Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Reflü

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

nyks said:

5 senedir proton pompa inhibitörü denilen reflü ilacının resmen bağımlısı oldum :( Sabahları aç karnına içiyorsun sonra gün içerisinde yanma vs hiç bir derdin kalmıyor. Harika bir olayda bildiğin ilaç sonuçta. 2 hafta önce yediklerime dikkat edeyim ilacı artık kullanmayayım dedim. Tekrar reflülü günlere geri döndüm. Ya düşmanımın başına vermesin bu illeti.

ben de 15 senedir RENE (böyle okunuyor da yazılışı böyle olmayabilir) bağımlısıyım. İleri derecede ülserdim. Askerde düzenli ilaç ve yediğime içtiğime dikkat ederek (sigarayı ve çayı azaltıp birayı uzun süre içmeyerek) ülseri iyileştirdim. O dönemde ülser ağrıları için vermişti doktor. İlerleyen zaman da reflü için kullanmaya başladım. Bende ki olay bazen azıyor. Günde 8-10 pastil çiğniyorum ve her seferinde 2şer tane. İşin kötüsü RENE ve benzeri ilaçların alzaymır yaptığını da birkaç doktordan dinledim. Ama benim midem ekşiyip yanmaya başladığında da başka bir şey kesmiyor bunu.
Tam şu an da tabletlerimin bittiğini fark etmiştim ve işyerinden çıkıp bir eczaneden almayı düşünüyordum. Bu başlığı gördüm.
Tamamen stres, yediğimiz ve içtiğimiz ile ilgili bu boktan hastalık. Aynı dertten muzdarip olan arkadaşlara geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz mi çok şey bekliyoruz bilmiyorum ama net bi sıkıntı olduğu kesin.

Kesinlikle müşterek yaşama ve hayatı birlikte sırtlamaya destek veriyorum.Evliliğin amacı bu. Belli şeylerden iki tarafta fedakarlık edecektir, etmiştir de.

Ama 80 sonrası nesilde ben bunu bulamıyom pek. Neden anlamıyorum. Büyük ihtimalle arz talep meselesi ve yetiştirilme tarzı. Çevremde en aşağı 5-6 evli çift var hepsinde bi sıkıntı görüyorum (29-30 yaş evli olanlar). Anlatmamı isterseniz anlatırım tek tek tespitlerimi.

Bilmiyorum umutsuzluğa kapılıyorum bazen.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla arkadaşlar mevzu uzun.

Mesela 2 kişinin eşi genel olarak çalışmak istemiyo.Adamlar çalışsın bize baksın kafasındalar.Sürekli herifi borca sokuyo, hiç nefes alamıyor.Aynen devam...Adam işe gidiyo bu tip alıyo arabayı tüm gün oradan oraya gez....

Çocuk yapmışlar herkesin eşi evde. Len benim annem beni 3-5 aylıkken bırakmış çalışmaya devam.Bi tek bunlar çocuk yapıyo gibi evde arkadaş.

Onu geçtim, arkadaş devamlı uykusuz geliyodu bi ara.Sordum noluyo diye, abi çocuğa bakıyorum geceleri uykusuzum o yüzden. Olm eşin çalışmıyo sen tüm gün iştesin git gel, bari geceleri uyusaydın dedim. Abi yok ya öyle anlaştık onunla diyo.Vay arkadaş dedim...Acıma da yok.

Yeni evli bir kız var, mayısta evlenmiş. Evde ocağı 3 defa kullandım diyo. Cumartesi misafirim gelcek annem 4-5 çeşit yapıp göndercek ben yapmam yemek falan diyor....

Daha neler neler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...