Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ofiste bi muhabbet...

Mr_Hand

Öne çıkan mesajlar

üniversitedeyken bir adam bana "cuma yı kaçırma, ben herşeyi yaparım (bkz: içki kadınlar vs) ama cuma yı kaçırmam cuma namazında 734 (rakamı attım ama 700 lüydü) günah affoluyor" dediğinde ufak bir mndfck yaşamıştım.

insanlar yapmak istediği şeye göre çok güzel eğip büküyor herşeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Universitesi yok bu isin , ' din icin olunce sehit olunuyormus direk cennet garanti' kafasinda insan prof olsa da degismiyor maalsef .

' doktor boyle dedi ' yerine' imam izin verdi oruc tutmayabilirmis ' dense daha anlamli o zihniyete

doktorun hastaya tıp dersi anlatmasına gerek yok ki
(din dersi anlatma diye bir yükümlülüğü de yok)

doktorun amacı, tıbben doğru bildiği şey için hastayı yönlendirmesi bence doğru olan

önce dini açıdan tutmayabileceğini anlatır
sonra da sağlık açısından kendi yorumunu söyler
en inatçı teyzeyi bile bir şekilde ikna edebilir

uğraşmak istemezse psikoloğa da gönderebilir

amaç doğru yolu göstermekse muayene sırasında din görevlisi çağırsın yani
maksat hastanın doğru şeyi yapmasını sağlamak
Sosyal ağlarda paylaş

İş yerinde bir arkadaşım var ve herif düzenli haftanın 6 günü içiyor. Bu adam 5 vakit namaz da kılıyor. Sadece cuma akşamları içmiyor ve diğer günlerin kazalarını kılıyor toptan. Kendine göre bir inancı var. Ne kadar yaptı şeyi mantıklı bulmasan da yapıyor. 20 küsür yıldır da hiç firesi yok vakit ten yana.

Mesela şimdi oruç tutacak 1 ay. en fazla 1hafta 10 güne başlayacak bayram gelsede açılışı yapsak diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

oruçlu musun sequo?

Sordugun bu anlamlı soru için teşekkur ederim. Hayır değilim. Kimsnin orucunada yorum yapmam. Olecek dahil olsa.

Din işlerine karışmamak en iyisi herkes bildiğini yapsın kayınvqlidemde şeker hastasıydı milyon kere tutma dedim dinlemedi geçen sene yamuldu artık tutmuyor. Bir musubet bin nasihattan iyidir demişler
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Ya olm milletin tuttugu oruc bile sizi geriyor ne tuhaf adamsınız lan. Doktor içki içme karaciğere zarar, sigara içme akcigere zarar diyor.

Sanki yapıyosunuzda 70 yaşındaki kadının tuttuğu oruç battı size. Lan ne adamsınız ya vallaha çok değişiksiniz

aha baya ince görülmüş sdfsdfsd

hakkaten aga niye içki içiyorsunuz doktor zaralı diyor
hiç akıl yok insanlarda ya
zaralı ama yine yapıyor
sdfsd

bence konu kitlenebilir
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

Aluriel said:

tutan tutsun bana ne yahu. ama kalkıp da oruç şöyle sağlıklı böyle sağlıklı diye masal anlatmasın kimse. ayrıca konuda bahsi geçen 60-70 yaşında muhtemelen hasta bir insan. sağlıklı, genç biri değil.

metabolizmaları zaten yavaş gayet uyumlular oruç için

kişi kendi verecek kararı
ne doktorum ne bahsidilen kişileri gördüm
görsem de bilsem de ben karar veremem zaten

yapayın etmeyin doktor ancak şu hastalıktan dolayı aç kalmaman gerek ya da düzenli alman gereken ilaçlar var, oruç saatlerin yüzünden onları aksatacaksın dışında başkası adına karar verebilmesi çok zor
orucu simule edecek şartları oluşturup bürsürü test yapması lazım

benim atar yaptığım nokta
sizin oruç tutamaz kanısına varmanızı doğru sanmanız
ben tutar demiyorum mesela, imkanı varsa tutabilir, en iyi de kendi bilir

camide de görüyoruz mesela türlü türlü aksiyonlara giren dedeler, namaz kılarken tabure arıyor fellik fellik
beden onun bedeni, yargılamıyorum, şunu bile yazmam hata aslında, ondan daha mı iyi bilicem durumunu

Arda bey?
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Ya olm milletin tuttugu oruc bile sizi geriyor ne tuhaf adamsınız lan. Doktor içki içme karaciğere zarar, sigara içme akcigere zarar diyor.

Sanki yapıyosunuzda 70 yaşındaki kadının tuttuğu oruç battı size. Lan ne adamsınız ya vallaha çok değişiksiniz

70 yaşında kadının doktor uyarısına rağmen kendi isteğiyle tuttuğu oruçtan bana ne? Yakınım değil bişey değil. Benim derdim bunu konuşan a, b, c elemanlarının tartışmaları sırasındaki o kadar kısır, bi yere varamayan, kendi kendilerini gerçeklerden izole eden abzürt bi fanusun içinde bırakan önermeleri. Adamlar düşünme yetisini yitirmiş gibi düşünüyo resmen!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...