Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bileşik faiz noob sorusu

monoscope

Öne çıkan mesajlar

@Dworgian

Abi ekonomiden çok anlamam. Tüm mesajlarını okudum bilginede baştan aşağı saygı duyuyorum sakın yanlış anlama ama,

Tüm detaylarıyla yazıyorum : Annemin HSBC Ataşehir şubesinde birikmiş 700binin biraz üstünde birikmişi mevcuttu. Vodafone emeklilik pakedini kullanarak işten ayrıldı. (50 yaşını geçince aynı sektörde başka bir firmada 1 sene çalışamazsın + 1 yıllık maaş + bi ton zımbırtıyı içeren kadro gençleştirme adına yapılmış bir paket) 500bin gibi bi para verdi vodafone. Toplam 1.25m gibi bi para oluştu. Garanti Kasımpaşa şubesi %9.5 Faiz teklif etti (sadece 520bin'e) Annem HSBC Ataşehir şubesindeki parayı çekip onuda Garanti Kasımpaşaya geçirmek istedi. HSBC %10'a çıktı o parayıda getir %10 veriyim gibisinden. Sonuç olarak : Garanti Kasımpaşa şubesi %11'e geldi (yaklaşık 1 ay fln sürdü bu süreç)

Belli başllı kurallar üst limitler vs vardır yorum yapmıyorum bu konuda. Dediğim gibi bilgilide değilim. Ama kesinlikle çıkmazlar vs demişsin. Ona karşılık yazıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yaşanmış örnek varsa saygım sonsuz. Sonuçta ben de 2 yıllık deneyimimi yazdım. Şimdi çok ince detay veremeyeceğim (meslek gizliliği gereği) dönemlerde ve/veya koşullarda çok ekstra bir durum olur gibi geliyor bana o faiz artışı. Hani düşünüyorum bir şube ilani 9.5 iken 11 niye versin diye, çok acil nakit ihtiyacı aklıma gelen tek seçenek.

Şimdi açıkçası sen bunu söyleyince şüphe ettim aklım mı gölgeleniyor ben mi yanlış hatırlıyorum onca araştırmayı, saha çalışmasını diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu işlemi annem, merhaba benim param var şeklinde yürütmedi. Dayımın şirketinde bi kız var tam olarak mevkii işi ne bilmiyorum. O yürüttü tüm pazarlıkları vs. Hani o şirketle iyi geçinme adına vs yapılmış olabilir.(bu tarz şeyler varmı bilmiyorum) Çünkü annemin parası çok ufak bir mebla kalıyor o firmanın para döngüsü düşünüldüğünde.
Sosyal ağlarda paylaş

Sene sonu geliyo , bu iki ay mevduat hacmini arttirip sene sonu bilancoyu yuksek aciklamak icin yarim puan bi puan fazla veriyolar ona da bakmak lazim.

Pazarlik sart yani turkcesi o.

Garantinin de 11 verdigini dusunemiyorum. 9.50 dedi garanti bana dun, cok zorladim uzerine cikamayiz agbi dediler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...