Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Alamanya hikayesi

Chibet

Öne çıkan mesajlar

Geçenler de Almancılara v.s laf atıldı forumda,hakarete varan laflar edildi,almancı olmadığım halde çevrem de yaşadığım gerçek bir hayat hikayesini elimden geldiğince,hikaye tadında paylaşmak istiyorum,yazım hataları v.s gibi şeylerden dolayı şimdiden özür diliyorum efendim...

Tangır Tungur giderken kağnı,tekerlekden kopan gümbürtüyle aşağı indi mustafa ...

-Noluyor gardaşım,bu kağnı bu ağaçları taşımazsa,ocağımız batar hem vallah hem billah

-Dur ulen dur ,birşey yok eşşeğin sıpası şimdi tamir ederik evelAllahın izniyle ormancı gelmeden...

diye çıkıştı mustafa nın abisi ibrahim...
ormancıya rüşvet vermeden ormandan kaçak ağaç kesmek kimin haddineydi?

yakınlardaki köyün muhtarı ahmet emmi tanıdıklarıydı,baba dostuydu sonuçta,gider ondan yardım isterler,kağnıyı tamir ederler,edemezlerse de kağnısını alıp, köylerine sabahın er vaktinde de olsa ulaşırlardı nasıl olsa....

kapıyı olanca şiddetiyle ibrahim vururken,mustafa da,köylüler görürse bu saat de ne der,ne yaparız der gibisinden sabırsızlanıp olduğu yerde dört dönüyordu...

-kim ooo,gecenin bu saatinde hayırmı şermi inşaallah?

-benim ahmet emmi,zekeriya çavuşun oğlu ibrahim

kapı açılır ve kısık bir lüküs aydınlığında ahmet emmi;

-buyur ibrahim, oğul? ne istersin gecenin bu vakti hayırdır inşaallah,babanamı birşey oldu

-yok ahmet emmi,hayırdır inşaallah,bu vakit de kapını da kırar gibi olduk emme,ormandan ağaç götürürken kağnının tekerleği kırıldı,senin oğlanla sizin kağnıyı veresin de,köye sağ salim varalım önce Allah,sonra senin yardımınla...

-hay hay gardaşımın oğlu...
hemen oğlanı uyandırayım da sabah olmadan gidin varın evinize,yurdunuza...

kırılan tekerleği tamir ederiz umuduyla yola çıkan iki karındaş kağnının başında bekleyen ormancıları gördüklerinde iş işten geçmişti artık...

Mustafa;

-Ağabey,bu ağaçları satıpda alacağımız parayla edeceğimiz düğün de bitti gitti... ne yaparım ben şimdi,ne derim meryeme?

İbrahim;

-dur ülen hemen mızmızlanma kocakarı gibi,verelim parayı bak nasıl yolumuzu açarlar...

Fakat işler düşündükleri gibi gitmeyecekti iki kardeşin,ormandan çıkarken para vermediği bekçiler onları jandarmaya götürmekle tehdit ederken,mustafa bir anlık boşluklarından yararlanıp,yolun kenarındaki dereden koşarak izini kaybettirmeyi başardı...

fakat abisi anlam veremediği bu gidiş yüzünden,elleri kelepçelenip mahkemeye çıkartılarak kaçakçılıkdan 2 sene hüküm yedi,dile kolay 24 ay,1 çocuğu ve hamile eşini yaşlı babasına emanet etti ve kaderin de olan mahpusluğa razı oldu dilindeki türkülerle...

devam edecek...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...