Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karakter Sorusu

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Delphide ufak bi program yaptim.

3 tane combobox var, 1. kisilerin ismi, 2. bolge, 3. makine

2. de secilen bolgeye gore 3. de makine yazip tamam deyince 1 deki ismin alanina yaziyo iste sikko bisey.

Benim bilgisayarda combobox daki İ ğ gibi harfler normal cikiyor. Tablete atinca bu harfleri I g olarak cikariyor. Haliyle 2. comboboxtaki text tutmayinca 3. islem yapmiyor.

Bu karakterlerin olmadigi seceneklerde problem yok.

Bolge ve dil secenekleri fln normal. Bu arada combobox disinda, labellardaki harflerde de ayni olay oluyor.

Programda mi bisey yapmak lazim yoksa pc nin ayarlariyla mi ilgili?
Sosyal ağlarda paylaş

https://dl.dropboxusercontent.com/u/18366514/bak%C4%B1mp.rar

Firma logosunu fln silmedim zaten firma ile pek ilgisi yok. Ben daha çok staj projeleri arasında göstermek için yaptım bide böyle bişeye ihtiyaç vardı. Onlar da madrem yaptın al boşta tablet var onunla kullanın dediler.

İşte harita üstünden tıklayıp direk de yazdırabiliyorlar. Ya da comboboxlardan seçip sonra tamam diyorlar fln.

Direk tıklayınca sorun olmuyor. Ama mesela Yardımcı Tesisler dediğim zaman combobox2 de, "Yardimci Tesisler" olarak aldığı için benim if koşulunu sağlamıyor, combobox3 e işlem yapmıyor.

Acaba tablet ayarından mı, yoksa programdan mı bilemedim. Kendi bilgisayarımda sorun yok.

Tablet win7, benim pc win8.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya onu da dusundum, hatta Joker soyledi de buna bile zor vakit ayirdim simdi bi daha ugrasmak istemiyorum zaten vaktim de kalmadi okul projeleri var.

Gerci cok uzun is degil de bide yeniden yapmak hamallik gibi gelecek.

Sorun tablet ayariyla ilgili demek ki, hepsi tukce/turkiye olarak ayarli halbuki. Bi de senin ayarlari deneyeyim bakayim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...