Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hash Algoritması

Somon

Öne çıkan mesajlar

Selam Fellas,

Bu işlerden iyi anlayan varsa hem hobi olur, hemde yardımı dokunur bana.

Giriş yapıyorum.

NNkOMMWIqrnSVxEQmsUghogr3ZyhY5bx/34OHSDwRsY=

Şu bir base64 ile şifrelenmiş kod bunun bunu base64 to hex yaparsak

34D90E30C588AAB9D25711109AC52086882BDD9CA16396F1FF7E0E1D20F046C6

Şöle güzel bir sha-256 veya haval-256 kodu alıyoruz ( muhtemelen sha-256 )

Şimdi herşey çok güzel ama olay şurada patlak veriyor, bu benim sitedeki üyeligimin şifresinin, şifrelenmiş hali.

şifrem 1234kaan yani teknik olarak yukarıdaki hashin 1234kaan passworduna denk gelmesi gerekiyor ama değil.

Demek ki başka işler uygulanmış bunda, ilk aklıma gelen salted/user vs oldu ama mümkün değil.

Ya Mysql>Sha-256>Md5>Sha1>Sha-256>Base64 gibi birşey yapıldı ki, bunu bulmam çok zor gerçi zor degil hashten çıkacak pass elimde ufak bir piton uygulaması geliştirelebilir ama eğer salt vs kullanıldıysa başka bir tablo-kolondan o zaman patlarım.

Varsa fikriniz lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

benim şifreleme ve kriptoloji ile ilgili şöyle bir fikrim var.
bir ağaç belirleyin bir sürü yaprağı olan. her yaprağın damar dizilimleri farklı ya. algoritmanız günlük taranan yaprağa göre değişsin. böylece elinde o günkü yaprağın geometrik yapısına sahip olmayan kimse o şifreyi decode edemez. şifreleme tabanınızı yaprağın damarlarının geometrik yapısına göre oturtun. artık yazılımdan anlamıyorum orası size kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

niye öyle diyorsun olm.
http://www.bilgiguvenligi.gov.tr/gizlilik/pretty-good-privacy-pgp-sifreleme.html
işin tarihçesini araştırdım ben. halen bilinen en etkili yöntemler bağımsız anahtarlar kullanılarak yapılanlar işte.
tamam ifade şeklim barzo olabilir ama fikir olabilmesi mümkün bir şey. geçmişte yapılmış, halen de kullanılan bir şey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...