Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigarayı Bırakma..

Aron-Caldwell

Öne çıkan mesajlar

Valla 6 sayfa post okuyamadım ama bu konuda diyebileceğim 1-2 şey var, daha önce bi başkası söylediyse affola..

Normalde günde 2 paketten fazla için bir adamım.. Bundan 3 sene önce hiç aklımda sigarayı bırakmak fln yokken bir gecede yarın içmiycem dedim ve sonra 2 yıl hiç ağzıma koymadım. 2 sene sonra üni bitince iş yaşamı askerlik vs. dertleri beni alınca tekrar başladım ama bırakma olayı ani bir karar, yani üzerinde düşündüğün zaman tarih koyduğun zaman yavaş yavaş azaltarak gittiğin zaman olan bişey değil...

Nikotin bandı fln hiç kullanmadım ama sakıncalı diyorlar.

Bence aklınızın bir kenarında sigarayı bırakmanız gerektiğine dair fikri hep muhafaza edin, onu biraz korku ile besleyin, kanser olan insanları düşünün, bu meretin birgün sizi de kanser edeceğini düşünün ve içmekten korkar hale gelin. O zaman o ani bırakma kararını alabilecek noktaya geliyorsunuz.. iş kafada bitiyo biraz..[hline]
IT Geek, NooBi C# Developer, Network Associate, System Admin, VoIP Technician, Ex Online Gamer.. Addicted to Paticik..

Sosyal ağlarda paylaş

herkes bir gün ölecek arkadaşlar
sigarayı bıracaksanız bir anlamı olmadığı için bırakmanız lazım
ölmekten korktuğunuz ya da zararlarından çekindiğiniz için değil
herhangi bir eylemi anlamlandırabiliyorsanız ondan kaçmanın bir mantığı yoktur
aynı şekilde anlamlandıramadığınız bir eylemi tekrar etmenin de[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin
Sosyal ağlarda paylaş

bir ara aşk,kavga,sevgi vs vs.. gibi "saçma" nedenlerden dolayı ve arkadaş çevresi dolayı ile bende başlar gibi oldum..Ama nedensi hiç içime çekmeyi beceremediğim için Dudak Tiryakisi mi ne denen bişi ile Başladı ve bitti!

Halen gitsem NARGİLE içerim ama o ayrı :) Hem onun deli muhabetleri oluyor.. Oda 3-4 ayda bir kere içeriz zaten..Toplanırız 3-4 arkadaş,gideriz nargileye..Başlarız deli gibi sohbete ..O da zararlıdır ama eminim..

Uzun zamandan beri spor yapıyorum,ve kafam "akciğer" diyerek DANK etti..

Zamanınızı ve Sağlığınızı bilin,Sigara içmeyin!İçirtmeyin!

sonra ah çekersiniz ama geçmiş olur..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

Benim babam 15 yıl sigara içip bıraktı. Azımla s.çtıktan sonra delinemiycek birşey yok yani :)[hline]karakedi, 05 May 2003 12:08 tarihinde demiş ki:
her ejderhanın icinde bi kedi yatar
her kedinin icinde de bi ejderha yatar
her içinde bişi yatan ejderhadır
her bişi ejdarhadır ve ejderha kedinin üzerinde yatar.
Sosyal ağlarda paylaş

13 mayıs'ta annemi akciğer kanseri yüzünden kaybettim.

bu güne kadar bütün benliğimle nefret ettiğim sigaradan iki kat daha fazla nefret etmeye başladım.

ilerde sizin cocuklarınızın annenizin babanızın arkanızdan nası hallere düşeceğini düşünün.bu illeti bırakın.

bunu dağıtan,yayılması sağlayan herkeze hergün lanet ediyorum.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.
Sosyal ağlarda paylaş

Hele bir yaşlanalımda sigarayı sonra bırakırım diyenlere;
Akciğer hastalıkları açısından ancak 10yıl sonra,
Kalp hastalıkları açısından ancak 15 yıl sonra,
diğer insanlarla aynı risk grubuna inebiliyorsunuz.[hline][/i]Semi-Dr. Quinthalus [/b]@ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Sosyal ağlarda paylaş

bir bagimliligi birakmak soyle olur... mesela dielimki kola... gunde 2-2.5 litre iciosundur... bi gece uyumak uzereyken yanindan ayirmadigin litrelik kola sisesinin bosaldigini farkedersin... dersinki simdi yataktan kalkip buzdolabina gidip kola almaya useniorum... ama yine de gider alirsin... sonra kendi kendine kizarsin "ulan iki yudum kola icin butun rahatini bozdun ya salaksin"... boyle kendini gaza getirip "bi daha icmiorum lan kola basta olmak uzere gazli bi icecek uyandigim gibi birakmis olacam sabah"... Sabah uyanirsin... okula gidersin... sabah 7.30-8.00 arasi kutu kolani almak icin kantine giderken kararin aklina gelir... kantin yerine merdivenlere yonelirsin... boyle ani bi karardir, iraden warsa basarirsin, yoksa geberirsin olur biter, dunya fazla bisi kaybetmez korkma...[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
-Kings of Chaos-
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...