Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Zelanda Yuksek Lisans

Kb

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Kb said:

Arkadaslar ben bu sene yeni zelanda`ya yuksek lisans yapmaya gitmeyi dusunuyorum.

orda tanidik bi arkadas var. bana soyledigi su eger vatandaslik alirsam yuksek lisansi bitirdikten sonra, universite ise baslayinca maaasimdan dusuyormus yuksek lisans parasini.

asya`dan bir cok ogrenci vatandaslik alip, bu haktan yararlanip master bitirp ulkelerine kaciyorlarmis, dolayisiyla parayi da odemiyorlarmis.

simdi benim aklima takilan ben ulkeme dondugumde bana bi yaptirim uygulanabilir mi? arkadas kesinlikle oyle bir sey olmuyor dese de kafama takildi benim.

bu konu hakkinda bilgisi olan biri cevaplarsa cok sevinirim.

Benim anlamadığım sen okula başlamadan vatandaşı değilsen nasıl senden ücret talep etmeden eğitime başlatıcaklar seni, iki sence bir eğitim kurumu öyle bir hataya düşebilir mi,herkes gelsin okusun bedava gitsin,o mu yani.Yani bir mantıksızlık var durumda, şimdi sen gidiyorsun başvuru yapıyorsun,vatandaşık yoksa kayıtta zaten mecburen parayı ödeyeceksin.Yani ne diyecekler bu arkadaş vatandaşlığı alacak zaten okul bitince,biz bu kişiden parayı almayalım mı? Bir de herşey bir yana illa ücretsiz okumak istiyorsan Avrupa'da birkaç ülke var hala çok cüzi ücretlerle lisans ya da yüksek lisans yapabileceğin,yani vatandaşı olman gerekmiyor.Hem Türkiye'ye de daha yakın,daha sık gidip gelme imkanın olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...