Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Gamma update'i gelmiş, henüz indiremiyoruz ama serverlar down.

Böylece bütün galaksi unlock oldu. Beta'da gidebildiğimiz sistemler sınırlıydı, şimdi hepsini açmışlar.

Sol da açıldı. Millet dünyaya akın edecek şimdi sdf

valla populasyon iyi görünüyor. zaten yanılmıyosam instancelar 60 70 kişilik (yani aslında malesef tek bir mega serverda bütün oyuncular yok, instancelara bölüyor çünkü oyunun yapısı atıyorum bir istasyonda 500 geminin birden içeri girmeye-çıkmaya çalışmasına vs. uygun değil.)

Supercruise'a çıktığım vakit sürekli akan bi trafik görüyorum oyuncular bi gezegenden diğerine gidiyor-geliyor, hyper drive yaptıklarına arkalarında iz bırakıyorlar vs. tabi başlangıç sistemlerinde bu durum böyle, uzaklara gidince ne olur bilmem. henüz deneyemedik o kadarını :)
Sosyal ağlarda paylaş

Videolari vs izliyorum 3 gundur de izlerken baydim fena..

Dock icin ugras undock icin ugras ordan oraya giderken bekle vs.. simulasyon eyvallahda fazla agir sanki hersey. Gecede 2 istasyona dock undock git gel bitti gece :)

Betada adam az herhalde izledigim seylerde cok az kisi var etrafta.

400milyarlik galaxy 64 kisiye buyuk tabii :)

64 u yanlis hatirliyor olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya dock undock öyle zaman öldüren şeyler değil alıştıktan sonra. Yani 5 dakikada 10 sistem öteye gidersin. Ama oyunda şey sıkıntı geliyor bana, supercruise modu bi zevksiz geldi. Yani supercruise'dayken bi mücadele vs. yok, hedefini seçiyosun, rotayı doğrultuyorsun ve gitmeyi bekliyorsun. Hani bazen interdict edilebilirsin, ondan kurtulmak için mücadele vermen gerekiyor orası ilginç ama o yani. onun harici supercruise bayat. onu ilginçleştirmeleri lazım. bi de şu ana kadar benim gezdiğim gördüğüm uzay hep boşluk. nebula falan varmış oyunda ama ben hiç rastgelmedim. daha çeşitlilik olmalı, ne bilim ben supercruise'dayken random orta biyerde normal hıza döndüğümde böle deyişik deyişik şeyler görmeliyim, karadelikler falan olmalı keşfedilecek şeyler olmalı.

Şu anda unidentified signal source'lar var ki ne zaman gitsem bi korsan gemisi 2 system security gemisi oluyor. çeşitlendirmeleri lazım. ne bilim bi capitalship wreck olabilir, anomaly olabilir türlü türlü heyecanlar lazım.

Release'e kadar content kascaklarmış işte bakalım merakla bekliyoruz. Bu dediklerim haricinde oyundaki gemi mekaniği aşırı iyi, yani gemiyi station'dan kaldırırken o gazı yarı açmak, çıktıktan sonra köklemek, boost verip hyperdrive chargelamak. bunların ses tasarımları aşırı iyi hissiyatı da çok iyi yani ANLAYAMAZSINIZ.

da content :/
Sosyal ağlarda paylaş

valla casual takılmalık güzel.

daha çok çok az şey yaptım sadece trade olayına girdim biraz, mal al/sat sistemini anca anladım ve mal taşıma görevleri yaptım biraz. hauler gemisini aldım. bir iki npc patlattım sadece.

ama şuana kadar çok hoşuma gitti açıkcası ama biraz ağır gidiyor şimdilik.

dock/undock olayı basit aslında sadece starrpotlar var kendi etrafında da dönüyor onlara manual docklayamıyorum sürekli hareket halinde dock yeri haliyle ve yok yani olmuyor. gittim auto dock dalgası aldım rahatladım, 1 dakkada dockluyor alet.

oyunda exploration var supoercruiseda giderken sağda solda hareket eden asteroid gibi şeyler var onlarara basic scanner ile taratınca bişiler buluosun, sonra oraya gidip, exploration yapıp harita çıkarıp, o haritayıda para karşılığı satıosun gibi şeyler okudum ama deneyemedim daha.

şuan biraz para yapıp, orta karar bi gemi almayı hedefliyorum sonra bakıcam o olaylarada.

releasedeki fiyatı her türlü verilir, releaseden önce sakin sakin takliim diyen adamda versin 60€, oyunu anlar en azından. learning curve baya zaman istiyor başlangıçta hala klavye/mousedaki controllerde acaba şöyle mi yapsam diyip, duruorum daha tam istediğim gibi hale gelmedi mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

berbat falan değil ya, alışması zor sadece. Battlefield'da uçak kullanırkenki mekaniklere yakın, tabi fazladan vertical-horizontal thrusterlar var. ama temelde BF'de uçak kullanabiliyorsanız biraz zamanla bunu da kullanırsınız. Ha yok ben bf'de uçağı anında yere çakıyorum diyen varsa uzak dursun zaten bu oyundan.

Yani bi freelancer'daki gibi ve muhtemelen star citizenda olacağı gibi mouse'u nereye çekersen gemi oraya gitmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Artik gammaya giris yok ama preorder yapanlar 5pound daha ucuza oyunu alabilir bide combat demosunu oynayabilir 16 araliga kadar.

newsletter

IMPORTANT REMINDER
Everyone is now able to download and play some version of Elite: Dangerous! (please check your store account to access applicable builds):

Gamma: all early access and crowd-funding backers can now download and play in the 400 billion star systems of the Gamma release.

Combat Demo: Everyone who has already pre-ordered the game, or does so from today until the 16th December, can immediately download and play a Single Player Combat Training Demo.

QUICK LINKS
We have a time-limited ‘Black Friday’ free paint job offer this weekend, plus ALL paint jobs are 50% off for the weekend, including a new Premium Gold Viper paint job.

There is also a new boxed edition of the game.

There are only 17 days left to pre-order the game and get The Elite: Dangerous Mercenary Edition additional content and benefit from the £4.99 discount.

Sosyal ağlarda paylaş

razer onza ile daha iyi ucus vs ama onda da targeting zor. sanirim bu combat demoya konan gemide biraz dandik.

canister patlatiyorum bu arada :)

ikinci combattan nasil kactim anlatamam. donup bulup pesine dusene kadar iflahim kesiliyor.

freelancer oynuyorum bu aralar oyun harika. eyvallah bu zaten fl degil olacagim da demedi ama sim yapacagim diye bu kadar da kasilmaz heleki mmo yapmaya calisiyorsan. daha kullanisli olsa cok daha iyi olacak ama bu sadece combat demoyla sinirli goruslerim, oyunun ilersinde gemi degisir eklentiler vs ile cok daha rahat ve ucurulabilir bir gemiye sahip oluruz bir sey diyemem.

eger oyleyse combat demoyu bu kadar sevimsiz ve oyundan sogutucu yapan adama gemi girsin.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında o kadar zor değil alışınca, bende başlarda zorlanıyordum ama artık alıştım sayılır sadece klavyedeki sağ yol hassasiyeti az geliyor şuan. bide o youtubedaki ayarlar yardımcı oluyor gerçekten.

cobra mk3 aldım 350k'ya birazdan onunla oynıcam farkı yazarım gene. yanlız gemiler arasındaki fiyat farkı çok aşırı fazla.
30k sidewinder
40k eagle
50k hauler
350k cobra
hauler'ın bir üst verisyonu 1m olması gerek mesela,
cobranın bir üstü de gene birkaç milyon civarında olması gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...