Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmir'de imax yokmuş

riza_calimbay

Öne çıkan mesajlar

ikinize birden cevap veriyorum.

doruk bence böyle aga. gayet de yazdığın şeye uyumlu olduğunu düşünüyorum cevabımın. sana yazılmamış olmasına rağmen.

senko kolay diye biliyorum ben. hele ki bu forumdaki kitle için. mühendissen chartered sınavlarına abanıyorsun. hele nz göçmen konusunda çok davetkar şu anda. kolay mı dan kastın bırakıp gitme kısmı kolay mı ise şöyle söyleyeyim abi zaten ist da da izmirde de corp guy oldun mu ancak bayramdan bayrama ailenle arkadaşlarınla düzgün görüşebiliyorsun. e oraya da gitsen aynı imkanın olacak. 2 3 gün az olacak ama 10 katı fazla kazanacaksın. bence makul yani o açıdan da
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

Avusturulya yeni zelanda nın durumunun izmirden iyi olduğunu sanmam.

Nie onlar örnek verilmiş ki :)

aga. kendi mesleğimden örnek vereyim. izmirde corp guy bir civil engineer 2,5k maaş alır ortalama 3 yıl tecrübeli ise 6 gün mesaili çalışarak.
aynı adam nz ya da avusturalyada 6 gün mesaili çalışırsa ayda 85.000/12 dolar kazanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi işin olunca istediğin saatte yatabiliyorsun abi. gerçi sabah 9 da arayacaklar kesin. o zaman da uykulu sesi belli etmemek için telefonu açmadan yüzünü yıkayıp jim carrey somebody to love söylüyorsun. uykulu ses tonu kayboluyor. sonra tekrar uyuyorsun falan. böyle yani. alman disiplini yok bizde. :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi izmirde amele olarak çalışsan başlangıç maaşın 2k zaten sen 3 sene tecrübeli mühendisin maaşı 2,5 k larla geliyorsun bana

kendi işini yapmak ayrı, var olan işe girmek ayrı. izmirde iş yok denemez kalifiye bir eleman için, fakat aynı seviyede istanbula giden bir lavuk bile çok kısa sürede basamak atlıyor. kazanılan/harcanan para olayı ayrı bir faktör.
Sosyal ağlarda paylaş

İzmir civarında kimya mühendisi, endüstri mühendisi vb. gibi insanlara en iyi iş Philip Morris herhalde, giriş maaşı 7k civarı, bizim Ege Üni Kimya Mühendisliği mezunu arkadaş şu an 10k+ alıyor. Direktörlerin maaşı (ama bu adamlar müdürün üzerinde fabrikada bir ya da iki tane var) aylık 150-200k. Hadi hayırlı traşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla arkadaş çalışıyor. Adam Kimya Mühendisliğinden mezun ama şu anki pozisyonu proses mühendisi mi ne bişi dedi, nasıl daha iyi sigara üretebilirim üzerine kafa patlatıyo nihayetinde, ki bu endüstri mühendisinin alanına daha çok giriyor herhalde?

Lan niye ninja editliyosun MrLevie.

(For context, bana endüstri mühendislerinin PM de 7k asla alamayacağını söyledi ve bunu iddia ettiğim için galiz küfürler etti, sonra da editledi. :( )
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi şöyle bir durum var, Endüstri Müh. standard yeni mezun maaşı 2300 falan. izmir daha da düşük.

fakat şirket kıdemi işin işine girince olayın rengi değişiyor. lider olup rahatlıkla 7k maaş alabilir bir end. mühi pozisyonuna göre. benim geçen sene başımdaki lider hatun 6.5k maaş alıyordu bir otomotiv yan sanayisinde. istanbulda oluyor tabii bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

mrlevienin mesajını al TL yerine euro koy üç aşağı beş yukarı tutuyor

Lider(sorumluluk alınca vesaire gibi) o miktarlara çıkıyor euro olaraktan

yaklaşık rakamlar tabi

Personel sorumluluğun varsa artar zaten maaş genel olarak.
Bütçe sorumluluğun varsa daha da coşar vesaire...
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

mrlevienin mesajını al TL yerine euro koy üç aşağı beş yukarı tutuyor

Lider(sorumluluk alınca vesaire gibi) o miktarlara çıkıyor euro olaraktan

yaklaşık rakamlar tabi

Personel sorumluluğun varsa artar zaten maaş genel olarak.
Bütçe sorumluluğun varsa daha da coşar vesaire...

peki abi saat de müsait şeyi soracağım. almanyada kızlar teklif ediyor diyorlar var mı doğruluk payı? bir de yemeğe çıktığında kendi hesaplarını ödüyorlarmış falan?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...