Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AKP li ve AKP karşıtı ?

mawiman

Öne çıkan mesajlar

Biyik said:

remus sen anap'a sol parti, chp'ye de sağ ve muhafazakar parti diyorsun. sana da cahil mi diyelim şimdi? ayıp olmaz mı? insanlara hakaret etmeyin yahu. bi tek sizin doğrunuz doğru, iyiniz iyi değil.

Anap a liberal dedim aama AKP muhafazakar hemde aşırısından bir parti.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben size bir çözümden bahsetmedim. Olanı söylüyorum. Türban yada değil, bir giysiyi simgeleştirmek, hele de siyasileştirmek, ülkede demokrasiyi getirmez, aksine bozar.

AKPden önce de başörtüsü vardı. Çoğumuzun annesi, annanesi de başörtülüdür, dün starda, hababam sınıfı vardı, oradaki hafize ananın da başörtüsü vardı. Bu başını örten hanımların, teyzelerin de kimseye batmadığına da emin olabilirsiniz.

Ha AKP ve zihniyeti naaptı. Ayrıştırdı ve simgeleştirdi. Beni kullanmadı bu adamlar, tam tersi dini inancı yüksek, başörtülü hanımlarımızı, onların ailelerini kullandı, onların inançlarını suistimal etti ve onların üzerinden popülizm yaptı.

Bu saatten sonra ne yapılabilinir? Bu saatten sonra türbanı yasaklamak, ülkede iç savaşa neden olur. Bu konuda yapılabilecek fazla bir şey kalmadı, o yüzden fazla bir çözüm sunamayacağım. Kendini kullandırtanlar ayılırlarsa, belki bir şeyler değişebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

aynı şekilde sivas katliamı'ndaki sorumlulardan da 28 şubat mağdurları kısmında isimleri var ayrıca milletvekili olanlar var. bahsettiğim iki şey de "devlet aklı". aynı şey.
Zaten ortada ne gerçek anlamda bir düşmanlık ne de muhafazakarlık var.Sadece yarış halinde olan güç odakları var.Bu islamofobi de kimi zaman statüko tarafından bilinçli olarak kışkırtıldı güç için, kimi zaman da buna karşı refleks diğer kutup tarafından halk desteği için koz olarak kullanıldı.Fillerin tepişmesinde olan karıncalara oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Ben size bir çözümden bahsetmedim. Olanı söylüyorum. Türban yada değil, bir giysiyi simgeleştirmek, hele de siyasileştirmek, ülkede demokrasiyi getirmez, aksine bozar.

AKPden önce de başörtüsü vardı. Çoğumuzun annesi, annanesi de başörtülüdür, dün starda, hababam sınıfı vardı, oradaki hafize ananın da başörtüsü vardı. Bu başını örten hanımların, teyzelerin de kimseye batmadığına da emin olabilirsiniz.

Ha AKP ve zihniyeti naaptı. Ayrıştırdı ve simgeleştirdi. Beni kullanmadı bu adamlar, tam tersi dini inancı yüksek, başörtülü hanımlarımızı, onların ailelerini kullandı, onların inançlarını suistimal etti ve onların üzerinden popülizm yaptı.

Bu saatten sonra ne yapılabilinir? Bu saatten sonra türbanı yasaklamak, ülkede iç savaşa neden olur. Bu konuda yapılabilecek fazla bir şey kalmadı, o yüzden fazla bir çözüm sunamayacağım. Kendini kullandırtanlar ayılırlarsa, belki bir şeyler değişebilir.

tesettür bu tesettür.
şimdi bu şekilde olur, yüz yıl sonra başka şekilde.
sınıfsal farklılıkları bile var.
şal gibi bir şeyle değişik örten zengin kızları var.
orta sınıf sanki biraz daha klasik.
tek bir tipi yok bunun.
hala teyzelerimizinki başörtüsü bunlarınki sıkmabaş argümanından kurtulamadık mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok işin ehli biri değilim bıyık ama arasında fark olduğu görebiliyorum. Ha benim bildiğim kadarı ile de kuranı kerim de edebini ört deniyor, yaz günü pardüse giy, sık başını, hatta peçele kendini denmiyor, kitap da yazmayan şeyi, bu benim tesetdürüm diye kendin dayatmış oluyorsun.

O zaman biz yine 100 kişi toplanalım. Bundan sonra biz Fekli Hayri dini mensuplarıyız diyelim ve dinimiz bize yüzümüzü örtmeyi emrediyor diyelim, kamu ve eğitim alanları dahil, yüzümüzü örteceğiz diyelim.

Var mı bize de özgürlük?
Sosyal ağlarda paylaş

yok kurtulamadım, cünkü teyzelerimizin bas örtüsünün "karısı örtülü olmıyanın iş yerinde yükselememez" gibi dinamiklerle ilgisi yok.

anket yapılıyo komsunun ne olmasını istemezsin %80lerde lbgt sonra %60'larda ateisitler geliyo sonrada sırayla baska dinden olanlar nikahsız takılanlar vs vs
sokakta bası acık yürüyen kadına orospu, kapalıya bacımız ayağı cekiliyor.
oruc tutmıyana şerefsiz, cumaya gelmiyene hırsız, dua bilmeyene yalancı muamelesi yapılıyor.
inanmıyorum ben diyen vebalı oluyor.

türkiyenin gercekleri diye bık bık ederken, din üzerinden bu ülkede ne kadar cok dışlanma yapıldığını ne kadar cok fişleme yapıldığını ne kadar cok önyargı kurulduğunu görün.

hayır abicim, bal gibide o başörtüyle bu basörtü baska. cünkü takılma sebepleri başka.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

anap da ak parti gibi kitle partisiydi.
ak parti daha sağda o doğru.

ama sen anap'a chp ve dsp'den daha sol bir parti dedin. dediysem dedim diyeceksin. hata yapabilirsin kötü bir şey değil.

Anap kitle partisi değidi başkan partisiydi. Turgut özal'dan sonra kuklası geçti başa lol...

CHP muhafazakar bir parti hemde çok, takintilari var. O kadar takintisi olan bir parti Sol olarak nitelendirilmez. Son zamanlarda KK başa geçtikten sonra Sol'a kaymaya çalışıyor.

Bu işi tek düzeyde bir üçgen düşünmek lazım
Sol -- Liberal -- Sağ.

Türkiyede bize empoze edilen sol sağın solu. Sol görmek istiyorsan Kominist partilere bakabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Ben çok işin ehli biri değilim bıyık ama arasında fark olduğu görebiliyorum. Ha benim bildiğim kadarı ile de kuranı kerim de edebini ört deniyor, yaz günü pardüse giy, sık başını, hatta peçele kendini denmiyor, kitap da yazmayan şeyi, bu benim tesetdürüm diye kendin dayatmış oluyorsun.

Bu kısmı da bizi ilgilendirmez.İsterlerse kara çarşafın belden aşağısını mini etek yapıp gezsinler.Tutarlılığı sorgulanabilir ; ama buna karışmak kimsenin vazifesi değil
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman kimse ilgilendirmeyecek seni, sadece türbanlı değil. Kulağı küpelide, saçı uzunda, transıda, her türlüsünün özgürlüğünü vereceksin. Sen kamuda, eğitimde saçı uzun küpeliyi, yada eşcinseli çalıştırtıyormusun? işine gelince demokrasi, özgürlük, işine gelmedi yerde yasakçı bir zihniyet.

Ve demin de söyledim, din bana emrediyor diye tüm topluma bir şey dayatmakta yanlış. O zaman bende kalkayım, din bana emrediyor diğeyip, kırmızı şalla dolaşayım. Yapacakmısın beni milli eğitimde öğretmen?
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Biyik said:

anap da ak parti gibi kitle partisiydi.
ak parti daha sağda o doğru.

ama sen anap'a chp ve dsp'den daha sol bir parti dedin. dediysem dedim diyeceksin. hata yapabilirsin kötü bir şey değil.

Anap kitle partisi değidi başkan partisiydi. Turgut özal'dan sonra kuklası geçti başa lol...

CHP muhafazakar bir parti hemde çok, takintilari var. O kadar takintisi olan bir parti Sol olarak nitelendirilmez. Son zamanlarda KK başa geçtikten sonra Sol'a kaymaya çalışıyor.

Bu işi tek düzeyde bir üçgen düşünmek lazım
Sol -- Liberal -- Sağ.

Türkiyede bize empoze edilen sol sağın solu. Sol görmek istiyorsan Kominist partilere bakabilirsin.

sol - liberal - sağ diye bir politik scala yok.
iki türlü liberallik var. biri siyasi diğeri ekonomik.
siyasi olan sol kısımda yer alır.
ekonomik olanıysa daha sağ ve muhafazakar politikaya yakındır.

bizdeki sağ partiler liberalim derken; çoğu kez ekonomik anlamıyla anlamalıyız bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

O zaman kimse ilgilendirmeyecek seni, sadece türbanlı değil. Kulağı küpelide, saçı uzunda, transıda, her türlüsünün özgürlüğünü vereceksin. Sen kamuda, eğitimde saçı uzun küpeliyi, yada eşcinseli çalıştırtıyormusun? işine gelince demokrasi, özgürlük, işine gelmedi yerde yasakçı bir zihniyet.

Ve demin de söyledim, din bana emrediyor diye tüm topluma bir şey dayatmakta yanlış. O zaman bende kalkayım, din bana emrediyor diğeyip, kırmızı şalla dolaşayım. Yapacakmısın beni milli eğitimde öğretmen?

Ben zaten küpeli , dövmeli , uzun saçlı bir tipim RRa bana mı anlatıyorsun :) Evet bunlara da özgürlük verilmesi gerektiğini savunuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

TCnin başında, benim başganım oturmuyor, sizinki var. O işine gelen yerde demokrat biri. İşine gelen yerde demokrat olan birine oy verdiğinizi kabul ediyormusunuz?

işine gelmeyince senin başgan muhabbetine geçmezsen sevinirim.
tayyip erdoğan'ı sevmem. ak parti'li de dedğilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

RRa said:

TCnin başında, benim başganım oturmuyor, sizinki var. O işine gelen yerde demokrat biri. İşine gelen yerde demokrat olan birine oy verdiğinizi kabul ediyormusunuz?

işine gelmeyince senin başgan muhabbetine geçmezsen sevinirim.
tayyip erdoğan'ı sevmem. ak parti'li de dedğilim.

senin başgan değilse bile, benim başgan değil, birilerinin başganı hatta anketede bakarsan en son 19 kişiydi. kiminizin başganıysa ona diyorum. işime gelmeyen yer diye bir yer yok, ben yandaş medyaya benzemem, vururum suratına... en başta söyledim
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

ekonomik olanıysa daha sağ ve muhafazakar politikaya yakındır.

bizdeki sağ partiler liberalim derken; çoğu kez ekonomik anlamıyla anlamalıyız bunu.

Birincisi skala değil üçgen dedim çizemedim.

ikincisi dünyadaki bütün siyasi partiler liberal ekonomiye geçti veya geçiyor. Heryerde gümrük kalkıyor. Devlet elini üretimden çekiyor. Bunun sağı solu liberali kalmadı. Kuzey kore hariç.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

ama klasik müzik konseri, bale, opera di mi? halk müziğini de bi yasakladık mı!! ohooohhh bütün halk bilinç içinde kalır.
komik! kafandaki algı çok bozuk. bu ülkede türküyü de folkloru da v.s. v.s. hepsini derleyen bugünlere taşıyan insanlarla bir konuş. bizi biz yapan her şeyin altında chp çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

haydari said:

bişe söyliyim mi bu salak tartışmalara girilmemesi için konserler müze gezileri spor müsabakaları falan lazım. eve kapanmış bir toplum hem de kafasında bir arap çöreklenmiş. çok sakat

Adamlar anlamıyorki müzeden, tiyatrodan, baleden. Muz cumhuriyetinde yaşi,yoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...