Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ahmet Çakar=Del Bosque Antrenör Değildir.

-Kobe-

Öne çıkan mesajlar

"3.Del bosque real madride gelmeden önce hiç bilinmeyen bi teknik direktördü.Real'e geldi süper formda olan bi takımı oturmuş taktiği ile oynattı,ki futbol çok kötüydü yıldızlar sahesinde kazanıldı o kupalar her şey."

Yıllarca Real Madrid alt yapısının başındaydı.

"4.Futbol kalitesi yüksek çok para veren liglerde çalışması gerekli değil.Sadece orda belirtmek istediğim eğer del bosque iyi bir teknik direktör süper bi hoca olsaydı,real madrid onu sezon biter bitmez kovmazdı.ki onu geçtik,o kadar kupalar kazanmış bi adamı neden avrupadan bi klüp almaz bu çok düşündürücü?"

Parreira, Derwall, Daum vs vs vs. Bu adamlar Avrupa ya da dünya çapında başarılar kazanırken neden Türkiye'de teknik direktörlük yaptılar aslında düşündürücü... Yani sen kalk Brezilya'yı Dünya Şampiyonu yap sonra kalk gel Türkiye'de teknik direktörlük yap. Cidden düşündürücü... Avrupa'da kulüp bulamadılar herhalde çalıştıracak... Zaten ne yapmışlar ki, dünya kupası dediğin nedir, elimin kiri :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bende sırası ile cevaplayayım,

1) Ben polemik yaratıyorsun yada böyle bir amacıın olduğunu söylemedim ve ima ettiğime de inanmıyorum. Kesinlikle böyle bir düşüncem yok tezkip ederim.

2)Teknik direktör diploması almış birisi teknik direktördür, yoksa biz burada makina mühendislerini, elektronik mühendislerini, doktorları gibi herkesi sorgular hale geliriz ki, bu da yanlış olur. İyi bir tenik adam olması ile teknik adam olması arasında fark vardır. Antreman yaptıramaz diyebilmek için antremanlarını gidip izlemiş olman, taktik bilmez demek içinde senin de o diplomayı alman gereklidir diye düşünüyorum.

3)Bugün kaçımız altyapıları çalıştıran teknik adamlar hakkında bilgi sahibiyiz. Teknik direktörler gökten zembille inmiyor, hepsi bir yerlerden geliyor ve bunların büyük çoğunluğuda altyapı çalıştırarak. Başarıları takım oyunu kavramı olan bir oyunda şahsa yada şahıslara bağlamak yapılacak eleştirilerin en başta önünü tıkamaktır. Futbol bir takım oyunudur, maçı yıldızlar kazanabilir ama şampiyonluğu takım kazanır.
4) Bu kararın altında yatan nedeni ne ben bilirim, ne de sen bilirsin, bu Madrid yönetimi ile Del Bosque arasındaki bir konudur. Biz sadece basına yansıyan kısmını okur üzerinden konuşuruz.
5) Beşiktaş geçen sene sezon oratsından ktöüleşti, o kadar puan öndeyken geri düştü bu arada takımın başında Lucescu vardı. Hatırlatırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...