Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ravenloft Serisi

fortinbras

Öne çıkan mesajlar

beyler şimdi ben bu serinin iki kitabı var bende biri sislerin vampiriydi Janderin olduğu ki yarısına kadar gelmiştim fakat sora bitiremedim sonunda Jander Strahd ı olduremio galba ve kendi kendini olduruo tam orasını bilmiyorum biri açıklarsa sevininrm kitabın sonunu
ve esas sorucağım soru ise şimdi başka bi kitabını aldım serinin dun: Ben,Stradh.. die devam edio bu kaçıncı kitap serideki sislerin vampiri bunun sonrası mıydı yoksa oncesi mi biri beni aydınlatabilirse bu konuda sevinirim...
ilginiz için teşekkür ederim...[hline]Anarchy owns
Sosyal ağlarda paylaş

Sislerin vampirinde jander vistaniye gelecegini göstermesi icin fal baktırdıgında mutlu sonun güneşle gelecegini söylüyordu sonunda da sevdigi kızın tatyana oldugunu ve olan bütün olayların baroviadaki kötü güclerin olayı oldugunu ve Strahdın asla ölmesine izin vermeyecigini anlıyor. Böylece güneş olayı aklına gelince ölünce huzura kavusacagını anlıyor ve sabah güneşin dogusunu izlemeye karar veriyor sonra , gg

Ben Strahd Sislerin Vampirine gelince ikisi farklı hikayeleri takip ediyor okuyan varsa tarihler flan cakısıyor arada olaylar karmasık walla tam olarak anlamak icin ikisini de okumak lazım.[hline]wrak wrak wrakkkkkk
Sosyal ağlarda paylaş

ben de onu merak ediyorum ztn ben strahd ta vistani strahd a birinin geleceğini soyluyor onu yokedecek galba oyle birşeymiş ya da ... bu Jander olabilir mi işte onu mrk ediyorum ben yani sislerin vampiri bu durumda dier kitaptan sorna olması lazım ama tam emin deilim...
sonuçta bence Janderin orda güneşi seçmesi flm biliyorum oraları ama strahd da oluyor mu acaba bu serinin sonunda?[hline]Anarchy owns
Sosyal ağlarda paylaş

Sirasiyla okumazsan hikayeden ne anlamayi planliyorsun onu anlamadim. Dogru duzgun basla seriye, sislerin vampirini sevdiysen ztn basladin mi gerisi gelir...
sira ise soyle;
sislerin vampiri
ben strahd: bir vampirin anilari
ben strahd: azalin le savas

sonra eger ravenloft dunyasi hosuna giderse;
karagul sovalyesi
karagulun hayaleti[hline]The clash of honor calls to stand when others fall
Sosyal ağlarda paylaş

ben de zaten sırasını soruyordum...
bilmediğim için doğru sırayı...
bende sislerin vampiri var ve son kitap var anıları yok bulursam onu da alıcam işte
ama galba geçtiği tarihten flm bakılırsa sislerin vampiri aralarda biyerde galba ilk kitap olabilir ama kronolojik olarak ilk değil sanırım... ya da yanlış mı anladım?[hline]Anarchy owns
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl okuyamazsın sisilerin vampirini kitabı bir günde bititrdim ertesi gün bir göz atıcam diye birdaha okusum :) okuduğum en güzel vampirli şey diye bilirim birinci kitabın sonunda jander lathlanderında yardımıyla kolyeyle strahdı ağır yaralıyor fakat strahd hayin bir teleportasyonla kacıyor :) janderde barovianın gerçek doğasını farkedip asla kurtulamayacağını ve sonunda kendininde strahd gibi olucağından korkup intahar ediyor.strahd teleportla gizli mağrasına gidiyor ve orada tabutuna girip iyileşmek için uzunca bir süreliğine zıbarıyor uyurken jandere yardım eden sashadan yani düşmanı sashadan intikam almaya söz veriyor kendine sonra kurtakdına falan gelip tabutu korumak için mağrayı mesken tutuyor falan (yanındaki sevğilisi olan kurtkadın) kısaca böyle okumadıysan aç oku devamını bayağı güzeldir ben srtahd bir vampirin anılarına gelince o çok süper strahdın tutuğu bir günlük insankeki halinden başlıyıp nasıl vampir falan olduğunu anlatıyor ama birinci kitapla çok çelişkisi var.
Sosyal ağlarda paylaş

dip not (azcik da spoiler..)

jander vamp. of the mists kitabinin sonunda "mechul" bir son hazirliyor kendine....ama ravenloft settinginin ek kitaplarinda ki ilerki kurguda o olayin devami su sekilde gelisiyor;

jander bey muzik esliginde gunesin dogusunu izleyip izdirap dolu hayatina son vermeye hazirlanirken gunes tam dogdugu esnada ravenloftun yapisi ve laneti (dark powers tahminen) etrafini sisler kaplar ve gunes isinlarinin onu oldurecek denli zarar vermesini engellerken bir yandan da Jander i baska bir domain e teleport eder...gozunu actiginda kendini baska yerde bulur..

Jander bundan sonra strahd i yok etmeye ant icsede hatta cok kez yaklassa da (bu denemelerden biri bir campaign yanilmiyorsam) asla beceremez.... Janderin laneti de bu olur hehe...

kaynak gibi Ravenloft / Children of the night : Vampires - Jander[hline]*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

Domain lord lar kendi ulkelerinde olumsuz olduklari icin gereksiz bi girisim ztn onu oldurmeye calismak...

Birde tarihler cakismiyor aslinda bonepart masaustunde ravenloft tarihini kronolojik olarak vermisti zamaninda biraz arastirilirsa bulunabilir.

Diger kitaplarda jander yada kapistigi diger hero lardan bahsetmemesinin nedeni kendisine yediremediginden kaynaklaniyor diye duymustum.[hline]The clash of honor calls to stand when others fall
Sosyal ağlarda paylaş

jander ravenloft dünyasına iradesi dışı gelmesinin nedeni fr dünyasındayken ettiği yeminden geliyor tatayana yani janderin tımarhanede anna olarak tanıdığı kızın delirmesine neden olan kimselerden onun intikamı alıcağına dair yemin ediyor ve barovia ismi duyduğunda keşke bu barovianın nerde olduğunu bilsem ve gidip intikam alsam gibi sözler sarfediyor karanlık onu duyuyor ve gerisi malum sisler falan ilk şaşkınlık yani burda söylediğim jander ravenlofta girmeden önce bu andı içiyor ve bu andla intikamın arzusuyla kendi kendini lanetliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...