Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baya ve Bayağı (skimsonik kişisel gelişimsel çok da okunmasına gerek olmayan paylaşım, maksat içimde kalmasın)

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

gunluk dilde "geleceğim, yapacağim" diye mi kullanıyorsun ki ? bu sekilde telafuzu daha zor oluyor ve akici degil gelicem yapicam diye kullanılır. Yazıyla bu sekilde yazmak hatadır o ayrı da konusurken normal.

esra ceyda kardeslerden duydun sen heralde ona kıl oldun muhtemelen. yoksa bayağı diye bastıra bastıra telaffuz etmek biraz komik olur.
Sosyal ağlarda paylaş

DrStein said:

korumamız gereken nedir?
Sanki fazla kasmamak lazım dil konusunda.

Abi Zengin olsam sana servetimin yarısını verirdim. Şunu neden anlamak istemiyorlar? Hani Kahv6 yazmışsın ha Kahvaltı ne farkedecek? Dil mi elden gidiyor ne yani. Nedir bu kadar faşistlik? Bu dil'e sahip çıkalımcıların hepsi faşist diye adlandırıyorum ben.Çünkü milliyetçilikle hiçbir farkı yok.

Korunması gereken birşey yok.Kaldıki kendine ait çocuğunu bile herşeyden koruyamıyorken herkesin dilinde olan ve değişen şeyi korumaya çalışmak nedir arkadaş. Gereksiz uğraş resmen

Fransızlar hızlı yazım için kendilerince geliştirdikleri kelime kısaltma teknikleri var. Millet nelerle uğraşıyor bizimkiler burda "Gitçem değil gideceğim olacak :))))" Hani tamam siz öyle olunda bırakın bizi istediğimizi yapalım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...