Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Düş Sokağı Sakinleri,Murat Yılmazyıldırım,Murat Çelik Tartışma Topiki..

Christoph_Vassel

Öne çıkan mesajlar

Düş sokağı sakinleri ile bugüne kadar hiçbir topic açılmaması beni oldukça şaşırttı doğrusu..kimsemi ilgilenmiyor koca pati ailesinde veya umursamıyor?

Bu konuyu ben açmış oldugum içinde bi yanda mutluyum tabi :)

Patideki düş yolcuları burada buluşsun istedim iyi yaptım dimi :)

hiç sevmeyenlerde var tabi bi yerde onlarda yorumlarını belirtsinler yuvarlanıp gidelim..

yararlı bir site olarak www.dssyiz.biz i verebilirim..reklam amaçlı değil site yöneticileriyle herhangi bir alakamda yok ama dss severler için güzel bir site..her türlü etkinlik konser vb'nin tarihinide ögrenebılıyorsunuz..

Neyse bana açmak düşer..buyrun tartışalım :)

Bu arada Murat Yılmazyıldırım'ın son albümü "Kara Aşka Beyaz Göndermeler'i almıştım onu dinliyorum şu an nasılmış görücez

[Bu mesaj chrisvassel tarafından 05 Ekim 2004 16:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de sevmem hiçbirini.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, A Freedom Fighter from Eclipse.
fedaykin, 29 Eylül 2004 12:41 tarihinde demiş ki:
Cehennemde Hollandalılar, Brezilyalılar olacak zira onlar kafir...
Cennette Araplar olacak zira onlar Müslüman...

Benim yerim şimdiden belli, kombine bilet aldık :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya onlar için gay ler ve sevgili olarak ayrıldıkları için ayrıldılar falan deniodu.yani murat yılmazyıldırım'ın sesine bakarsak doğru da olabilir.[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

son projem:yemek yerken ağzından ses çıkaranları öldürme derneği

progresifim progresifsin progresif

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
yandaş bulamıcam anlaşıldı :)

murat çelik zamanında bazı dini sebeplerden ayrıldı sonra geri donmek istedi ama murat yılmazyıldırım kabul etmedi kavgalılar haliyle..

eskide birlikte olduklarında severdim müziklerini ama murat yılmazyıldırım'ın yeni çıkardıgı solo albumu "kara aşka beyaz göndermeler" harbi bayıcı olmuşş

aşırı karamsar aşırı felsefi..bilmiyorum..ama eskilerini dinlerim hala..[signature][hline]O artık Ays Hokey'ci..Kafası gözü dağılana kadar..
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Açacaktım Düş Sokağı Sakinleri'yle ilgili bir topik ; açmadan önce akıl ettim de arattım (:

Dinlenilesi bir grup...Murat Yılmazyıldırım'a "Düşlerin Ressamı" lakabı boşuna takılmamış diyorum içimden her dss dinlediğimde...

Bana göre en güzel şarkısı "Hoşçakal" dır..."Sevdan Bir Ateş" den bahsetmiyorum bile (: "Kış ve Hüzün" de her dinlediğimde ağlatır beni...Dinleyiniz bu grubu beyler ; Death , Obituary , Immortal vs. dinliyor olabilirsiniz , ama dss nin elbet bir şarkısında kendinizle özdeşleştirebileceğiniz bir durum vardır...[signature][hline]Close your eyes and imagine to be without
What we take for granted every time we open our eyes...
Sosyal ağlarda paylaş

murat çelik ve murat yılmaz yıldırım...
murat çelik bir anda dine dönüyo yobazlık seviyesine geliyo ve müzik haramdır diyerek ayrılıyo. murat yılmazyıldırım ortada kalıyor.
daha sonra murat çelik müzik şirketi(emi) aracılığı ile geri dönmek istediğini belirtiyor fakat murat yılmazyıldırım bu işin çocuk oyuncağı olmadığını söylüyor ve artık "düş sokağı" adıyla devam edeceğini söylüyor(çünkü grubun ilk kuruluşunda murat yılmazyıldırım grubun isminin düş sokağı olmasını söylüyor ve murat çelik de sakinleri kısmını ekliyor ve sonra düş sokağı olarak çıkıyorlar.) o günden sonra murat çeliğim bestelerini çalmıyor hiç bir konserinde.ayrıca murat yılmazyıldırım evli idi(gay söylentisi için söylüyorum)

son albümü karısından ayrılmasının ardından 2-3 hafta gibi bi süreçte ortaya çıkmış bir albüm. o yüzden biraz fazla melankolik ve düşünceli bir albüm olsa gerek...

murat çelik ise düş sokağı sakini ismiyle devam ederek yüzsüzlük yapmıştır kanımca...
Sosyal ağlarda paylaş

direk murat yılmazyıldırım'ın ağzından;

- Murat Çelik hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz?

MYY : Sizin de anlayabildiğiniz gibi bu konu hakkında konuşmaktan pek hoşlanmıyorum. Bu haber duyulduktan sonra insanlar o kadar fazla üzerime geldiler ki açıkçası kendi sağlığımın bozulmasından falan korkmaya başladım ben de… Ama şunu söyleyebilirim ki, beni de çok üzdü çok yıprattı bu olaylar. Bir sürü insana mantıklı bir şeyler söylemek için kendimi bayağı zorladım. İnsanlar konserlerde bağırıyorlar Murat Çelik nerde diye. Emin olun bunun kadar sinir bozucu bir şey olamaz. Bu hem bana hem de Murat'a büyük saygısızlık. Onun yerinde ben de olabilirdim. Murat.Yılmazyıldırım nerde diye sorabilirlerdi. Kişilik haklarıma saygısızlık diye düşünüyorum.

- Peki, Murat Çelik müziği tam anlamıyla bıraktı mı ?

MYY : Aslına bakarsan onun olayı biraz farklı. Tamamen dinsel bir şey. Benim yorumuma göre uzun süre boşluktan sonra böyle bir kaosun içine girdi. Müziğin günah olduğunu falan düşünüyor. Ama dediğim gibi ben hep inançlıydım ve ona da söylerdim ilahi bir güce inanması gerektiğini. Dinlemezdi… Sanırım şu anki durumu tamamen daha önce inanmamış olmasıyla ilgili…

- Saçlarını da kestirmiş...

MYY : Aaa evet kestirdi, kısacık, kıyafetleri de değişti… İbadete vermişti kendini bir aralar. Eşi de kapandı vs... Bazı çevrelerin etkisinde kaldılar diye düşünüyorum... Ama şu sıralar Murat biraz anladı yanlışını gördüğüm kadarıyla. Yapım şirketine gelip ben Murat'la tekrar müzik yapmak istiyorum demiş. Ama bu yap boz tahtası değil ki? Bu arada size teşekkür ediyorum anlayışlı bir şekilde bu konuyu açtığınız için. Ankara seyircisi farklıdır zaten. İzmir'de mesela sinir bozucu polemikler yaşadık bununla ilgili... :-)
Sosyal ağlarda paylaş

çok hoş şarkıları da var çok uçuk şarkıları da...ama benim hoşuma gidiyo:))eğleniyorum:))ama hepsi dinlenmez bence[signature][hline]Yansı
Gövdesiz bir sevmek parçası
El olmuş uzanmış saçlarına
Ürküyorum hayır kıskanıyorum
Bir el, kopuk, kolsuz, dokunan...
Tutunmuş saçlarına
Özdemir Asaf
Sosyal ağlarda paylaş

ilgili arkadaşlar gelmiş mutlu oldum ilk zamnlardaki direk "vurun kafire" anlayışını görmeyince..:)

ilgili arkadaşlar için tekrar link vereyim burdan ulaşabilirler dss nin en kapsamlı sitesine..

siteyle herhangi bir alakam yoktur sadece bilgilendirme ve yardım etme amaçlıdır[signature][hline]See the sadness in their eyes..

Yıldızlar bizi aydınlatacak..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...