Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karar verdim : Köpek alıcam

MartinLGore

Öne çıkan mesajlar

da bazı sorularım var..

1- Şimdi hayatımı düzene soksun, dost olsun diye köpek almaya karar verdim. Fakat bu uyum döneminde onu 1-2 gün yanlız bırakabilirim, köpeği çok etkilermi? Yani bazen çıkıyorum evden, akşam dönecem diye çıkıyorum birine rastlıyorum bişiler yapıyoruz felan oluyo 2 gün felan eve gelmiyorum. Yalnızlık çok etkiler mi uyum sürecinde? Zaten zaman ilerledikçe gereken ilgiyi fazlasıyla alacak..
2- Tür konusunda, büyük bir köpek düşünüyorum. Sert mizaçlı bi köpek olsun ama her boka havlamasın. Hatta mümkünse hiç havlamasın. Bide deli bişi olmasın. Ne yapacağını kestirebiliyim. Dalmasın ısırmasın milleti. Ama yoldaki köpeklerle kavgaya daldımı veya örneğin bir hırsıza daldımı parçalayaak cinsten olsun...
3- Bakım masrafları nasıl? Bana aylık ne kadar bir yük getirir? Ortalama...
4-Havlama hususu çok önemli. Hiç havlamasın istiyorum. Bole çok yapışkan bişide olmasın. Her tarfıma atlamasın...

şimdilik bu kadar sorular...[signature][hline]Güzel ve emsalsiz bir kar tanesi değilsin. Herkes gibi sen de o çürüyen organik maddeden yapılmasın.
Hepimiz aynı pürenin parçasıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

5- eğitim konusuda var. Tuvalet eğitimi zormudur? sonra yatağını yapıcam falan hatta özel odası felan olacak ama oda dışında bazı kurallara dikkat etmesi gerekecek. Bu eğitimi nasıl verebilirim? Kitap falan alsam yararlı olur mu?(kitabı ben okucam o değil yanlış anlaşılmasın)[signature][hline]Güzel ve emsalsiz bir kar tanesi değilsin. Herkes gibi sen de o çürüyen organik maddeden yapılmasın.
Hepimiz aynı pürenin parçasıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nedanko, 19 Aralık 2004 19:39 tarihinde demiş ki:
da bazı sorularım var..

1- Şimdi hayatımı düzene soksun, dost olsun diye köpek almaya karar verdim. Fakat bu uyum döneminde onu 1-2 gün yanlız bırakabilirim, köpeği çok etkilermi? Yani bazen çıkıyorum evden, akşam dönecem diye çıkıyorum birine rastlıyorum bişiler yapıyoruz felan oluyo 2 gün felan eve gelmiyorum. Yalnızlık çok etkiler mi uyum sürecinde? Zaten zaman ilerledikçe gereken ilgiyi fazlasıyla alacak..
2- Tür konusunda, büyük bir köpek düşünüyorum. Sert mizaçlı bi köpek olsun ama her boka havlamasın. Hatta mümkünse hiç havlamasın. Bide deli bişi olmasın. Ne yapacağını kestirebiliyim. Dalmasın ısırmasın milleti. Ama yoldaki köpeklerle kavgaya daldımı veya örneğin bir hırsıza daldımı parçalayaak cinsten olsun...
4-Havlama hususu çok önemli. Hiç havlamasın istiyorum. Bole çok yapışkan bişide olmasın. Her tarfıma atlamasın...

şimdilik bu kadar sorular...

bi kere köpeği devamlı yanında gezdirmen lazım veya birisinin köpeğe bakıcılık etmesi lazım yoksa köpek hem üzgün hemde korkak bir köpek olur.Evde yalnız kalınca havlar.Büyük köpeklerin masrafı fazla olur.[signature][hline] :rock: CaTaPuLt :rock:
Sosyal ağlarda paylaş

hayatimi duzene soksun diye kopek alicam diyorsun, sonra iki gun evde yanliz kalsa bisey olur mu diyorsun.

bence hic girme bu islere, sen kopek degil evde dolasip gel diyince gelicek, sevesin geldigi zaman kafasini oksayabilecegin bi robot istiyorsun cunku.[signature][hline]Thanatos : Technician Hardwired for Assassination and Nocturnal Analysis/Technician Optimized for Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
said:
da bazı sorularım var..

ilk olarak evine bir dost olarak köpek seçmen çok çok iyi. köpekler dosttur yanlız kalmayı pek istemezler.alıştırman gerekebilir veya ona bir dost daha 2. bir köpek daha alman gerekebilir. aşırı yanlız bırakacaksan yazık olur bence. köpekin büyüklüğüne göre masrafıda değişir. büyük birşey olacaksa çok yemekte yiyebilir :) 100-150 milyonu bulabilir sanıyorum. yavru iken 2-3 ay boyunca 50 milyona yakın aşı masrafı bulur. yavruluk döneminde 50 milyonu geçmez, hatta bayağı az bir miktar yemek masrafı olur. köpek dersen huskyler birazcık salaktır. fakat manyak sevimli, manyak kız çekici, hiç havlamazlar,oldukçada büyüktürler. büyüklüğü huskylerin değişir. eğer hergün manyak et verebilirsen boyunu aşar, dana gibi olurlar. tüy sorunu olabilir birazcık, fakat hergün düzenli olarak tararsan sorun olmaz. tüyleri alerji yapmayan özel bir ırktırda. gözleri manyak tatlı, manyak oyuncudurlar. huskyler asla havlamazlar. canlarını yakmadığın vb. şeyler yapmadığın sürece hiç havladıklarını görmedim.[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
|playingarena|Pati Pet
*Kuş,tavşanlar ve balıklar için..*
orc_lord in melancholy (day 97)
Sosyal ağlarda paylaş

Bende husky istiyom yaa Ankara soğuğunda çıkarıp gezdirmeye üşenmesem alıcam :D[signature][hline]Sacrosanct, 31 Ekim 2004 17:36 tarihinde demiş ki:
Abim sen varya yalanların oğlu oldun tam düzelmeye basladın derken bi ırgatın sana gül uzatmasıyla g..ü hepten kaybettin.
Ben ve kedimin çok özel resimleri ;)
Sosyal ağlarda paylaş

lol taurus

Şimdi, çok yanlız kalmayacak. Hani bazen belki... Bide mesela tatile gidince veya arada iş çıkıyo hadi antalya ya, izmire ankaraya gidiyorum 3-5 gün bu süreçte ne yapabilirim?
[signature][hline]Hepimiz aynı pürenin parçasıyız.
Member of
AAL'05

[Bu mesaj nedanko tarafından 21 Aralık 2004 19:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

köpek olayı bencede doğru karar ama yalnız bırakmamak hatta sürekli yanında olman gerek. bunları zaten söylemişler benden sana tavsiye alacaksan dalmaçyalı öneririm erkek olanları gerçekten iyi büyüyor ve çok korumacı oluyorlar hırsızı falan parçalar merak etme.....
masraf konusuna gelince kuru mama kullanmalısın bence hem tüy dökmemesi yada az dökmesi açısından hemde pratik ve ekonomik olması açısından çok iyi....
140 ytl ye en büyük boy kuru mamalar var onları tavsiye ederim benim dişi dalmaçyalım var ve ona 2 bilemedin 2.5 ay gidiyor köpek büyük olunca bu 1.5 ay ortalama ile gider başkada bir masrafı olmaz...
aşı masrafı illaki olacak o da tahminime göre bütün aşıları falan 100 ytl den fazla olmaz....
ama ilgi acayip derecede çok isteyen bir olay bana kalırsa iki kere düşün derim özellikle küçük iken evde bırakamazsın dışarı çıkmazsın rahat evde bile oturamazsın benden söylemesi.......[signature][hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
da bazı sorularım var..

dostum köpeğinin olması dünyadaki en güzel duygulardan birisi
sizi karsılıksız seven bir dost daha ne istersin dimi
ama sana tavsiyem kesinlikle alma
1. zamanı geldiği zaman öldüğünde ailenden birisi ölmüş kadar üzülürsün bu cok acı
2. sosyal hayatın bitiyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

1.köpek hayatını düzene sokar ama öyle bi sokar....üstelik ilk aldığın dönemler yalnız bırakmamalısın fazla sana alışması için. üstelik ilk dönemler çok fazla yalnız bırakırsan hem ağlayıp milleti rahatsız edar(eğer apt. de oturuyosan), hem de evdeki herşeyi kemirir.hem ona ayırıcak zamanın yoksa niye alıyosun ki?
2.iyi eğitirsen(veya eğitime yollarsan) havlamaz her boka....
3.bakım masrafları çokfazla değil ama cinsine göre değişir.
4.ne kaadar iyi eğitirsen eğit az da olsa havlar(gereksiz yere üstelik)çünkü bu onun doğasında var sonucunda.

bence ona ayırıcak zamanın yoksa alma çünkü ona da yazık olur sana da....
bide bi süre sonra bıkıyosun
yani bence alma(BENCE)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya köpek alıcam kendi başına evde takılsın diye değil. İlk 3-5 ay zaten hergün ofise götürücem yani günün 24 saati birlikte olucaz.. Biraz büyüyünce artık ben sabah işe giderken evde yanlız takılacak akşam geldiğimde görecem. Yanlız kalması manasında bunu dedim...
E zaten dünyada hiç bir insan hiç bir köpekle 24 saati geçirmez (eğitimci vb. değilse)
Her insanın bir hayatı var sonuçta kendimi ona adayamam bu manada....
Sorun olması acaba işe gidip gelirlken o aradaki sürede nasıl olur hayvancağız. Çünkü şöyle bir olayda var. İlk 3-5 ay sürekli beraber olucaz ve bana çok alışacak(bende ona).. Ondan sonra yavaş yavaş haftanın 1 günü 2 günü derken yanlız yaşamaya başlıcak. Acaba nasıl olur bu durum. Psikolojisini etkiler mi? Şahsen evde 2 deli takılmak istemem. O düzgün olsunki benide düzeltsin..[signature][hline]Hepimiz aynı pürenin parçasıyız.
AAL'05

Sosyal ağlarda paylaş

Aradıgın tarzda bır kac cıns kopek var ama tum ıstedıklerın olan bır cıns kopek daha var olmadı eger fazla havlamaya bır cıns ıstıyorsan pıtbullar fazla havlamaz saldırdıgı kısıyı oldurebıle bılrı ama ıı egıtemezsen senınde elın kolun gıdebılır
bullmastıf var oda saglam kopekdır ama egıtım olmazsa ne lafını dınler ne senı ıpler bıde bandog var sakın agır baslı fakat cok ınatcı bırk kopek bence alıcaksan sana gore en ıısı alman kurdu flan al egıtımı kolay hemde sadık ama havlar ama pıtbull forever benım ıcın ozellıkle amerıkan yankeee :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...