Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sadece Alan Adı kaydı???

cacan3

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar benbir web site açacağım yapmaktan anlıyorum ama mesela bunlardan anlamadım yani sadece alanadı kaydı mesela superonlinede 25milyon sadece alanadı kaydı yaptırırsam siteyide internete sunabilirmiyim? yoksa dier paketlerdeki webalani vs... olanlarimi almam gerekli
Sosyal ağlarda paylaş

sadece alan adi alip bedava barindirdigin bir yere yonlendirme yapabilirsin.
ancak bedava yerler gelende bir sekilde reklam koyar ve bu pek hos olmuyor.birde alan adini aldigin yer senden ek olarak yonlendirme ucreti isteyecektir.
sana onerim alan adini ve web alanini ayni yerden alman. ek olarak yonlendirme ucreti odemezsin ve ugrassiz bir sekilde web siteni yayina sokarsin..
Sosyal ağlarda paylaş

Turkticaret den vs den birşey almamanı şidddetle tavsiye ederim kullandım ve çekmediğim çile kalmadı.Domain için GoDaddy u öneririm ve domain aldıktan sonra siteni açman için birde web alanına ihtiyacın var onuda www.profocio.net den alabilirsin.[signature][hline]I Love Liv Tyler | IP Adresim Ne ? | BedaXa |
Matrix Code System
Sosyal ağlarda paylaş

ismi türkticaret netten alanı da başka bir yerden alıp alan adı kaydını yaparkende name server ve ip leri düzgün girersen hiç bir sorun olmaz. elimde türk ticaretten alınmış 20 kadar domain bulunuyor şu anda. hiç birinde sorun yaşamadım.

müşteri hizmetlerine ihtiyacın olursa ve yardım istersen biraz yavaş ve sorunlu olabiliyorlar ama alanı ordan almayınca öyle bir sorunda pek olmuyor ..
Sosyal ağlarda paylaş

domain i yani alan adınızı aldıktan sonra name server larini ns1.mydomain.com ve ns2.mydomain.com a yonlendirip. mydomain.com a girip ucretsiz uye olduktan sonra alan adinizi yazip kendi evinizdeki pc nin IP adresini yazarsanız evinizde iss de lazim sınırsız bir hosting imkanınız oluyor. zamanında denemiştim ama pek de ahım şahım birşey degil.. bedava ve reklamsızdı....[signature][hline]Bak Abuzer
Sosyal ağlarda paylaş

yönlendirme dediğiniz ne ki? Bir domaini ücretli bir host aldıysan Nameserver adresine yönlendirirsin. Eğer kastın buysa, bunun için ücret alanı dünya linç eder. Çünkü hakları değil. Ama sen domaini başka domaine yönlendirme diyorsan ücret alanlarda vaar almayanlarda...

Sanırım transfer olayıyla karıştırdınız siz. Domaini web alanı firmaya transfer etmeden de o alanı kullanabillirsiniz. Çünkü nameserver ayarları sırf bunun için.

Ayrıca evde host çok sağlıksız asla tavsiye etmiyorum...[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi ns ayarlarindan bahsetmiyoruz. domini aldigimiz sirketin domain name serverlari uzerinden yonlendirme islemine diyoruz.
ornegin ben sadece domain alirim ve ucretsiz bir hosta yonlendirirm.yani bedava host veren yer muhtemelen xxx.bedavahosting.com yada www.bedavahosting.com/xxx seklinde bir adres verir. sen de bu adrese domainini yonlendirirsin.
hicbir bedava host veren yer sana dns yonlendirme hizmeti vermez. verirse de para alir.
Sosyal ağlarda paylaş

turkticaret net ten al onlar ii

bu arada kucuk bir siteyse mp3 falan bole illegal sey host etmiyceksen ben saglarim bedava hosting sana

tek sartim bir kere control paneli(cpanel) adresini ftp yi maili veririm bir dahada karismam teknik destek yok yani:)[signature][hline]any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
C CLARKE
Sosyal ağlarda paylaş

said:
UnKnownTR, 07 Aralık 2004 22:26 tarihinde demiş ki:
abi ns ayarlarindan bahsetmiyoruz. domini aldigimiz sirketin domain name serverlari uzerinden yonlendirme islemine diyoruz.
ornegin ben sadece domain alirim ve ucretsiz bir hosta yonlendirirm.yani bedava host veren yer muhtemelen xxx.bedavahosting.com yada www.bedavahosting.com/xxx seklinde bir adres verir. sen de bu adrese domainini yonlendirirsin.
hicbir bedava host veren yer sana dns yonlendirme hizmeti vermez. verirse de para alir.

hmm www.domaindiscover.com almaz ücret. www.domaindiscount24.com almaz ücret. Bir çok yer almıyor ücret ama alanlar yok değil..[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...