Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Reflü

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

SeaGle said:

Borlach said:

kudret narı ye. çok etkili

Onu yapmasını bilmek lazım ama.

Zeytinyağında eritiyosun onu bikaç ay, güneş görmüyo fln bişeyler.

evet zeytin yağında bekletiyorsun ama çok zor birşey değil. pazardan aldığın yeşil kudret narını balkonda falan güneş gören bi yerde bi kaç gün kızarana kadar bekletiyorsun. kızardıktan sonra kavanozun içine koyup üstüne sızma zeytin yağı çekiyorsun.

40 gün kuru, güneş görmeyen bi yerde saklıyorsun, hazır oluyor. kavanoza 3-4 tane falan basmak lazım ama. 1 tane için gereksiz.

şu anda zaten yeşil halde bulamazsın, mevsimi geçti. mecburen hazır yapılmışlardan alıcaksın. aktarlarda falan bulabilirsin satıyorlar ama biraz pahalı.

evde bir kavanozum kaldı yoksa yollardım ben sana.
Sosyal ağlarda paylaş

bende de var abi reflü gastirit ne ararsan var. inanılmaz acı verici bi olay. o nedenle her sene bolca yapıyoruz, hem kendimize, hemde rahatsızlığı olanlara sevabına dağıtmak için. gerçi ben düzenli yemiyorum, unutuyorum. beslenmeme de pek dikkat edemiyorum bazen. o nedenle devamlı nüksediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

valla öğünlerden yarım saat önce aç karnına almakta fayda var. günde 2 veya 3 kere 2 kaşık yiyorum ben. daha doğrusu yemeye çalışıyorum.

geçtiğini yada azalma olduğunu kullandıkça fark ediyorsun zaten. belli bir süre yok. ama kısa süre içerisinde etkisini gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun, fabrika yemeğine tat kalsın diye bol ve kalitesiz Salça, yağ katarlar. Fabrika yemeğini sıfırla, öğle yemeğinde tahıllı ekmekle yapılmış sandviç yemeni tavsiye ederim, kkışın elma yazın karpuz yanına sorun çıkarmaz. Evde Salçalı yemek yerine domatesli yemek zamanın gelmiş. Ben yazdan domatesleri ufak ufak kestirip konserveletiyorum tavsiye ederim
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

Borlach kefiri denedinizmi hiç ? benim yakın arkadaşım kullanıyor ama kalıcı fayda saglarmı bilemiyorum.

Kullanıyoruz abi. Çok faydalı bişey. Ama mide için değil vücut direncini arttırma amaçlı vs.

Daha doğrusu reflü ve gastirite iyi geldiğini bilmiyorum. Senden duydum ilk.
Sosyal ağlarda paylaş

abi çok çektim reflüden halada çekiyorum.her sabah bi mide dolusu safra kusmadan rahat edemiyorum lan:(

basit ama etkili yöntemleri biliyosundur ama hatırlatalım..çayı kahveyi colayı azalt/bırak..mayalı yiyeceklerden uzak dur,soğan yeme/azalt,yastığını hergün kabart yüksek yastık kullan.yada yatağının baş kısmını kaldıracak şekilde altına takoz falan koy ciddiyim işe yarıyor,ha en önemlisi akşam 9:30 10 dan sonra bişey yeme
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hepsi tamam da yastıkla oynayamam. Boyun üzleşmesi var bende, visko yastık ile yatabiliyorum yoksa boyun gg.

Yastığı kaldırsam boynum yamuk uyanıyorum, yastık olsa boğaz yamuk uyanıyorum.

Gerçi reflü de boyun ağrısı yapıyo bi noktadan sonra. Boğaz kaslarıyla boyun kasları refleks olarak kasıyo kendini asit yüzünden.

Lan kız gibi adam oldum of götüm başım tutmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
ya gençler bende de böyle göğüste yanma, çok nadir de olsa gırtlağa safra gelme gibi şeyler oluyordu. Son 3 gündür böyle boğazımda tam adem elmasının orada bir tıkanıklık sanki balgam varmış gibi yutuorum aşağı inio tekrar çıkıyor bir his oldu.

Az önce gittim Kulak burun boğaz doktoruna, kamera soktu falan bir akıntı bir şey görmedi, yemek borusunun girişi kızarmış dedi. Reflüdür dedi. Ki ben kahvaltı ettim 1-2 saat önce göğsümde yanmalar, geğirme isteği falna oluyor. Bir de çok hızlı yemek yiorum, bazen çiğnmeden yutuorum ^^

dikkat edecem hayvan gibi yediklerime, şimdi gaviscona falan başladım da tek kafama taktığım kısım şu boğazdaki balgam varmış gibi tıkanıklık hissi, bunu yaşayan oldu mu başka?
Sosyal ağlarda paylaş

5 senedir proton pompa inhibitörü denilen reflü ilacının resmen bağımlısı oldum :( Sabahları aç karnına içiyorsun sonra gün içerisinde yanma vs hiç bir derdin kalmıyor. Harika bir olayda bildiğin ilaç sonuçta. 2 hafta önce yediklerime dikkat edeyim ilacı artık kullanmayayım dedim. Tekrar reflülü günlere geri döndüm. Ya düşmanımın başına vermesin bu illeti.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

ya gençler bende de böyle göğüste yanma, çok nadir de olsa gırtlağa safra gelme gibi şeyler oluyordu. Son 3 gündür böyle boğazımda tam adem elmasının orada bir tıkanıklık sanki balgam varmış gibi yutuorum aşağı inio tekrar çıkıyor bir his oldu.

Az önce gittim Kulak burun boğaz doktoruna, kamera soktu falan bir akıntı bir şey görmedi, yemek borusunun girişi kızarmış dedi. Reflüdür dedi. Ki ben kahvaltı ettim 1-2 saat önce göğsümde yanmalar, geğirme isteği falna oluyor. Bir de çok hızlı yemek yiorum, bazen çiğnmeden yutuorum ^^

dikkat edecem hayvan gibi yediklerime, şimdi gaviscona falan başladım da tek kafama taktığım kısım şu boğazdaki balgam varmış gibi tıkanıklık hissi, bunu yaşayan oldu mu başka?

doktora söyle nexium yazsın. yemeklerden önce (sabah ve akşam) al

kafein, acı, çikolata, alkol, turşu vs, asitli içecekler, asitli meyve fln uzak dur

düzelene kadar. sonra aban yine asdasjdklaj
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...