Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KabloNET faturası. Dumur oLdum!

toggiee

Öne çıkan mesajlar

Ben 2 ay önce kablonet'e başvurdum, ilk defa. Herşeyi en başından anlatıyorum.
Gittim Kadıköy'e yaptım başvurumu, verdiler elime bi netmaster modem (Peşin ödedik mecbur). 64k hız için başvuru yaptım ama dediler ki "64 ücreti ödeyip 128 hız alacaksınız". Ben de dedim "eyvallah".
5 gün içinde geldiler evime açtılar bağlantıyı da kablotv'yi de. Şimdi yaklaşık 2 ay geçti yani öyle tahmin ediyorum ilk kez fatura geldi türktelekom'dan. Faturayı içeriğini aynen aşağıya yazıyorum.

Bağlantı Ücreti - 32 milyon
Aylık Analog Paket Ücreti - 11 milyon
İnternet Bağlantı Ücreti - 19 milyon
İnternet Aylık Ücreti - 59 milyon
TOPLAM (KDV - ÖİV hariç) - 123 milyon
KDV (%18) - 22 milyon
ÖİV (%15) - 18 milyon
Damga Vergisi - 438 bin

Genel toplam/Ödenecek Miktar - 164 milyon

Şimdi benim öğrenmek istediğim şu. KabloNET'in ucuzlattığı tarife bu mu?
Ben zannediyodum ki;
36 milyon bağlantı ücreti
7 milyon kablotv
26 milyon kurulum
15 milyon da kabloNET bakım mıdır nedir o işte!?

Ama bunların hiçbirini göremedim faturanın dökümünde.
KabloNET'i aradım, fatura ilgili olayları telekomla konuşun falan dedi. Bişe de anlamadım söylediklerinden. telekomu aramadım daha yarın gidip şubeden konuşucam zaten yüzyüze.

Benim öğrenmek istediğim şu arkadaşlar. Ben her ay ne kadar fatura ödeyeceğim? 164 milyon gelmesi normal mi?
64k abonesi olup da 128k hızı alma olayı zaten açıklanmıştı artık 64 kalmayacak 36 milyona 128k alacak herkes denmişti. Simdi ben her ay ne kadar fatura ödeyeceğim ve bu kdv, öiv yok kablonete ödenen bakım falan ücreti hepsi gene bir sonraki aya gelecek mi?[signature][hline]darkforter
Sosyal ağlarda paylaş

kablo tv genelde ilk bağlandığında 2-3 aylık fatura gelince 50-60 mil veriyosun bağlantı ücreti+kullanım ücreti olarak kablo net kurulumu telekomun kablo net için kestiği parada eklenince normal bi fatura diğer faturaların o ucuzlamış haliyle olcak adsl için ben ilk ay 160mil vermiştim iki ayın parasını+bağlantı ücreti olarak
Sosyal ağlarda paylaş

toggie aynı şey benimde başıma gelmişti.
bu sefer ki gelen fatura 15 milyon du
şaşırdım heralde ucuzluktan dolayı böyle bir ücret geldi.
dur bakalım artık bir kaç ay daha gelmez sonra 200 300 milyon luk hesap çıkarırlar.
[signature][hline]Elendil UO
Kayit
JoJo
The Amanbasyy ClasssSigh
:tebrikz:

[Bu mesaj Laughin_ tarafından 08 Aralık 2004 23:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya öyle saçma şey mi olur kardeşim. aylık olarak ödeyecem faturamı ya ne bu iki üç ay yollamayıp sıkıstırıyolar beni bi anda 150-200 milyonla. her ay neyse odeyelim hayret bişi.
ben 43 milyon gelicek diye biliyorum her ay (36 net + 7 kablotv) ama 15 milyon falan da extra bi ücret var yani bunu ödicemm mi ?
bi de şu öiv ve kdv var.. bunları da her ay vericeksem bırakıyorum net alemini[signature][hline]darkforter
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...