Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kredi kartı ile taksitli ürün alanlar dikkat

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

ABİ ALLAH BELASINI VERSİN IPHONE UN BE.

takılmışsınız iphone da iphone. Kendinize gelin bi. Taksit olayı sadece telefona mı kullanılıyor sadece lüks e mi gidiyor arkadaş.

neyse ya. bir ben fakirim ve gidip tek taş fln alamıyorum diye ağlıyorum burada sanırım.

üstat senin konuya yaklaşımın falso. fakirsen gene fakirsin sen, cebindeki kredi kartıyla ailene hediye alabiliyor olman senin fakir olmadığın anlamına gelmiyor. sadece normal şartlarda alamayacağın ya da almaman gereken şeyleri almak için sana bir fırsat penceresi açıyor bu meret o kadar.

seneye hediyelerini kredi kartıyla almazsın, 3-5 ay önceden kenara para koyup alırsın. kredi kartının bu noktada sana faydası nedir anlayamadık.
Sosyal ağlarda paylaş

taksiti kaldırıyorlarsa öncesine reset çeksinler o zaman onayım var.

aksi takdirde 3klık televizyon pc alırken aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhh

veririm nakit
Sosyal ağlarda paylaş

İçim şişti ama yazmadan duramıyorum lol

Taksit gereksiz?

Evimde ses sistemim, güzel bir televizyonum, normale göre pahalı olan ama eşimin ütü işini kolaylaştıran bir ütüm, güzel beyaz eşyalarım var.

Bunların hepsini taksitle ve zorlanmadan aldım. Hepsini nakit almam gerekse parça parça parça alıp daha geç sahip olacaktım. Gelir gider dengem de aynı olacaktı çünkü o tutarları kenara atıyor olacaktım bu ürünleri almak için.

İşte bunu becerebilen insanın istediğini elde edip ödemesini sonra yapmasını engellemek gereksiz. Kredi kartını "sanki geri ödemeyecekmiş gibi bilinçsizce her halta kullanan cahil topluluk" engellense yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Aspava dürüm demek değildir be canım kardeşim. Aspava "allah, sağlık, para, aşk versin, amin" cümlesinin kısaltılmışıdır. Yıllar önce yazılmış bir Türk dedektiflik romanında geçer.

ne yazık ki, şimdilerde dürümcü markası oldu. 8-)

burada dürüm ve malbuş popüler ya ondan

gerçek anlamı ile aspava için teşekkür :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

artık global dünyadayız. hepimiz gördüğümüz güzel ürünleri istiyoruz. alamıyor olmamız ülkenin genel kötü durumundan ve sömürülmekten ibaret.

diyorum size, yurt dışında fiyatları 3 4 kat arttırın ama maaşlar aynı kalsın bakalım neler olacak

Fiyat niye artsin ki adam kendi uretio. Turkiye ne uretiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

Dworgian said:

artık global dünyadayız. hepimiz gördüğümüz güzel ürünleri istiyoruz. alamıyor olmamız ülkenin genel kötü durumundan ve sömürülmekten ibaret.

diyorum size, yurt dışında fiyatları 3 4 kat arttırın ama maaşlar aynı kalsın bakalım neler olacak

Fiyat niye artsin ki adam kendi uretio. Turkiye ne uretiyor?

yani ödediğimiz vergiler fln normal hep. yine başa dönüyoruz.

ok ben haksızım. oh olsun bize böylesi lazım. kendimizi bilelim lan. ne o öyle ekran kartı fln bilgisayar vs almak. otur işte oyna c2d ile i5 i7 neyine terbiesiz. üretio musun da almak istiosun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...