Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kürdistan Üniversitesi

omm

Öne çıkan mesajlar

Vingthor said:

ne ara son sınıf terksin lan? 3 senedir sınavla uğraşıyosun 23 yaşındasın. 18de üniversiteye girip hazırlıksız fransızca okuyup 2 senede son sınıfa nasıl geçtin lan?

Sınavlarla ugrasırken de okullu oldugum için, işe git, çık, okula git, atolyeye git. 2 sene buydu benim randıman. Baktım gerçekten vakit yok, çalışamıyorum hiç bıraktım okulu.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

hem feminen, hem fransizca, ek olarak guzel salatalar, pozitif bi cark olmamis.

Abi şu baya garip yalnız. Bi nokta var, bu başta olmuyor da, o noktadan sonra kadın vücudu görünce canlı model olsun, ref photo olsun, sadece motion/anatomi görüyosun, o an bi düşündüm şaka maka ibne mi olduk diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

la olm örneğe çok takılma yav o mubalağa. o bahsettiğim adamla 4 sene aynı evi paylaştım. hala halı saha maçlarına onun hediye ettiği diyarbakırspor formasıyla çıkarım. ona kürt derdim o da bana ne var lan türk derdi. sorun yoktu aramızda. keşke bütün kürtler onun gibi olabilse. adamda benden çok vatan sevgisi vardı. kurtuluş savaşında bizim izimizde var diyebiliyordu. ama bakıyorum şimdi bir kürt milliyetçiliği hortlatmış herkes gidiyor.

işin özü; benim de kürt arkadaşım var...
Sosyal ağlarda paylaş

moncici said:

desteklemek değil de istemek kelimesini kullanırsak, pkk'lı da terörü istemiyor. oportünistler dışında kim ister zaten. bunlar uzun tartışma konusudur myshkin, ama bu halk terör bahanesiyle kürtlerin haklarını tanımadığı müddetçe, daha kürdistan ismine takıldığı müddetçe tartışılamıyor bunlar ne yazık ki. benim anlatmak istediğim tek şey bu.

tabi xunn'a da, nordlydian'a da hatta kuddusi'ye de sorsan verilsin haklar tabi yahu ben özgürlükçüyüm der. hakim siyaset ne yazık ki daha beter düşünen insanların tekelinde. bu algıyla mücadele etmek için de özgürlükçüler olarak safları sıklaştırmamız gerekiyor. chp'nin, eğer özgürlükçüyse, kürt sorununda izlediği siyaseti revize etmesi ve beğenin beğenmeyin, kürtlerin önemli bir kısmının temsilcisi olan bdp ile diyalog kurması gerekiyor, mhp ile değil.

terörü saadece "vatana ihanet" olarak değil de onu oluşturan dinamiklerle değerlendirmemiz lazım artık. ben pkk'yi şirin göstermek adına söylemiyorum bunları, gerçekçi olduğum için söylüyorum. yani bülent arınç'ın bile diyarbakır cezaevinde olanları okuduktan sonra ben de olsam dağa çıkardım dediği bir dönemdeyiz. bu dönemi akp'ye teslim mi edelim yahu biraz düşünün.

En büyük sıkıntı şu an 22-23+ olan bütün genclerin küçükken PKK terörünü basında izlemesi ve direkt anarşi şeklinde verilmesi. Biz bununla büyümedik mi abi, hergün televizyonda şehitler, nasyonalitenin işe karışması. Komik bir ırkçılık var yani bizim halkımızda, ben de bile var yahu. Tanımadıgım kürt gelip benimle konusmaya kalksa düşünüyorum acaba barzo dayılanmaya mı geliyor, bir şey mi soracak diye. Şuur altın sallanıyor daha gencken.

Ben 3 defa bıcaklandım, 3ünde de dogru düzgün türkçe konusan biri tarafından değil mesela. Yani o noktada yapabileceğin 2 şey var, ırkçı olucaksın yada çarkların işleyişini görüceksin. IQ'un 70 üzerindeyse ırkçı olmuyorsun.

Yani en beyaz götlü herif orada büyüsün, sonra gelip burada düzgün bir türkçe konussun, bi tahsili olsun işe girsin adam değilim yani. Olanlar da çok net fluke. Yani çok sistematik bi cahil bırakılması söz konusu kürt halkının ve ne amaca hizmet ettigini gerçekten bilmiyorum. Sadece tahmin edebiliyoruz yani, on yıllardır oranın adam edilememesi söz konusu değil yoksa.

Aras(Vingthor) da kürtün önde gideni, ama kokladım vallahi kokmuyor, akıllı da gavat. Çipil çipil gözleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Yani çok sistematik bi cahil bırakılması söz konusu kürt halkının ve ne amaca hizmet ettigini gerçekten bilmiyorum. Sadece tahmin edebiliyoruz yani, on yıllardır oranın adam edilememesi söz konusu değil yoksa.

Çok komple teorisine gerek yok ya, tarım işçiliğinden niteliksiz ağır sanayi işçiliğine türkiyede nerde tercih edilmeyen bi alan varsa kürtler rayici 10 lira olan işte 5 liraya çalıştırılıyorlar. Şu "kürdistan kurulsun da kürtler gitsin" reröresine ilk itiraz sebze meyve ve inşaat sektöründen gelir heralde.

Aras mesela. Bi dahaki görüşümde puro içip martinimi yudumlarken kendisine ayakkabılarımı boyatacağım. O arada causus rhombeatusların çiftleşme alışkanlıklarını falan anlatırsa oryantal bi tad da yakalamış oluruz keyifli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Çok komple teorisine gerek yok ya, tarım işçiliğinden niteliksiz ağır sanayi işçiliğine türkiyede nerde tercih edilmeyen bi alan varsa kürtler rayici 10 lira olan işte 5 liraya çalıştırılıyorlar. Şu "kürdistan kurulsun da kürtler gitsin" reröresine ilk itiraz sebze meyve ve inşaat sektöründen gelir heralde.

Komplo teorisi falan değil abi, bildigin ırkçıyız kürtlere karsı. Ve öyle ırkçıyız ki halk olarak ırkçılık yaptıgımızı kabul etmiş değiliz. Definitif mi ırkçılık yok, çok daha farklı zencilere yapılan ırkçılıktan.

Hani batı sürekli büyürken, genişlerken 1900 bilmem kaçtan beri güneydogu tırto.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Aras mesela. Bi dahaki görüşümde puro içip martinimi yudumlarken kendisine ayakkabılarımı boyatacağım. O arada causus rhombeatusların çiftleşme alışkanlıklarını falan anlatırsa oryantal bi tad da yakalamış oluruz keyifli olur.

ben biyolojiden para kazanmıyorum şu anda tatlım ama nlp eğitmenliğinden kazanmamam gereken bir para kazanıyorum zaten. o yüzden kakamı yediririm akıllı ol. zengin ve sofistike bir kürtüm. eğitimli ve kültürlüyüm. altın kaplama keleşimle dağdan tararım seni.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Seele said:

hem feminen hem fransızca konusan bir arkadas isteriz. ama dosgustan feminen olsun :D

Abi koca bölümde bir tane güzel kız yoktu. Ki 5 erkek 40 kız falandık yani.

neymiş bu topic diye baktım ve gidiyorum mühendislere ayıp

http://1.bp.blogspot.com/-RMnxF5fFYAU/UePhwJUywXI/AAAAAAAAAGo/rLeCHYYuV-E/s1600/a099Gqd_460sa.gif
Sosyal ağlarda paylaş

sular yine bulanmış. salt retorik, pek bir şey anlayamadım. xunn zaten kürtler şöyle-böyle konulu bir mesajı ciddiye aldığım yok. ben ciddiyetsizliğin kökenini ve savunmasını da eleştirmiştim malum mesajda. ayrıca mesela laf arasında kürdistan'a "polarize edecek isim" demen gayet ciddi söylenmiş ama baskıcı bir laf.

faşistiz temalı özeleştirini de samimi bulmuyorum. kürtleri yeterince tanımadığını ve çevrenden genelleme yaptığını düşünüyorum. ayrıca basit aristo mantığı, her suçlu kürt olsa bile her kürt suçlu değildir. yani ne diyeyim ki? öyle demeyin zazalar seksi oluyor, güneydoğudaki gençliğin bir kısmı acayip politize ve bilinçli, bdp'de çok bakımlı, yatakta üste çıkmayı seven post-kürt kızları var, bir kürt bin afyon-alemdağ türküne bedeldir1!1!, ayrıca kapitalizmin ucuz iş gücü nedeniyle bilinçli geri bıraktığı vs.vs. dediğimi varsayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddiyetsizligin açıklama veya eleştiri gerektirdigini düşünmüyorum, zorlama tespit modu da kendini tekrar etmeye basladıgı zaman bayıyor. Eger ciddiyetsiz mesajı sevmiyorsanız, begenmiyorsanız bunun en güzel tutumu kayıtsızlıktır yani. Axedice bi komiklik yapar gülerim, başkası beceremez cevap vermem yani.

İnterneti tekrar keşfetmeyin artık.

Polarize eden bir isim diyişimin baskıcı olduguna da katılmıyorum, çünkü Kürdistan denilen şey zaten legit değil. Çok da kışkırtıcı buluyorum, daha toz toprak yerleşmeden ortalıgı bulandırdıgını düşünüyorum, kürtler için de böyle hareketlerin sonunun iyiye gitmedigini düşünüyorum. Olmayan force'un atarı yapılıyor yani. Diplomiside kazanamadıgını kışkırtarak kazanamazsın. Zaten sana karşı nefret büyütülmüş bir halk var ortada.

Benim ülkemin topragını iterek kendi delüzyonunda ülke kurup, sahibinden onay almazsan adam sana atarlanır. Bundan daha dogal birşey oldugunu da düşünmüyorum.

Yani herhangi bir ırkı tek bir yere sıkıştırıp orada "BAKIN BURADA BİZ BAYA VARIZ, BURASI ARTIK BİZİM OK? OK." gibi bir sistem varsa ben bundan bir haberim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır öyle garip konusuyor ki bazen, "faşistiz temalı özeleştirini de samimi bulmuyorum. kürtleri yeterince tanımadığını ve çevrenden genelleme yaptığını düşünüyorum." ne demek, bütün kürtleri tanımam mı gerekiyor eleştirmek için?

Ve faşistiz demedim, ırkçıyız dedim. Azıcık dikkat et, arada ucurum var. Ben geriliyorum böyle iri kocaman bıyık kürdün teki üstüme yürüdügünde gecenin bir yarısı. Aklımdan geçen train of thought "Bu barzo mu?Gasp mı geliyor?" ise bende sorun var. Aksiyonlarıma dökmeyebilirim ırkçılıgımı ama deneyimlerden olusan bi içgüdü var yani ortada. Samimiyetimi sorgulayacak kadar tanımıyorsun, benim arkadasım dese bunu ciddiye alırım da zerre datan yok analiz için, üzgünüm.

Ben kendi perspektifimi sunuyorum, zaten 2 insanın yıllarını beraber geçirip birbirini tanıyamaması söz konusuyken ben de elbette bütün işin tüm yüzünü görmeden konusuyorum, bu noktada mantıgınla hareket ediyorsun işte. Elbette geçmişimden, çevremden çıkarımlar yapıyorum.

İnsanlar böyle ilerliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...