Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektroya başlicam. Başlangıçta hangi gitar?

26ee140

Öne çıkan mesajlar

said:
Sensible, 24 Aralık 2004 21:58 tarihinde demiş ki:
Ya lord musun nesin sen hayatında eline gitar aldın mı burda tartışmaya giriyorsun be?
ya sensi misin nesin evet gitar çalıyorum, o yüzden sadece hedef belirleyip konu seçtikten sonra sataşma. küçük beyinler insanları konuşur.
eklemeden edemeyeceğim bir müzik aleti hakkında yorum yapmak için onu çalmaya gerek yoktur. ha eline almışlığın olması gerekir ama iyi gitar çalıp gitar çalmayan birinden daha az bilgin olması gayet normal bir durum.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...

[Bu mesaj lord_elvyn tarafından 24 Aralık 2004 22:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ilgiyle alakası yok ki işin çeşitli sebeplerden dolayı çalamamış olabilir.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

elcin sende haklısın şimdi ama adamlara dayatır gibi söylüyorsun yanlış oluyor.. tek seçenek gibi sunma fikirlerini.
bi arpej için fingerpick için mi klasik gitarla başlıyacak adam?
hani tamam bana elektro gitarla yapamıyıp klasik gitarla yapabilceğin birşey söyle... (ama elektro gitar a geçtiğinde işine yarıycak bişi lütfen)
ha ne yapamz. alışır klasikde bare basamaz.. akustikler zor gelir.. ama adam onları istemiyor. açıkçada belirtmiş.. dimi?
(sapıtalım konuyu volfy basmadan)[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

tamam işte abi onu anlatmaya çalışıyorum. bişey sonradan çıktı diye, ondan önceki bişeyle başlanıp sonra o öğrenilmesi gerekmez ki ayrıca klasik gitar elektro gitar için bir alt basamak değil ayrı bir dünyadır.[signature][hline]I don't worry about nothin' no cause worrying's a waste of my...time!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sirnaber, 25 Aralık 2004 01:05 tarihinde demiş ki:
evet ne de olsa önce elektro icad oldu, sonradan kimileri özendi böyle, h"adi abi daha çok ses çıksın şundan, çalması da daha rahat olsun bu ne böyle" dediler ve klasik gitarı yaptılar..

bi de abi bana elektro daha rahat geliyo ya, bi de anfiyle daha çok da ses veriyo. bi yeri yanlış mı anladım acaba?[signature][hline]I don't worry about nothin' no cause worrying's a waste of my...time!
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse ya daha tartışmanın alemi yok aslında ben burda noktayı koymuştum :D

said:
Sensible, 24 Aralık 2004 21:58 tarihinde demiş ki:
...kızlar etrafında çember oluşturuyo

Dipnot: Bach çalarsanız kaçarlar.[signature][hline]Zegard 50 Animist/Hibernia - Lancelot

Dipnot: Bach çalarsanız kaçarlar.
Crosby,Stills,Nash & Young

[Bu mesaj Sensible tarafından 25 Aralık 2004 02:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Solonor, 25 Aralık 2004 02:01 tarihinde demiş ki:
ayrıca klasik gitar elektro gitar için bir alt basamak değil ayrı bir dünyadır.

aha işte budur olay ya
klasiği resmen elektronun alt basamağı olarak görüyosunuz ki bu küçümseme gibi bişey. klasik gitarın tekniği farklı elektronun tekniği farklı. ikisinin alakası yok ya. ikisindede uzmanlaşcak farklı farklı alanlar var.

yapmayın etmeyin ben klasik aldım başta 3 ay içinde baydım lan boyna aynı akordan şarkı çalıyoz misali. sonra 3 yıl sonra elektro aldım. şimdi takır takır klasik çalıyorum finger picking desen alası var hepsinin elektroda geliştirdim. tek yapmam gereken 30 sn lik klasiğin perdelerine alışma olayı elektroyu bıraktıktan sonra. klasik şu anda ellerimi falanda kesmiyo klasik hiç bi şekilde. şunu bilin 6 ayda elektroyla geldiğiniz yere klasikle gelemezsiniz. benim elektroyla yapıp kllasikle yapamadığım hiç bişey yok fazlası var.[signature][hline]Bunu yazan tosun güç seninle olsun
Sosyal ağlarda paylaş

farklı dünyalar olmasına rağmen farkettiniz mi bilmiyorum ama ikisi de dünya farklı olmalarına rağmen. benzer birçok noktaları var yani.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

benim sorduğum pro insanların hepsi de klasikle başladığını söylüyor ama.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

litecim, nickim elcin değil elvyn dir. elvin de olabilir. ama elcin değil. anladın mı lite? ha bu arada bak belirtmişim benim sorduğum diye. ne kasıyorsun ki daha.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

14 yildir gitar caliyorum, klasik gitara baslarken de, elektro gitara baslarken de "yeni baslarken vasat bir sey alayim, gelistirince daha iyisini alirim" diye dusunerek alisvers yaptim. sonrasinda gordum ki buyuk hata etmisim.

kisaca tavsiyem, gelistirince daha iyisini alirim diye dusunerek kotu/vasat bir gitar alma, o elinde kaldigi gibi yeni gitari alirken de suruyle paranoyayla ugrasirsin. benden soylemesi.[signature][hline]Young enough to feel an earthquake, too cool to even care.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator-, 25 Aralık 2004 12:03 tarihinde demiş ki:
Yemişim proyu
Sor bakalım o adamlar kaç sene klasikle uğraşıp üstüne kaç sene elektro gitmişler ? Toplam ikisine harcana süreyi elektroya versen çok çok daha iyi çalarsın bundada eminim
hepsi memnun olduğunu söylüyor. yaklaşık 1 sene çalmışlar. bir tanesi de önceden söylediğim gibi bass gitarı kendi öğrenmiş. elektrodan başlasa öğrenemezdi. ayrıca tekrar söylüyorum yarın öbür gün tür değiştirirsiniz jazz blues istersiniz vay anam neden jıvı jıvı adamı oldum dersiniz.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanim olmadigi icin onceki postlari okumadan yaziyorum bunu, o yuzden onyargili davraniyor olabilirim, oyleysem bagisla.

Elektro gitara yeni baslayan kiside genelde sert muzik yapayim, distortion kullanayim pikarmonik calayim gibi tandanslar mevcuttur, ancak bu ileride (yine genelleyerek) blues gibi daha clean, baska bir deyisle single manyetik kullanarak daha iyi randiman alinabilecek muzik tarzlarina donusebilir.

Yani demek istedigim, rock/metal v.s. calacagim ben diye dusunerek double manyetik agirlikli bir gitar alma, (ki hatirladigim kadari ile cort x-6'da iki double bir single humbucker manyetik olmali) ille de double manyetikli bir gitar alacaksan -yine ayni amac dogrultusunda- gerektiginde double manyetikleri single olarak kullanilabilecek sekilde switch edebilen bir gitar tercih et.[signature][hline]Young enough to feel an earthquake, too cool to even care.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...