Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

askerlik oncesi yurt disina cikma

tomkat

Öne çıkan mesajlar

Myrica said:

yahu elçiliğin websitesinde eşşek kadar duyuru var:
http://www.finland.org.tr/public/default.aspx?contentid=290757&nodeid=37332&contentlan=21&culture=tr-TR

Ohooo

Websitesinde ne yaziyorsa o.Eğer yeni mezun,işin gücün yoksa vermezler.

İlk schengense hiç vermezler.

Şansını dene ama ben hiç para harcamazdım boşuna.Euro olmuş 2.71

bok vermezler

geldi bugun iste vize
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

Myrica said:

yahu elçiliğin websitesinde eşşek kadar duyuru var:
http://www.finland.org.tr/public/default.aspx?contentid=290757&nodeid=37332&contentlan=21&culture=tr-TR

Ohooo

Websitesinde ne yaziyorsa o.Eğer yeni mezun,işin gücün yoksa vermezler.

İlk schengense hiç vermezler.

Şansını dene ama ben hiç para harcamazdım boşuna.Euro olmuş 2.71

bok vermezler

geldi bugun iste vize

ahahahah hırs yapmış adam
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler sorumu arama sıkıştırayım. Bir de bu işlerle uğraşmış birisinden teyid almış oluruz.

Benim durum belgemde 31 ARALIK 2013'e kadar sakın yoktur yazıyor , Celp dönemim ise Şubat 2014 , konuyu açan arkadaş gibi yani.

Ben bir iki gün önce bir yüksek lisans programına kayıt oldum. Pazartesi , kabul belgem , foto , kimlik gibi şeylerle gitsem , tecil ettirebiliyorum sanırım değil mi?
Daha önce lisans sonrası doğan tecil hakkımı kullanmıştım , yüksek lisans programına ilk defa kayıt oluyorum. Kaç yıl tecil ederler ?

Programdan atıyorum 1.5 sene sornan ayrılıp , aynı ünide başka programa kayıt olsam , aynı bugünkü gibi işlem görür müyüm ? Tekrar tecil ediyorlar mı ?

Tşk

EDİT : Esas bu konu ile olan benzerliği , 26 ARALIK'ta yurtdışına gidip , 2 Ocak'ta dönücem , havaalanında sürpriz olmasın :D ??
Sosyal ağlarda paylaş

y.l 3 yil tecilliyorlar

okulun askerlik subesine yazi yolluyor ogrenci olduguna dair, ankara sube elden belge vs kabul etmiyordu iki ay once gittigimde, okulun yollasin yapmislardi

senin okula tecil istegi vermenle subenin bunu alip anlamasi arasinda 2-3 hafta bir sure gecebilir yalniz, bana bakaya kaldin diye yazi gelmisti mesela

5 gun sonra telefonda birini dusurebilince sorgulatmistim, geri normal tecilli duruma donmustu

onemli olan sakincasi yoktur dedikleri tarihten once kayit olmus olman

yazi ulasti ulasmadi sirasinda sacma bir seyler olursa fikrim yok havaalaninda ne olacagina dair

said:
Programdan atıyorum 1.5 sene sornan ayrılıp , aynı ünide başka programa kayıt olsam , aynı bugünkü gibi işlem görür müyüm ? Tekrar tecil ediyorlar mı ?

kanunda bugfix olmustu diye hatirliyorum niyeyse ama forumda baskasi yapmisti bunu sanki gecen haftalarda, ben de merak ediyorum gercekten oluyor mu bu
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Beyler sorumu arama sıkıştırayım. Bir de bu işlerle uğraşmış birisinden teyid almış oluruz.

Benim durum belgemde 31 ARALIK 2013'e kadar sakın yoktur yazıyor , Celp dönemim ise Şubat 2014 , konuyu açan arkadaş gibi yani.

Ben bir iki gün önce bir yüksek lisans programına kayıt oldum. Pazartesi , kabul belgem , foto , kimlik gibi şeylerle gitsem , tecil ettirebiliyorum sanırım değil mi?
Daha önce lisans sonrası doğan tecil hakkımı kullanmıştım , yüksek lisans programına ilk defa kayıt oluyorum. Kaç yıl tecil ederler ?

Tşk

EDİT : Esas bu konu ile olan benzerliği , 26 ARALIK'ta yurtdışına gidip , 2 Ocak'ta dönücem , havaalanında sürpriz olmasın :D ??

ocagin 25ine kadar yurt disinda kalabilirsin, sonra kacak oluyosun
Sosyal ağlarda paylaş

Okul sanırım 7 Şubat'tan sonra herkesin tecilini yapar diye düşünüyorum ( Kayıtların son tarihi ) . O yüzden kabul belgesi alıp kendim gideyim dedim şubeye.

Sonuçta Aralık sonuna kadar benim müsadem , eğer şubata kadar hiçbirşey yapılmazsa bakaya kalmış olurum.

Neyse bu belge ile bi gideyim bakalım şubeye neler diyecekler .

Kanunda o bugfix olmadı galiba ya ,benim arkadaş da yapmaya kasıyor , oluyor ona falan demişler ama , görücez :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...