta supradyn içince beyin vücuda prozac gibi ilaçların yan etkilerinden yaparmı?[signature][hline]Hold me my sweet,Hold me love,Hold me god...
Sosyal ağlarda paylaş

bence depresyon sürekli insanın kendine yakışanı araması ama bunun sonucunda bulamaması, sürekli yemek yemeler ve hiçbirşeyden zevk almamayı beraberinde getirir..

(bkz: oeh2)[signature][hline]AAL'05
[Bu mesaj karakedi tarafından değişti.. değiştirili... değiş... değiştirlllllll..]
(nihoohoh dün mumları üflerken dilek diledim)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alomatik_2k, 03 Ocak 2005 00:26 tarihinde demiş ki:
discovery channelde belgeseli vardı. pek çok tv showu fln da hakkında bahsetti. bence böyle ilaçlar kişiden kişiye etkisi değişiyo. hiç kullanmadım ama kullanmaya da ihtiyaç duymadım zaten okulda 5 saat uyurdum üni de de pek bişi değişmedi.
evet bende izlemiştim.[signature][hline]
[i]Bir zamanlar yaşardık[i]
UOGame.Net
Exile UO Player
Sosyal ağlarda paylaş

bana da plasebo gerekli.. kalıtsal olarak tansiyonum var.birçok ilaç değiştirdim. ilk haftalar faydası oluyor ama sonra tansionum tekrar yükselio... en uzun süre pysiotense tansionumu düşürmüştü,kullanıoken hala düşüktü. ilacı kullanmayı yan etkilerden dolayı bıraktım..[signature][hline]Hold me my sweet,Hold me love,Hold me god...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...