Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marmaray'dan çıkan kalıntılar bozulmaya terk edildi

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Oha birisi alkole bağladı, birisi hiç kitap okumadığımı iddia etti.

Birincisine cevabım, her kötülüğün başı olarak alkolü gördüğün için, hüloğğğğğ.

İkincisine cevabım, düşündüm de, vermeye gerek yok. Diyeyim ki, yaw hee hee kitap okumadım.

Abi, belli döneme ait adamların nasıl yaşadığına dair kalıntı bulundu, bunun kaydı tutuldu, başka mahallenin kalıntısı da çıkarılmayıversin, benim derdim redundancy ile. Ha farklı döneme ait olduğuna dair kesin kanıt vardır, o zaman tamam. Ama bunun haricinde heykel vb. gibi sanatsal eser özelliği taşımayan objelerin tek anlamı o zamanki yaşam biçimine ışık tutmak, e o da biliniyorsa her topraktan çıkanı müzeye koyacağız diye bir şey yok.

Atara atar.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Oha birisi alkole bağladı, birisi hiç kitap okumadığımı iddia etti.

Birincisine cevabım, her kötülüğün başı olarak alkolü gördüğün için, hüloğğğğğ.

İkincisine cevabım, düşündüm de, vermeye gerek yok. Diyeyim ki, yaw hee hee kitap okumadım.

Abi, belli döneme ait adamların nasıl yaşadığına dair kalıntı bulundu, bunun kaydı tutuldu, başka mahallenin kalıntısı da çıkarılmayıversin, benim derdim redundancy ile. Ha farklı döneme ait olduğuna dair kesin kanıt vardır, o zaman tamam. Ama bunun haricinde heykel vb. gibi sanatsal eser özelliği taşımayan objelerin tek anlamı o zamanki yaşam biçimine ışık tutmak, e o da biliniyorsa her topraktan çıkanı müzeye koyacağız diye bir şey yok.

Atara atar.

Fatihin daha istanbulu nasıl feth ettiği bilinmiyor ..
Sosyal ağlarda paylaş

Delil yok tabii, paratrooperlar la aldı Fatih İstanbul u.

Halen niye tepki çektiğini anlamadım konunun. Belirli zaman dilimindeki yaşam biçimi X miktar tarihi eser ile ortaya konabilmişse, yapılış tarihi, stili ve yeri bu X eserle birebir örtüşen başka tarihi eserleri çıkarmanın ve incelemenin marjinal faydası nedir?

EDIT: Bana liseli ergen dedi ya la.
Sosyal ağlarda paylaş

tarihi kalıntı/eserleri başka hiç bir türlü düşünemiyorsanız yer altı zenginliği olarak düşünün. tut ki altın çıkardılar anasını satim. çok mu nefret ediyorsun tarihi eserden? direk dış mihraklara sat. gelin çıkarın götürün diye. hiç değilse sağlam kalır. anasını satim yer altında bin yıl kalıyor, çıkartıyoruz çürüyor patlıyorlar yahu. çıkartma ulan.

bunun yanısıra tarihi eserlerde redundancy diye bir şeyden bahsedilemez. her birinin dönemine ait bir jigsaw parçası olduğunu düşünsen, ne kadar çok parça olursa ( birbirine çok benzetsen bile ) o kadar tutarlı bilgi elde edersin. böyle bi tane daha pıçak bulmuştuk at bunu demek baya sığ bir bakış açısı.

bitiyor bunlar bak kalmıyor sonra. dijital değil, kopyalayamıyorsun, gidip yenisini yapamıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ohh eski poster ne güzel cevap verdi abi ya, eski Paticik te bulunmak istedim bak şimdi. Birisi g**üne bişi der, öbürü ergen der, ilginç insan dolmuş valla buralar.

@Horace, haklısın hocam. my bad.

(Ama şunu anlamıyorum sadece, bu Londra da oldukça uzun süredir insanların yaşadığı bir yer, altını köstebek yuvası tarzı metro döşeyene kadar hiç mi aynı sıkıntılar yaşanmamış burda nerede metro inşaatı olacak, tarihi eserlere zarar konusu gündemde. Elbette, Londra ile teheyyy ne zamanın İstanbulu bir tutulmaz ama, bu adamlar ne yapmış aynı konuda merak ettim)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...