Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne yersek o muyuz?

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Ya bu Noyzura değil miydi, yediği hamburgeri burada ballandıra ballandıra anlatan.

Olum, adam bildiğin çelişkiler yumağı.

Edit: Hayır, madem RP yapacaksın bari zeki ol be kardeşim. Önce RP'sini yapacağın karakter için bir iki sayfa özgeçmiş yaz. Küçük notlar al. Sen bu kafayla anca 17-18 yaşındaki yeni yetme kızları kandırırsın Anjinsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Noyzura said:

Ne yersen o olursun diyip sonra "at yiyorum ata dönüşüyorum" mantığı yine insanların zeka seviyesinin altlarında olmayı tercih ettiğinden dolayı doğru anlaşılamamış bir söz...

Eğer bir hayvanı zorla öldürüp yiyorsanız "ölüm" yemiş oluyorsunuz.

Eğer bir hayvanı zorla bir yerde esir tutup işkence ederek sağılmış sütünü içtiğinizde ise "esaret ve ızdırap" içmiş oluyorsunuz..

Varolan canlılar besine dönüştürülüyorsa ne şekilde dönüştükleri bu yüzden çok önemli..

meraktan soruyorum, bitkileri "zorla" yemiyor muyuz onlar bize besin olmayı mı istiyorlar =)

Ben anladım. Kendini yiyeceksin. Ozaman mesele kalmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Eğer bir hayvanı zorla öldürüp yiyorsanız "ölüm" yemiş oluyorsunuz.

Eğer bir hayvanı zorla bir yerde esir tutup işkence ederek sağılmış sütünü içtiğinizde ise "esaret ve ızdırap" içmiş oluyorsunuz..

Yav bir dakika. Enerji ölür mü? Onlar da bizim gibi canlılar. E senin inancına göre de canlılar da enerjiden oluşuyor. Ozaman enerji ölmez ki...

Fizik yasalarına göre enerji sadece başka bir enerjiye dönüşür. E ölmüyorlar acı da çekmiyorlar demektir.

Aydınlat beni Noyzurna.

I am so confused!
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Ya bu Noyzura değil miydi, yediği hamburgeri burada ballandıra ballandıra anlatan.

Olum, adam bildiğin çelişkiler yumağı.

Edit: Hayır, madem RP yapacaksın bari zeki ol be kardeşim. Önce RP'sini yapacağın karakter için bir iki sayfa özgeçmiş yaz. Küçük notlar al. Sen bu kafayla anca 17-18 yaşındaki yeni yetme kızları kandırırsın Anjinsan.

Bu forumda en son rp yapacak adam benim. Aylar öncenin burgerine tutunupda şimdi çelişki falan deme . Bir insanda yıllarca dünyanın en şiddet karşıtı insanı olur ama gün gelir psikopat bir katile bir günde dönüşebilir. Bunu anlaması çok basit değil mi ?

Ama bir noktada haklısın çünkü İronilerin İnsanı olarak da beni ananlar var. Çünkü benim kadar çok et kokusunda tahrik olup canı çeken başka bir vegan varmıdır bilmiyorum ;D
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Bu veganların, hayvanların gözü kulağı vs olmasından hareketle (sanırım), "onlar da canlı yemeyinnn!!!" demesini anlamıyorum. Fizyolojik olarak bitkiler de canlı zira.

Sesleri çıkmasa da, davranışlara tepki verdikleri de kanıtlandı bitkilerin mesela?

Bilemedim

Bilmek için emek sarfet anlaması çok güç değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

tohumların da bitkilerin çocukları olduğunu anlamak gerçekten çok mu zor?

olaya "canlı" olarak bakmıyor musunuz?. güvercinlerin yumurtalarını yediklerini, kedilerin bir süre sonra yavrularını kıskandıklarını bilmiyor musunuz?

tuhaf

şimdi anlamak için mi emek sarfediyorsun yoksa anlamamak için mi ? Eğer anlamamak için zorluyorsan bu mesajımdan sonra daha fazla zamanımı harcamayacağım sabah sabah diğer şeylere yoğunlaşıcam.

Eğer bitkilerde canlı onlarda hayvanlar gibi acı çekiyor diyorsan o zaman bu canlılık durumuna dair hissedebileceklerin üzerinden gidelim.

Elinde bir bıçak var. O bıçak ile bir bitki ve tohumları kesmen ile bir dana ve yamrusunu parçalaman sende aynı hissiyatı mı yaratır ?

Dehşete kapılmaz mısın doğada gezinen bir sosyalliği olan , duyguları olup yavrusuna kıyamayan ve onu her durumda korumak için , onu kesmemen için sana saldırabilecek bir varlık ile fotosentez yapıp tohumlana bir bitkiyi aynı mı tutabiliyorsun ?

Lütfen anlamaya çalış çünkü boşyere açıklamalar yapmak gereksizce zamanımı çalıyor. Bu zamanı daha anlayış ve zeka dolu sohbetlere ya da saçma sapanlıkla gülmeye tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca et yiyen insana karşı olan onaylamayışınız etobur hayvanlar için de geçerli mi? Mesela bir kedi alıp paso bitkiyle beslemeye çalışıyor veya et yedikleri için aslanların vs öldürülmesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Onlar öyle yaratılmışlar da diyemeyeceğinizi zira yaratan bir varlığa inanmadığınızı düşünürsek, etobur hayvanların yok edilmesi gerekmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Bir insanda yıllarca dünyanın en şiddet karşıtı insanı olur ama gün gelir psikopat bir katile bir günde dönüşebilir. Bunu anlaması çok basit değil mi ?

Gizli tehdit algılıyorum sanki. Hatta gizli bile değil.

O değil de bebeğim şu Allah beni ateşten yarattı. Yok ben enerjiyim. Yok efendim bu dünya benim gezegenimin insanlarına ait. Siz sonradan geldiniz tezatına da bir değiniver. Hadi koçum benim.
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Noyzura said:

Üzerinde namaz kıldığın gezegenin asıl yerlileri benim atalarım olan Arcturuslular olmasına rağmen evrenin derinliklerinden bir çok farklı soyun emeği var. Buna İnanmıyorsan da saygılı ol diye saçma bir

Milyarlarca yıllık zorlu ve güzel bir EVRİM sürecinin sonucu olan bir gezende öyle bir arap , bir yahudi , bir hristiyan çıkıp da "BENİM İLAHIM YARATTI" diyerek ancak öfke kusup , etrafta bombalar patlatıp , varoluş hakkında söz hakkı olarak milyonlarca insanı kandırıp para toplayıp kaos yarattığınız günler sona eritor..

BU gezegenin asıl yerlileri olarak hepinizi adam edip dünyanın huzurunu sağlayacağız .

Sonsuzluğun bir parçası olan sonsuz Enerjiyiz hepimiz. Bunu zamanla öğrenceksin iblis olan ilahlar için yere eğilip poponu havaya kaldırmaktan öteye geçip ruhunun enerjisini kullanmaya öğrenmeye başladığında...

Sert konuşşam da kardeşimsin bilesin.

Yazar burada Allah'a inanmıyor.

Noyzura said:

OOoooO Ona bakarsan allah ta beni ateşten yarattı..

Yazar burada Allah'a inanıyor.

Hayır ilacının saatini mi kaçırıyorsun arada anlamıyorum ki.

Herşeyin yaratıcısı olduğunu iddaa eden bir iblis ile dalga geçiyorum. Bunu anlaması çok basit olmasına rağmen "ilacını mı kaçırdın" falan diyorsunda sanırım çok basit bir dalga geçişi anlamıyorsan bence sen ilaç kullanmaya başla. Ben hiç legal ilaç kullanmadım bu esnada =)
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Elinde bir bıçak var. O bıçak ile bir bitki ve tohumları kesmen ile bir dana ve yamrusunu parçalaman sende aynı hissiyatı mı yaratır ? .

evet.

edit: dana yavrusunu niye parçalayayım danayı parçalarım yavrunun büyümesi lazım döngüsü tamamlanmalı vs

Noyzura said:

Dehşete kapılmaz mısın doğada gezinen bir sosyalliği olan , duyguları olup yavrusuna kıyamayan ve onu her durumda korumak için , onu kesmemen için sana saldırabilecek bir varlık ile fotosentez yapıp tohumlana bir bitkiyi aynı mı tutabiliyorsun ? .

kapılmam. temelde aynı tutuyorum. olaya "besin" olarak bakıyorum.

ne işkence etmek için bir hayvanı boğazlarım ne de zevk için gidip bir çiçeği ezerim.

Noyzura said:

Lütfen anlamaya çalış çünkü boşyere açıklamalar yapmak gereksizce zamanımı çalıyor. Bu zamanı daha anlayış ve zeka dolu sohbetlere ya da saçma sapanlıkla gülmeye tercih ederim.

anlıyorum ama mantığınız tutarsız geliyor işte
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Noyzura said:

Bir insanda yıllarca dünyanın en şiddet karşıtı insanı olur ama gün gelir psikopat bir katile bir günde dönüşebilir. Bunu anlaması çok basit değil mi ?

Gizli tehdit algılıyorum sanki. Hatta gizli bile değil.

O değil de bebeğim şu Allah beni ateşten yarattı. Yok ben enerjiyim. Yok efendim bu dünya benim gezegenimin insanlarına ait. Siz sonradan geldiniz tezatına da bir değiniver. Hadi koçum benim.

Yok cidden konuşmak için konuşuyorsun sen. Taptığın şeyle dalga geçmemi anlayamayıp üstüne tezat mezat diyorsun. Birazcık nefes çalışması yapıp sonra beyin jimnastiği yap 6 ay sonra karşılıklı konuşalım. O zamana kadar sadece yazdıklarımı okuyup anlamaya çalış. zamanla kendini bu konuda geliştirebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha ayrıca görsel olarak bir dananın elektrikli testereyle 2 ye yarılıp et haline dönüşmesi elbette tarladan domates toplanmasından daha tiksinç. Ama bu sadece "bizde de kan olduğu için". o kadar

basitçe; kendini bitkinin yerine koy, sen duruyorsun, biri seni eline alıp kafanı koparıp tencereye atıyor gövdeni de çöpe.

tiksinç değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Eğer bitkilerde canlı onlarda hayvanlar gibi acı çekiyor diyorsan o zaman bu canlılık durumuna dair hissedebileceklerin üzerinden gidelim.

Elinde bir bıçak var. O bıçak ile bir bitki ve tohumları kesmen ile bir dana ve yamrusunu parçalaman sende aynı hissiyatı mı yaratır ?

Dehşete kapılmaz mısın doğada gezinen bir sosyalliği olan , duyguları olup yavrusuna kıyamayan ve onu her durumda korumak için , onu kesmemen için sana saldırabilecek bir varlık ile fotosentez yapıp tohumlana bir bitkiyi aynı mı tutabiliyorsun ?

İyi de bu senin dediğin okadar kolay çürütülebiliyor ki. Bu tamamen insanın ilk yaratıldığı andan itibaren genlerine işleyen alışkanlıklarıyla ilgili.

Diyelim ki, biri de çıkıp "hayır bitkilerin de canı var. ve siz onları koparırken acı çekiyorlar. Çok vahşisiniz. Biz onları ancak ölüp kendileri toprağa düşünce yiyoruz" dese, sen o kişiye "hadi leeen" mi dersin, yoksa haklısın, ben de bundan sonra bitki yemiyeceğim mi dersin?

Sadece biraz empati kur. Sen bize, kuzuyu kesmek vahşice bir şey diyorsun ya, işte oradan empati kur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...