Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaynak Mühendisliği (IWE)

Fin

Öne çıkan mesajlar

patiden giden eden var mı bu programlara türkiye'de baktım ortalama 500 saat bişey sürüyor eğitimi sanırım fiyat olarakta 3500€+KDV gibi bişi diploma alan var mıdır / bş fikri olan falan ?

p.s:rulmancı makinacılar bir faz bi termo aldınız diye gelip burda abidik gubidik şeyler yazmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
Selamlar.Ben de bu yaz makina diplomamı aldıktan sonra buna başlamayı düşünüyorum.Benim iş imkanları hakkında bir fikrim olsun diye Kariyer.net de arattım baya kaynak mühendisi arayan kurum listelendi.İçerik falan nedir,eğitim nasıl oluyor falan hiç araştırmadım. 7.5 ay çokmuş baya ama eğitim için. Üniversitedeki 5. senem gibi olcak demekki 2 dönem neredeyse
Sosyal ağlarda paylaş

abi gitme o gediz mi ne gedik mi ne skimdir
adamlar tam bi yeto çıktı metalurji malzeme mühendisiyim adamlar erasmustan aldıgım heat & mass transferi var diye bık bık ettiler okulun ismide bok gibi zaten
aynı eğitim odtü'de var 3 ay sürüyor ama hafta içi 5 gün yaz dönemine kaydol ben odtü'ye kaydolcamda ankara'yı hiç sevmiyorum bilmiyorum,şuna sırf istanbul'da diye gidecektim zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

gitsem uçarım herhalde inş müh ustune guzel olur guzel ve ucreti yuksek meslek

sakın ha öyle bir mallık yapma. orada poliüretan kaynağı, plastik kaynak, kabuk yüzey kaynakları, kablo kaynakları, civalı kaynaklar gibi ziylon çeşit, bizim meslekle alakasız kaynak türünü öğretiyorlar. müfredatı incele. öyle çeliği çeliğe kaynattım çok güzeeğğeel değil yani. hem paran boşa gider, hem ayların. bir boka da yaramaz, üstüne de dalga geçildiğinle kalırsın. aman diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz direk İsveçli bir expat çalıştırıyoruz, Kaynak Müh hatta sadece, bakım müdürü olabilecek kapasitede ama onunki lisans, bildiğin makinasından, elektroniğine her haltı görmüş

Özellikle denizcilik, gemi inşaa, liman, terminal vs. yerlerde çılgın iş imkanı var Kuzey Avrupa ağırlıklı. Bu adamı Rotterdam limanında Maersk'ten ayarttık

İnşaat veya Makina değil de kombo yapmak isteyen müh var ise Metalurji'cilere öneririm. Özellikle İzmir piyasasında Demir-Çelikçiler havada kapıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Rulmancı makineciler denmiş de metalurjicilerden daha fazla makineci yapıyor o işi ahahah.

Benim baldız gidiyor gedik'in akademisine. Bitiyo galiba hatta. ARkadaş da odtü'ye gidecek. Bi arakdaş daha önce odtu'den bitirdi.

Bitiren arkadaş tahribatsız muayene firmasında başladı direk.
Kaynak mühendisliği alınca iş imkanı büyüyor. Ama ilk yatırım maliyeti fazla. Ha değer mi, değer gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

Fistan said:

gitsem uçarım herhalde inş müh ustune guzel olur guzel ve ucreti yuksek meslek

sakın ha öyle bir mallık yapma. orada poliüretan kaynağı, plastik kaynak, kabuk yüzey kaynakları, kablo kaynakları, civalı kaynaklar gibi ziylon çeşit, bizim meslekle alakasız kaynak türünü öğretiyorlar. müfredatı incele. öyle çeliği çeliğe kaynattım çok güzeeğğeel değil yani. hem paran boşa gider, hem ayların. bir boka da yaramaz, üstüne de dalga geçildiğinle kalırsın. aman diyim.

İnşaatçıları almıyorlar ki?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...