Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

before - after foto #2

AthleT

Öne çıkan mesajlar

e artsın
kaslar kullanılmayınca da mı çok yakmaya başlıyor hacimleri büyük olduğundan vs?

bir de benim bazal metobolizmamı yükseltmem ne kadar süremi alıcak 1-2 yıl belki
ben şimdi kassam pzt'ye kadar rahat 4k kalori harcatırım kendime.

ağırlık ile zayıflamak çok çok uzun bir süreç anladığım kadarı ile
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

spora ben de kilo vereyim az vucudu toplayım diye başladım da cardio aşırı sıktığı içni ekstradan ağırlık kaldırıyodum onun yerine dsfsd beslenme bok gibiydi tabi de yaptığım en doğru şey olmuş kardiyo yerine ekstra ağırlık :D hala da aynı arada kum torbasına vuruyom cardio olsun diye nadiren de koşuyorum :D

benim yemem hala bok gibi ama kardioyu da ağırlık kadar sevdiğim ve çeşitlendirerek yaptığım için yine ilerliyorum bi şekilde Allah ilerletiyo sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

zor geliyosa bile yapıcan abi, beynini şartlandırıp sevmesini öğrenicen, ki sonrasında kolay gelmeye başlıyor ve keyif de alıyorsun. başka yolu yok, bu işin bilimi böyle yani.

senko said:

lan elma haklı olabilirsin
ben full kardio ile zayıfladım
ağırlık kaldırmayı hiç sevmiom çünkü çok zor geliyor

bi ara hergün bi gün 5km koşu bi gün 100km bisiklet şeklinde yardırıyordum

istanbula gelince bunlar da bitti şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Spora kiz kaldiririm diye basladim.

Spor yapmadigim zamanlarda daha cok kiz arkadasim oldu.

Biraktim

Ben şimdi daha çok kız kaldırıyorum ama çok mu mutluyum dersen hayır. Daha önce hitap ettiğim kız kitlesi good, innocent, loyalty seeking, göreceli olarak çirkin ve özgüveni az kızlar iken şimdi hitap ettiğim kesim fun seeking fiziksel şeyler arayan bad girller oluyor. Onlarla yaşadığın şeyler de pek duygusal olmuyo diğer kızlar kadar sağlıklı güzel ilişkiler olmuyo.

Kız konusunda belli bişey yok ya. Alternating bir sinüs fonksiyonu gibi. Good girl elindeyken güzel ilişkin varken bad boy olmak istiyo insan. Playboy zamanları da bad girllerden sıkılıp good girlle güzel ilişki istiyo. Komşunun bahçesi her zaman daha güzel yani, sadece alternate ediyo hayatın belli dönemlerinde =)
Sosyal ağlarda paylaş

yapıyım desem de hangisini yapcam program fışkırıyor heryerden
biri diyor yok o hareketi yapma işe yaramıyor, başkası diyor lan asıl o işe yarıyor diğerleri yaramıyor vs
koşu bisiklet programımı kendime göre ayarlayabiliyordum. işe yaramayan koşu veya bisiklet yok zaten.

ha bunların da şöyle bi kötülüğü oluyor, at gibi bacağın oluyor, üst taraf kürdan alt taraf kas öbeği, skip leg day'in tam tersi :)
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

Ben şimdi daha çok kız kaldırıyorum ama çok mu mutluyum dersen hayır. Daha önce hitap ettiğim kız kitlesi good, innocent, loyalty seeking, göreceli olarak çirkin ve özgüveni az kızlar iken şimdi hitap ettiğim kesim fun seeking fiziksel şeyler arayan bad girller oluyor. Onlarla yaşadığın şeyler de pek duygusal olmuyo diğer kızlar kadar sağlıklı güzel ilişkiler olmuyo.

yazar burda kendisini halka acmis..bayanlara kendisini eglence amacli kullanmalari konusunda tavsiyelerde bulunmus..
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

kaslar gelistikce yakmaya devam ediyolar, basal metabolizman daha cok kalori yakiyo.

Aynen budur. Vücudu tamamlamış, zyzz seviyesinde arkadaşlarım var. Buldukları her pis şeyi yiyorlar ne makro hesabı ne başka bişey, hiç bir cardio yok. Ağırlığı da az tekrar çok yüksek ağırlık giriyorlar iyice kas yırtıyorlar, ve adamların bünye yağ tutumuyor kas kütlesi çok yüksek olduğu için.

O seviyede adamlar cardioyu 1 saat slow tempo yapıyor, 5-8% arası bodyfat olunca. Ve sadece yaz öncesi six packleri belli etmek için, ya da şov öncesi define olmak için yapıyolar benim gözlemlediğim kadarıyla
Sosyal ağlarda paylaş

Kendine bir ultimate program yaratmanın yolu şu.

Herhangi bir programla başla. Split workout mesela. Zamanla her öğrendiğin yeni hareketi bu programa yedir çeşitlendir. Zamanla kendin için en iyi programı çıkarmayı öğreniyorsun zaten, bu sana hocanın ya da çok iyi bir trainerın veremeyeceği bir şey. Vücudunun verdiği tepkileri en iyi sen anlayıp yorumlayabilirsin çünkü.

şu yarıyor bu yaramıyor diyenlerin hepsini dinle. Sonra git salonda dene. Baktın hangisi yarıyosa onu al =)

Ben kendi programımı hep böyle çıkardım mesela, arada değiştiriyorum. Bir hafta bir şey yapıyorsam diğer hafta benzer bölgeye vuran başka bir hareketi yapıyorum mesela. Skullcrusherlardan ve bent over rowstan nefret ediyorum mesela, onlar yerine aynı bölgeyi çalıştıran başka işler yapıyorum. Böyle düşünmen lazım.

senko said:

yapıyım desem de hangisini yapcam program fışkırıyor heryerden
biri diyor yok o hareketi yapma işe yaramıyor, başkası diyor lan asıl o işe yarıyor diğerleri yaramıyor vs
koşu bisiklet programımı kendime göre ayarlayabiliyordum. işe yaramayan koşu veya bisiklet yok zaten.

ha bunların da şöyle bi kötülüğü oluyor, at gibi bacağın oluyor, üst taraf kürdan alt taraf kas öbeği, skip leg day'in tam tersi :)
Sosyal ağlarda paylaş

herkes bişeyler yapsın abi, zararı yok sporun. Overwork bile yalan dolan =)

Ben good girl bad girl diye extreme uçlar yaratıyorum mental olarak. Bir şeyler yaşadığım her kızı o iki ekstrem nokta arasında map ediyorum bir yerlere, shades of gray yani black and white skalasında =)

Esh said:

Ama yine de spor iyi ya, yapin iste.

Ben de yapayim
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno çok iyi yazmışsın.

Özgüvenin farklı kaynakları var dediğin gibi. GYM kısmı sadece fiziksel olarak yapay bir şekilde yaratıyor bu özgüveni. Özgüvenin tek kaynağı spor olursa çok sıkıntı. Çok iyi vücut yapıp sonra 1 gr yağ almamak için yemek yemeyen, ya da top modellerin yemek yiyip kusmaları falan hep bu takıntıdan oluyor. Varlığını var eden şeyi spora ve vücutlarına endeksliyorlar.

Özgüven kaynaklarını çeşitlendirmek lazım. Bu kaliteli sağlıklı bir evlilik olabilir, çocuklarınla güzel vakit geçirip onları kaliteli bireyler haline getirmek olabilir. Ya da en basidinden bir sınava günübirlik çalışıp iyi not almak ya da işinde sıkı olup terfi almak olabilir.

Kısaca emek koyup sonuç aldığın her şey özgüven yaratıyor ve daha mutlu insan oluyorsun. Emek koymak içinse disiplin gerekiyor, bu sporun da insana kattığı en büyük şey bu. Böyle düşünürsen fiziksel getirileri oldukça yüzeysel kalıyor. Yoksa 10% body fatmiş six packmiş bundan kime ne. Şişman, işinde ve çevresinde iyi ve mutlu bir insan da olabilirsin, six packleriyle mükemmel vücutlu ama vücudundan başka mutlu olabilecek hiç bir şeyi olmayan, sosyallikten uzak depresif bir adam da olabilirsin günün sonunda =)
Sosyal ağlarda paylaş

Günde 2000-2500 kalori oturduğun yerde harcıyorsun bazal metabolizmanla. Bu 2500 kalori neden harcanıyor?

Vücudundaki kemiği, yağı aktif tutmak için harcamıyorsun. Enerji kullanımı kasta gerçekleşiyor. Bu kasları besliyor yani vücut 2500 kalori ile. Hatta ortalama bir insanın 1 kg kası için saatte ne kadar kalori harcadığıyla ilgili hesap kitaplar var bilimde.

Ne kadar çok kasın varsa o kadar fazla enerji ihtiyacın var doğal olarak, bu kadar basit aslında. Kütle olarak kasını arttırınca daha fazla kasın oluyor, oturduğun yerde daha fazla yakıyorsun. Bazal metabolizmanı her kas geliştirdiğinde arttırıyorsun zaten ama marjinal yani. Totalde gün sonunda 2-3 kalori fazla harcayacak kas ekliyordur belki her idman. 2-3 yıl bunu karınca gibi yaptığını düşünürsen evet baya bi BMR yi arttırabilirsin. Sadece ağırlık ile zayıflanmıyor, ağırlık çalışma vücudundan enerji çekiyor. Gün sonunda enerji açığı yaratman gerekli. Bunun için ya en başta diyet yaparak az yiycen az enerji alıcan ve açığı yaratıcan, ya da yemenden kısamıyorsan kardio ile destekliycen ki yine o farkı yaratasın. Ya da en güzeli ikisini birden yapmak, double the gains.

Hep merak etmişimdir kaplanın aslanın filin zürafının ve bilimum hayvanın BMR'si nedir diye, ölçebilmişlerse rakam varsa güzel olur insanla karşılaştırmak =)

Benim bu işlerde en keyif aldığım kısım bilim adamı gibi araştırıp öğrenmek oluyor, bir jim stopanni modundayım. Yoksa sadece mmmhhss Gainnnsss değil yani hehe

senko said:

e artsın
kaslar kullanılmayınca da mı çok yakmaya başlıyor hacimleri büyük olduğundan vs?

bir de benim bazal metobolizmamı yükseltmem ne kadar süremi alıcak 1-2 yıl belki
ben şimdi kassam pzt'ye kadar rahat 4k kalori harcatırım kendime.

ağırlık ile zayıflamak çok çok uzun bir süreç anladığım kadarı ile
Sosyal ağlarda paylaş

Grego, en efektif cardioyu yazmayı unutmuşum. İp atlamak!

10-15 dk ip atla mis gibi cardio. Hele bunu sabah aç karnına yapıp sonrasında kahvaltını yapıp duş alıp güne mis gibi başlayabilirsin. Salona gitmene bile gerek yok, tek ihtiyacın boş bir alan ve ip. Şöyle ağırlığı ayarlanabilen 20-30 liralık bir şey bir ömür yeter cardio için. Ben spor çantamda sürekli tutuyorum. Salonda ısınmak istersem bisiklet koşu eliptik falan o gün keyif almayacaksam ip atlayarak ısınıyorum, güzel kardio oluyo hem çeşit katıyor rutine.

Boksörler kardio ve speed amaçlı ip atlıyolar. MMA ve ip kombinasyonuyla çalışıyo adamlar, gram yağ yok vücutlarında, çılgınlar gibi shredded ve agile geziyolar. BB ve fitness sektöründeki egzersizlerin rutinlerin dışına çık, başka sporlardan işine yarayacak, amaçlarına hizmet edecek şey görürsen böyle çal direk =)

Bende bundan var, intersporttan almıştım kendi markası. marka model
çok önemli değil, tutma yerlerinde ayarlanabilir ağırlıklı bişey alırsan çok rahat edersin.
http://spck.imageg.net/graphics/product_images/pSPCK1-15600621v275.jpg

Zor diyosan öğreniliyo. Geçen aya kadar ben beceremiyodum oturdum uğraştım 5-10 kere beceremedim, şimdi atlayabiliyorum. Bisiklete binmek gibi düşe kalka öğreniliyor. Şöyle 45 sn atlama, 15 sn nefeslenme şeklinde 10-15 set yapabilirsen çok temiz cardio.

Günlük toplumsal hizmetime bu son ibretlik paylaşımımla şimdilik ara veriyorum, beni özleyin anacığım.

İkizler de önermişti, beni boşver ikizler diyo sdfsdf:
http://www.youtube.com/watch?v=fln49R_npXw
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...