Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Love Brand" ?

darkwingduck

Öne çıkan mesajlar

Bir marka kendi ürünün kalitesi ile tüketiciye sağladı faydalar dışında, tüketiciyle duygusal anlamda bağ kurarak ve onların hayatlarında bir önem kazanarak lovebrand/lovemark olur.

genelde iletişimini ürün faydaları yerine (3kat daha temizler veya 8 kat beyazlatır gibi) tüketicinin hayatına dokunacak insightful fikirler üzerinden yapanlar lovebrand haline gelir.

Örn: OMO - kirlenmek güzeldir. Coca Cola mutluluğu paylaş. vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Love brand diyince genel olarak musterisiyle sozgelimi bir duygusal bag kurabilen veya musterinin markanin urunuyle duygusal bir bag kurmasini saglayabilen, ve kalitelerinden bagimsiz olarak (elbette etkilidir) musterinin sadakatini kazanabilen, sozgelimi musteri o servisi alirken ve urunu kullanirken farkli oldugu hissini yasatabilen markalar anliyorum.

mini guzel ornek. Loyalty programlari ve konfor anlayisi acisindan starbucks yine guzel ornek, belki disney i sayabiliriz. Marvel i kesinlikle sayariz.

ayrica google: "designed serendipity" , baya baya alakali bi seyler bakiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

darkwingduck said:

Love brand deyince aklınıza ne geliyor? pazarlama ve satışla ilgilenen patilerin profesyonel görüşlerini alabilirsem sevinirim. bi assignment verildi. tam olarak love brand diye bir konsept bulamıyorum ama "brand love" "lovemarks" gibi konseptlerle aynı anlama geldiğini tahmin ediyorum.

ne dersiniz?

zappos geliyor aklıma yukarıda okuduğum örnekler dışında aşağıdaki kitap yüzünden.

hatta bunu tavsiye ederim. çok şey çıkarmıştım bu kitaptan kendime

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/e/e3/Deliveringhappiness.jpg/200px-Deliveringhappiness.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...