Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne yersek o muyuz?

Exodous

Öne çıkan mesajlar

adam haziranda "mmmm et harika" derken 3 ayda nasıl bir aydınlandıysa şimdi "değişime direnenler yok olur", "veganlık ftw" "yosun yiyelim" fln diyor.

hani tamam tabii ki insanlar değişebilir ama mesela "arkadaşlar ben bu yaşıma kadar yanlış yapmışım, veganlığın böyle böyle faydaları var, şu besin de etin yerini alır, düşünün deneyin bi" demek yerine "aptalsınız, canlılara acımıyor musunuz? Yavrusu var onların" diye girişince pozitif tepki gelmiyor elbette
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Anlayış ve iletişim kritelerimin çok altında olan nooblarla gereğinden fazla zaman harcamadığımı belirtmemiş miydim ?

Ben sizinle dialoğa girmedikçe bana birşey sormanızın manası yok.

abi keşke sen de bizim mesajlarımızı alıntılayıp öm getirtmesen de diyaloğa girmesek madem?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Dur hatırlatayım;

Noyzura said:

Soris sen bir şişko değil misin ? neden bir beslenme ve sağlık uzmanı gibi nasihatlar veriyorsun burada ? Öncelikle kendi sağlığın için fiziğini sağlıklı bir hale getir ondan sonra konuşşan daha verimli olmaz mı ?

Yoksa kendi sağlığın için anatomini düzgün bir hale getirememin acısını burada uzun postlar atarak mı gidermeye çalışıyorsun.

Sağlık hakkında bu kadar bilinçli ve doğru şekilde konuşabilmek istiyorsan öncelikle kendi sağlığını önemsemeyi öğrenecek duruşu sergileyecek bir vucudun için kendine özen gösterecek iraden olsun. Fazla kilolarından kurtulup ondan sonra konuşalım lütfen.

Soris said:

Olaya ego boyutundan bakman beni üzdü Noyan. Ama madem bu bilinç düzeyinden iletişim kuracağız bende anlatayım.

Birincisi birisinin şişman olup olmaması beslenme bilgisi verip veremeyeceği anlamına gelmiyor.
İkincisi herkes öneri verebilir uygulayıp uygulamamak kişiyi bağlar. Bu öneriyi veren şişman ben uygulamıyorum demek kişiyi ilgilendirir.
Üçüncüsü olayı kişiselleştirmeden içeriğe göre cevap vermen daha hoş olabilirdi.

Ama medem olayı kişiselleştirdin biraz kendim hakkında bilgi vereyim de yanıldığını anla en azından.
Şu an ki kilom 107 yağ oranım 16% boyumda 194. Ağırlık da çalıştığım için kilom inmiyor bunun yerine yağ oranım yavaş yavaş azalıyor. Ağırlığı da alışık olduğunuz gibi estetik amaçlardan çok atletik performans adına yapıyorum. Daha çok compound hareketlere yönelik. Mesela pazartesi günü antrenmanımda 100kg deep squat yaptım. Çok bir kilo değil. Ama bu işler zamanla olur tekniği videolardan öğrenmiş ve de 1,5 sene çalışan birisi için çok da kötü bir rakam değil.

Onun dışında zayıfladığımdan beri yağlanmam olmadı ki bu da çok önemli çünkü zayıflayanlar 2 seneden fazla korurlarsa kilolarını zayıflayanlar insanlar arasında 10% a girebiliyorlar.
Bu kadar beslenme bilgisine sahip olma sebebim ise bu süreci kendim yönetmem. Kendi ihtiyacım olduğu için kimseden yardım görmeden araştırıp uyguladım ve sağlığıma kavuştum.
Neyse sonuç olarak yaklaşık 2 senedir uygun bir kilodayım. Bu sürece başlamadan önce de 127 kiloydum. O dönemde yağ oranımı bilmiyordum bile.

Sonuç olarak beslenme önerisi verebilecek uygun bir kişi olabilirim çünkü zamanında sağlıksızdım ve yağlıydım kötü besleniyordum şu anda yağ oranım gayet uygun ve sağlıklıyım ve atletik performans için çalışıyorum. Bunu kendim tecrübe ettiğim için konuyla ilgili biraz bilgi sahibiyim. Sağlığım ile bir takım şeyleri başardım böyle bir konu olduğunda da onunla ilgili konuşabiliyorum.

Hepsinin dışında sandığın gibi şişman birisi bile olsaydım önemli olan yazıların içeriği olması gerekir. İçeriğe cevap verebiliyorsan oturup tartışalım. Bu arada veganlık ile ilgili 1-2 ay vegan olduğum bir dönem de var. Onu da gayet iyi yorumlayabiliyorum yani. Yoga da yaptığım için bir çok vegan insanı görme şansım oluyor ve ne kadar sağlıksız olduklarını da gözlemleyebiliyorum.

Birisine bir durumunu net belirtince EGO
Birisi kendisine pozitif onaylama yapınca NARSIST
Birisi bir başkasını övünce YALAKA

Bunlar anlayıştan uzak insanların küçük akıl oyunları birbirini küçük düşürme çabaları ile hepsini toplu olarak aşağıda tutmak için yerleştirilmiş minik koşullanmalar..

"Sen ego v.s. " diye yazılmaya başlamış uzun yazılarıda okuyamıyorum. Dün cevabı görmemiştim şimdi okumaya çalıştım ama olmadı. Göz gezdireyim dedim ama yazının gidişatı hala yapmış olduğum birşeyi gereksiz yere "şöyle deseydin , böyle olsaydı , halam, testis , amcam v.s.. " gidiyor... Ha birde sonuna doğru yoga yapıyorum vegan görüyorum onlar çok sağlıksız gibi şeyler gördüm.. hehehe evet genel olarak insanlar çok sağlıklı sanki bu hasta toplumda da hala güzel olan birşeyleri hastalıklı bir şekilde karalama çabaları ;D

LEVEL UP please..
Sosyal ağlarda paylaş

Ben diliyorum ki aynı seviyede birlikte dungeonlara girelim.

Sen levellından utanmadan bana attacklayarak xp farmlamaya çalışıyorsun.

Bu durumunda kaldığın sürece her zaman haklı olacağımı yeni mi anladın ;D ?

Vinghtor'un 3 cümle ile en pratik şekilde özetlediği ekosistemde denge konusunu ısrarla anlamayıp üstünede makale , link falan istiyorsun . 3 basit cümleyi anlamıyorken bilimsel bir makaleyi hangi kafa ile algılayabileceğini düşünüyorsun ?

Gerçekten kendine dürüst olup olduğun halinin net farkında olursan eğer kendini hiç oyalamadan daha da hızlı yükselen biri olabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ekmek arası kutsal kitap çarpsın ki aşağılama değil. sadece bazı gerçekler ile yüzleşmesine elimden geldiğince kibar bir şekilde ifade ederek anlamasını sağlamaya yardım ediyorum.

Hani tartışmak istiyor , konuşmak istiyor şevkini ve heyecanını anlıyorum ama okuduğu şeyleri anlamakta yetersiz olan bir insana anlamayacağı şeyler söylemenin ne anlamı var ki ?

Ona anlayabileceği şeyler söylüyorum ve alınıyor hep.
Sosyal ağlarda paylaş

kek said:

bence noyzura 3 evrim daha geçirir yaşadığı vakit içerisinde. kanat filan edinir uçar enerji olup...

abi et güzel bişi. afiyetle yiyoruz. nasıl ki yemeğe tereyağı koyunca lezzeti artıyorsa ot gibi şeyleri ineklere yedirip daha lezzetli bir besin elde ediyoruz.

kek seni çok çok iyi anlıyorum. Ben tereyağ gurmesi olma yolunda ilerliyordum. Buz dolabımda 3 çeşit tereyağı + tuzlu kuyruk yağı , ekmeğe sürmelik kuyruk yağı falan...

Ama insan değiştimi böyle değişebiliyor .. Herşey mümkün. Kimse bunun aksini iddaa edemez demek isterdim ama elbette edebilir ama ettiği iddaa ile kalır çünkü herşey mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Vinghtor'un 3 cümle ile en pratik şekilde özetlediği ekosistemde denge konusunu ısrarla anlamayıp üstünede makale , link falan istiyorsun . 3 basit cümleyi anlamıyorken bilimsel bir makaleyi hangi kafa ile algılayabileceğini düşünüyorsun ?
.

3 cümle ile yetinmeden otrup okumak istiyorum ama sen sadece aşşağılamaya çalışma odaklı yanlış, saçma, gereksiz bir yol izlemekten vazgeçmiyorsun. adama şişko diyorsun, adam sana yağ oranını ve gelişimini anlatıyor "balalelelala duymadım" yapıyorsun. bana hayvan kesmeden bilmem ne diyorsun "bu konuda da yanlışsın" diyorum "balalelelala duymadım" diyorsun.

sonra da level fln.

kusura bakma ben ilkokul grade tartışmayı 20+ yıl önce geride bıraktım.

sen istediğin gibi gör beni zaten öyle olacak ne uğraşayım ya =)
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

ekmek arası kutsal kitap çarpsın ki aşağılama değil. sadece bazı gerçekler ile yüzleşmesine elimden geldiğince kibar bir şekilde ifade ederek anlamasını sağlamaya yardım ediyorum.

Hani tartışmak istiyor , konuşmak istiyor şevkini ve heyecanını anlıyorum ama okuduğu şeyleri anlamakta yetersiz olan bir insana anlamayacağı şeyler söylemenin ne anlamı var ki ?

Ona anlayabileceği şeyler söylüyorum ve alınıyor hep.

çok komik bir adamsın aslında
Sosyal ağlarda paylaş

fizban beni tanımadığından yersiz konuşuyorsun. keşke bir gün ile kaçırdığım nikah törenine gelebilseydim eğer o zaman görürdün insanların sıkıcı dünyalarında ilgi gösterebilecek bir şeye ne kadar muhtaç olduklarını kendi çevrendeki insanların gözlerinden =))
Sosyal ağlarda paylaş

bu esnada fizban sana teşekkür etmeliyim. benimle tartışmaya girmek yerine direk sevgilimin fotoğraflarının ve olduğu yerin hatta üzerinde o esnada ne olduğuna kadar stalk mesajlarının olduğu konuyu kilitleseydin şu an yukarıda attığın mesajı atmak zorunda kalmazdın.

Ama konuyu kilitlemek yerine benimle sayfalarca yüzgöz olduğun ve inada bindirip konuyu aylarca kilitletmediğin için teşekkür ederim. Patide kalmamı sana da borçluyum ;D
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Dur hatırlatayım;

Noyzura said:

Soris sen bir şişko değil misin ? neden bir beslenme ve sağlık uzmanı gibi nasihatlar veriyorsun burada ? Öncelikle kendi sağlığın için fiziğini sağlıklı bir hale getir ondan sonra konuşşan daha verimli olmaz mı ?

Yoksa kendi sağlığın için anatomini düzgün bir hale getirememin acısını burada uzun postlar atarak mı gidermeye çalışıyorsun.

Sağlık hakkında bu kadar bilinçli ve doğru şekilde konuşabilmek istiyorsan öncelikle kendi sağlığını önemsemeyi öğrenecek duruşu sergileyecek bir vucudun için kendine özen gösterecek iraden olsun. Fazla kilolarından kurtulup ondan sonra konuşalım lütfen.

Soris said:

Olaya ego boyutundan bakman beni üzdü Noyan. Ama madem bu bilinç düzeyinden iletişim kuracağız bende anlatayım.

Birincisi birisinin şişman olup olmaması beslenme bilgisi verip veremeyeceği anlamına gelmiyor.
İkincisi herkes öneri verebilir uygulayıp uygulamamak kişiyi bağlar. Bu öneriyi veren şişman ben uygulamıyorum demek kişiyi ilgilendirir.
Üçüncüsü olayı kişiselleştirmeden içeriğe göre cevap vermen daha hoş olabilirdi.

Ama medem olayı kişiselleştirdin biraz kendim hakkında bilgi vereyim de yanıldığını anla en azından.
Şu an ki kilom 107 yağ oranım 16% boyumda 194. Ağırlık da çalıştığım için kilom inmiyor bunun yerine yağ oranım yavaş yavaş azalıyor. Ağırlığı da alışık olduğunuz gibi estetik amaçlardan çok atletik performans adına yapıyorum. Daha çok compound hareketlere yönelik. Mesela pazartesi günü antrenmanımda 100kg deep squat yaptım. Çok bir kilo değil. Ama bu işler zamanla olur tekniği videolardan öğrenmiş ve de 1,5 sene çalışan birisi için çok da kötü bir rakam değil.

Onun dışında zayıfladığımdan beri yağlanmam olmadı ki bu da çok önemli çünkü zayıflayanlar 2 seneden fazla korurlarsa kilolarını zayıflayanlar insanlar arasında 10% a girebiliyorlar.
Bu kadar beslenme bilgisine sahip olma sebebim ise bu süreci kendim yönetmem. Kendi ihtiyacım olduğu için kimseden yardım görmeden araştırıp uyguladım ve sağlığıma kavuştum.
Neyse sonuç olarak yaklaşık 2 senedir uygun bir kilodayım. Bu sürece başlamadan önce de 127 kiloydum. O dönemde yağ oranımı bilmiyordum bile.

Sonuç olarak beslenme önerisi verebilecek uygun bir kişi olabilirim çünkü zamanında sağlıksızdım ve yağlıydım kötü besleniyordum şu anda yağ oranım gayet uygun ve sağlıklıyım ve atletik performans için çalışıyorum. Bunu kendim tecrübe ettiğim için konuyla ilgili biraz bilgi sahibiyim. Sağlığım ile bir takım şeyleri başardım böyle bir konu olduğunda da onunla ilgili konuşabiliyorum.

Hepsinin dışında sandığın gibi şişman birisi bile olsaydım önemli olan yazıların içeriği olması gerekir. İçeriğe cevap verebiliyorsan oturup tartışalım. Bu arada veganlık ile ilgili 1-2 ay vegan olduğum bir dönem de var. Onu da gayet iyi yorumlayabiliyorum yani. Yoga da yaptığım için bir çok vegan insanı görme şansım oluyor ve ne kadar sağlıksız olduklarını da gözlemleyebiliyorum.

ooohaaa bari abi eyvallah çok özür dilerim ben bi bok yemişim falan der insan. last stand açmış galiba son bir darbe daha yerse inebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...