Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne yersek o muyuz?

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Noyzura cevap ltfn;

Dworgian said:

Ayrıca et yiyen insana karşı olan onaylamayışınız etobur hayvanlar için de geçerli mi? Mesela bir kedi alıp paso bitkiyle beslemeye çalışıyor veya et yedikleri için aslanların vs öldürülmesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Onlar öyle yaratılmışlar da diyemeyeceğinizi zira yaratan bir varlığa inanmadığınızı düşünürsek, etobur hayvanların yok edilmesi gerekmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Noyzura said:

Sırf seni çürütmek adına şu an hemen namaz kılabilirim biliyorsun ;D

demagoji yapma.

inanıp, Allah inancını benimseyip, kalpten ve isteyeren "bunca zaman yanlış yapmışım" dedikten sonra kılmanı söylüyorum

Demagojiyi bir kenara bırakalım o zaman .. ben çok eskiden namaz kılmazdım , sonra daha az eskiden namaz kılmaya başladım ve artık namaz kılmıyorum.

insanlar her an değişebilir. Bu gerçeği gözardı edemezsin. Deli biri olduğumu göz önünde bulundurursan da belki birgün daha farklı bir şekilde delirip çok içten bir şekilde de namaz kılabilirim. Bu mümkün. Sende bunun farkında olmalısın.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Noyzura said:

Gerek yok işte ... Spurilina tek hücreli bir alg yosunu var. diye birşey var. Etten protein ve amino acid olarak kat ve kat daha zengin.

sen bu yosunu yeni öğrendin sanırım.

ya anlamı olmayan cümeler kurma. sana hayvan amino acidleri şu şu de bana bende karşılaştıralım diyorum. Laf sokma oyunu mu istiyorsun yoksa ciddi bir paylaşım mı. Ona göre şu an seninle konnuşmaya devam edip etmeyeceğime karar vericem.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca Spirulina nın bir Cyanobakteri olması, bunların yayılıp türleri tehdit edebilir hale gelen zararlı yosunların akrabası olması vs beni korkutan şeyler. hani tüm insanlık spirulina yesin sadece dersek ilerde cidden her yer yeşil yosun olabilir =)

tamam sağlıklı da contained level da sanırım?

yoksa yayılmıyor mu bu türü bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

noyzura'ya acıdım abi ben.
yatılı okul, dini kolej falan.
ergen bir çocuğun dinden tiksinmesi için, özellikle türkiye gibi bir ülkede bütün şartlar sağlanmış.
bu adamın bu hale gelmesi normal.
sadece üzüldüm yani.

üzülmene gerek yok çünkü kesinlikle dini bir kolejde olmam gerekiyordu.

Düşünsene 14-15 yaşımda durduk yere zaman mekan algımın bir anda değişik bedenimin dünya boyutunda sabit kendi kendini kapatık astral olarak canavarlardan kaçmak zorunda kaldığımda vucudumun titrerken sadece müslümanlar beni anlayışla karşılayabilirdi.

Benim için cinlenmiş çocuk diyorlardı ve okuyup üflüyorlardı. Başka bir kolejde olsam "aha şizofren kafayı yemiş dayıyalım ilaçları diye psikiyatrik tedavi gördüğümü ?

Şuan mutlu ve özgür aynı zamanda kendi ayakları üzerinde durup insanlar tarafından çok sevilen seksi , popüler ve neşeli bir adam olmamı kendi derdimin dermanı olmaya borçlu olduğum gibi en sıkıntılı dönemlerimde yatılı dini bir kolekde olmam benim için büyük bir rahatlıktı ;D

Birilerine acımak istiyorsan o ben değil uyumak dışında kalan zamanının %80'ini iş yerinde zorunlu olarak geçirmek zorunda kalan ve bu yüzden kendi olma özgürlüğünü asla tadamamış , tatminsiz , yeteri kadar sevişemeyen ve bu yüzden stress olup saçma sapan bir tüketme üzerine beslenme üzerinde vucudu seksi olmayan insanlara üzül ;D

of tam foto koymalık bir an ya ;D

Sosyal , mutlu , özgür , sağlıklı, seksi ve kendi kendine yetebilen biriyim ;D

Sosyal ağlarda paylaş

3. alıntı

Dworgian said:

Noyzura cevap ltfn;

Dworgian said:

Ayrıca et yiyen insana karşı olan onaylamayışınız etobur hayvanlar için de geçerli mi? Mesela bir kedi alıp paso bitkiyle beslemeye çalışıyor veya et yedikleri için aslanların vs öldürülmesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Onlar öyle yaratılmışlar da diyemeyeceğinizi zira yaratan bir varlığa inanmadığınızı düşünürsek, etobur hayvanların yok edilmesi gerekmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

Exodous said:

Patice said:

Bamyadan, danaya geniş bir yeme durumumuz olduğuna göre çok insani diiliz sanırım.

İnsan yiyen bir canlıdır.

Bu arada, hem evrime inanıp hem de vejetaryen olanlar var. Bkz. Noyzura.

İnsanlık bunların mantığıyla gitse hala maymundu.

Çünkü, evrim teorisinin bir yerinde, afrika'da yaşayan iki tür maymundan birisinin sadece muz yemesi ve diğerinin de karıncaları yiyerek protein almaya başlamasıyla birlikte, karıncayı yiyen türün insana doğru evrildiğini söyler.

Karıncaları yemeyenlere ne mi oldu?

Hayvanat bahçesinde kafeslerin arkasındalar hala.

şu mesajın her yerinden cuk sesleri duydum adsfdsf.

Bu kadar aptal olmayin ya

Evrim teorisi diyosun milyonlarca yil oncesinden bahsediyosun

Sene 2013 amk yaa

Et yiyerek alacagin protegini baska besinlerden karsilayamayacak misin yani

Allah kuran diyorsunda bu dünya da bi tane ve kaynaklari sinirli, er ya da gec Nasil ve neyle beslendigini tekrar dusunmek zorunda kalicak insan oglu.

He allah kerkese rizkini(nasil yaziliyor bilmiyorum) verir diyorsan oke.

Su zamanda Su olayi bir tercih meslesi olark gormeyip et olmazsa bi olmazdik demek baya mallik yani
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

laf sokmuyorum. 2 ay önce whopper götürürken şu an spirulina diyorsan sürekli, bunu yeni öğrendiğini düşünüyorum sadece.

ayrıca inatla bir sorumu es geçiyorsun. madem tartışıyoruz önce sorumu mantıklı cevaplamanı rica ediyorum. işine geleni es geçerek tartışmaz olmaz zira.

o whooper taa haziran ayındaydı ya ne whoopermış ya . bunu anlamak çok güçmü anlamıyorum. haziran ayında bekar olursun bir kaç ay sonra evlenirsin. Sonra bekar biri değil , evli biri olursun. Neden sürekli geçmişe bu kadar tutunmaya çalışıyorsunuz bu mantıksız.

şu es geçtiğin sorunu bold olarak yazar mısın cevaplayım .
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

3. alıntı

Dworgian said:

Noyzura cevap ltfn;

Dworgian said:

Lel.

Abi dusunebilen varliklar oldugunuzu çok çabuk unutuyorsunuz ya
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

o whooper taa haziran ayındaydı ya ne whoopermış ya . bunu anlamak çok güçmü anlamıyorum. haziran ayında bekar olursun bir kaç ay sonra evlenirsin. Sonra bekar biri değil , evli biri olursun. Neden sürekli geçmişe bu kadar tutunmaya çalışıyorsunuz bu mantıksız.

şu es geçtiğin sorunu bold olarak yazar mısın cevaplayım .

Abi anlamıosun galiba? Haziranda spri vs bilsen whopper et vs yemezdin vücudun için (insanlardan para rica ettiğinde fiziğini korumak için et yemen gerektiğini söylemiştin ya). DEMEK Kİ, yeni öğrenmişsin. bu basit

Ayrıca
Tabii;

Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

3. alıntı

Dworgian said:

Noyzura cevap ltfn;

Dworgian said:

Şimdi sorunu gördüm ve anladım ki yazdığım herşeyi boşuna yazmışım çünkü mantığını ve aklını azıcık çalıştıran biri onca söylediğim şeyden sonra böyle bir soru sormazdı.

sana içtenlikle neden et yenmesine karşı olduğumu anlattım . Hani bir daha anlatayım desem yine anlamayıp tekrar tekrar anlatmak boşuna bir zaman kaybı çünkü söylediklerim ortalama bir insan zekasının anlayabileceği bir seviyede tutuyorum. Şİmdi bu net açıklamalarımda seni aşağılanıyormuş gibi hissettirecek ama maksadım aşağılamak falan değil. Söylediklerimi anlamanın yakınından bile geçmeyip cevabını zaten net bir şekilde veridğim şeyleri anlayamaman.

Son bir kez daha anlatıyorum ve sonra sana veridğim belgeseli izlemediğin sürecede bu konu hakkında tartışmayacağım. Çünkü mantıklı bir çerçeveden bakarsak iletişimimin amacı benim için anlayışı sağlamak. Karşımdakide anlamamak için direniyorsa bu benim için zaman kaybı üstelik hiç zevkli olmayan bir zaman kaybı. Hatta zaman kaybımın ötesindede yaptığım her işlemde vucudumda belirli salgılanan kimyasalları kullandığım için zamanın ötesindede kenimdende boşa birşeyler gitmiş oluyor ve böyle bir saçmalığı sürdürmeme gerek yok.

Yinede sana son defa açıklıyorum...

doğada hayvanlar kendileri avlanıp ihtiyacı olanını alıp ekosistem dahilinde arta kalan herşeye kadar doğa kendi içerisinde bir dengeye sahip.

Ama "modern" hayat dediğimiz ama modernlikten çok uzak sistemde hayvan eti pazarlanması adına ölüm kampları kuruluyor ve bu gezegenin doğasına çok aykırı bir durum. Hem bu işlem esnasında salınan gazlar , hem bu kadar çok hayvanın sadece para kazanılmak adına insanlara olmaz ise olmaz gibi pazarlanıp öldürülmesi .. ya da uygun olmayan şartlarda sütünün yumurtası alınması hiç İNSANİ birşey değil fazlasıyla İLKELCE ve bunun tek olmasının nedesi biz insanlığın hayvansal gıda olmaz ise ZAYIF ve GÜÇSÜZ kalacağımız v.s..

Lütfen... bak dünya sağlıksızlıktan , kanserden , kolestrolden , hededen , hödöden yıkılıyor eş zamanlı olarak 2013 yılında olmamıza rağmen hala açlıktan ölen insanlar var.. Modern falan değiliz. Kapital sistem bizi sadece daha çok tüketmeye ve tüketirkende sektöre köle olarak tükenilmeye mahkum ediyor.

Sen doğada gezen bir aslan falan değil avının peşinde koşup vahşice avlanan ihtiyacı olan gıdaı en sağlıklı şekilde alan. Sen modern bir insan da değilsin bir aslan gibi sağlığı için beslenip yaşamına devam eden.

Sen bu sistemde acizliğinden dolayı en büyük zevklerinin başında beslenmek olan, sağlık için değil koşullanmadan dolayı sektörün sana pazarladıklarına salya akıtan bir zavallısın milyonlarcası gibi. Et yediğinde kendini aslan ya da güçlü zanneden ama özünde uyku dışında zamanının çoğunu çalışmaya ve hayatınında çoğunu işi için gerekli eğitime verip arındanda sektörde bir başka bir pil'e dönüşmesi çok muhtemel bir pil'sin.

İnsanlığım bu kendisine yakışmayan döngüden kurtulması için bu koşullanmalarımızdan kurtulmamız çok önemli bir nokta. Hayvanlar için ihtiyacımız olanı falan avlanmıyoruz. sadece bize sürekli pazarlanan şeyleri tüketmeye programlanıyoruz o kadar. Mantıklı bir insan zaten yemeği bir aslan gibi zevk için değil , ihtiyacı olduğu için yer ama senin yemeğin ölüm fabrikalarında hiç bir canlıya yakışmayacak şekilde öldürülüp ya da sömürülüp sana getiliyor...

Anla artık anlamıyorsan da tek kelime daha etmeyeceğim sana. Bütün zamanımmı son 1 saattir bu durumu anlaman seni daha üstün bir noktaya getireceği için sana emek sarfediyorum. Buna layık değilsen daha fazla 1 saniyemi bile sana vermiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

üzülmene gerek yok çünkü kesinlikle dini bir kolejde olmam gerekiyordu.

Düşünsene 14-15 yaşımda durduk yere zaman mekan algımın bir anda değişik bedenimin dünya boyutunda sabit kendi kendini kapatık astral olarak canavarlardan kaçmak zorunda kaldığımda vucudumun titrerken sadece müslümanlar beni anlayışla karşılayabilirdi.

Benim için cinlenmiş çocuk diyorlardı ve okuyup üflüyorlardı. Başka bir kolejde olsam "aha şizofren kafayı yemiş dayıyalım ilaçları diye psikiyatrik tedavi gördüğümü ?

Lan bu dediğin cinlenmek değil. bildiğin ergenlik. Her ergen yaşıyor bunları. Seni yemişler diyeyim sana.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

bi şey anlaşılmıyorsa benim mesajımı niye alıntılıyorsun arkadaş, kafan mı güzel.
çok beğendim exonun mesajını, cuk oturmuş diyorum işte neyini anlamıyorsun ayrıca.

tamam işte tencere kapaksınız exodus anlaşılmayacak birşey yok adam sana söyleyeceğini söylemiş. neyini anlamayıp da sorgulıuyorsun ki cuk cuk söylemip zep sana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...