Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

power metal

ucanadam

Öne çıkan mesajlar

Cnm kimse kalmadı derken mesela rem gelse lp gelse hatta salak rapcilerden gelse daha çok adam toplar onlar :D malesef

---Bu geceki yayınımız yarınki biyoloji sınavı yüzünden 12 saatline durdurulmustur konusan konusmayan bgyi seven sevmeyen herkeze (sevenlere daha torpilli) iyi geceler :)[signature][hline]Blind Guardain
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...

Sosyal ağlarda paylaş

Tabiki Rhapsody babasıdır (tamam eski grup değil ama bence en iyisi-özellikle legendary tales albümü) Manowar matıksal olarak girebilir sonuçta konuları hep savaş olduğundan ama heavy metal tarafıda vardır onun içün denemez manowara power...[signature][hline]Çirkin kadın yoktur, az votka vardır.
[/b]

Wow:Hordish Manner

Hellnar - Über Orc Shamadin (level 60)
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla Manowar binlemedim i.in bişi demicem ama Rhapsody yeni dğildir tabi yeniden kastım 90ların grubu mesela bg 88 :) ama gecmişi vardır Lucifers Herotice yada daha önce o adamların toplanmasıu çalışması falam , Rhapsodyde öledir köklü gruptur :) Ama albumleri ne zaman çıkmıstı tam bilmiyorum (imzamda r harfine tıklayın bakın sitesinden :D)[signature][hline]Blind Guardain
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...

Sosyal ağlarda paylaş

konuyla ilgisi yok power metalin.
ona bakarsan aynı konuyu işleyen black metal grupları da var onlar da mı power.
ayrıca manowar saf heavy metaldir powerla ilgisi yoktur, adamlar kendileri de söyler bunu.
asla tarz değiştirmeyecek bir grup sorusunun tek cevabı manowar'dır. (herifler kıro diyecem şimdi sonra konu sapacak :))[signature][hline]I leave you, negative behind
Watch me all in flames, on a butterfly I ride
Sosyal ağlarda paylaş

Baktımda hiç Rage diyen olmamış Helloween ile aynı dönem çıkan gayet baba bir grup kendileri.

Ayrılması gereken bir nokta var powerda oda 90 öncesi ve sonrası diye. Eski gruplar yine kendi müziklerini devam ettiriyorlar bugün ancak yeni çıkan gruplar işi tamamen "Bach" temaları üzerine oturtulmuş speed thrash ile götürmeye gayret ettiler 90lardan sonra tabi aynı şeyi dinle dinle nereye kadar gider.

İçlerinde sıradışı birkaç grup var ikinci dönemde çıkan Stratovarius, Falconer, Kamelot gibi bunun haricindekiler bir süre dinleyince hep aynı şeyi dinliyormuşsun hissi veriyor. Bach ta bi yere kadar. Tabi bu gruplardaki virtüözler oolayı tamamen farklı bi şekle soktukları için gayet yaratıcı gruplar oldular hep. Stratovarius u örnek verecek olursak Davulcusu eski Running Wild davulcusu Jörg Michaels, Klavyecisi eski Malmsteen den Jens Johansson gitarist zaten Timo Tolkki tam mükemmel proje grubuyduda zırvaladılar bitti grup.

Bu arada bu ikinci döneme ait gruplarda kalite o kadar düşükki Running Wild ın bu kategoriye girmesine gönlüm el vermiyor. Ayrı bir olay o. Running Wild, Gravedigger bunlar tamamen vokal ve müzik yapısı olarak ayrılan gruplar 80 yaşındada dinleyeceğim bunları hiç şüphem yok.[signature][hline]"Story of SadButcher" - SadButcher Playlist!
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Yanımda Hammerfall-Glory to the brave ve Iced Earth -The Dark Saga vardı ve ikisini de arka arkaya dinleyince aradaki fark daha belirgin oluyor.
Ps1:Bu arada yolda arabayla dinlerken power metal dinlemeyin müziğe pararlel olarak arabanın hızı da artıyor
Ps2:Komşu bu ara memlekete pek uğramıyorsun görüşemiyoz:)
Sosyal ağlarda paylaş

ben diyorum rage. ayrıca yamulmuyorsam orkestra ile çalan ilk metal grubuydu kendileri. en azından benim bildiim kadarıyla... alive but dead filan. güzeldi yani.[signature][hline] Ne sen, Ne ben, Ne de hüsnünde toplanan bu mesa,
Ne de alam-fikre bir mersa, Olan bu mai deniz
Melali anlamayan nesle aşina değiliz.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca sanırım chris impellitteri için de power metal diyebiliriz.
ayrıca bahsedilmemiştir muhtemelen. veya umarım bahsedilmiştir. ehu. bikaç tane grup yaziim

edgvy (edguy - bunu anca sad yazmış olabilir. eheh.)
rhapsody (bu yazılmış olabilir bak)
angra
masterplan
gamma ray
emm...
kamelottan kesin birileri bahsetmiştir... işte eele. power metal. gaz müzük.[signature][hline] Ne sen, Ne ben, Ne de hüsnünde toplanan bu mesa,
Ne de alam-fikre bir mersa, Olan bu mai deniz
Melali anlamayan nesle aşina değiliz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...