Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

micayim boyle ise [2 ayda 2. baget beah]

elvyn

Öne çıkan mesajlar

arkadaslar daha 2 aydir evde canak comlek ve pedle caliyorum bu kirilan 2 . bagetim. ilki hadi uyduruk bisydi de bu az once kirilan promark 3al ydi biraz ahifif bisey ama. nesye ne yapmak lazim bu meretlerin kirilmamasi icin. boyle giderse 20 şer 20 şer bagetlere bayilacaz harcligi.[signature][hline]Chemical, pokemon_RIZA'ya 21 Kasım 2004 22:41 tarihinde demiş ki:
ya harbiden pokemonmuşsun lan sen
Sosyal ağlarda paylaş

calmayi ogrenmek lazim
tutmayi
vurmayi
3 senedir kullandigim bagetlerimle deliler gibi caliyorum studyoda (gimli biliyor)
bisi olmadi hala saglamlar, hatta kenarlarinda tahta asinmasi bile az denecek duzeyde[signature][hline]I repeat myself when under stress
I repeat myself when under stress
I repeat.
Sosyal ağlarda paylaş

bir noob olarak umarim normaldir. tutusum dogru sanirim da vurdugum alet cok sakat zaket kenai keskin metal bi çanak ama ne edicem dogru duzgun zil olarak kullanilacak bir sey yok hayirnisiynan bi davuk alacaz ama ne zaman du bakalim. henari keskin olmayan levha seklinde zil olarka ve tavsiye edersiniz.[signature][hline]Chemical, pokemon_RIZA'ya 21 Kasım 2004 22:41 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman yastiklarla cal tencere yerine

onemli olan koordinasyonunu gelistirmek stick controlu gelistirmek independence i gelistirmek

her duzeyde caliyorum bagetlerle (tahta masadan cama kadar) daha hic bi bagetim kirilmadi (tutmasini bilmeyen bi arkadas siyah A5 Zildjian imi 3 saniyede bateride kirdi ama)[signature][hline]I repeat myself when under stress
I repeat.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende yastıklarla çalışıyorum harbi en salamı o , New Beat RockN kullanıyorum bagetler yazın basından beri kırılmadı :) Bitek aynı modelin süper ince dedikleri bi seyinden aldım onu 3 günde bateri basında kırdım :D Ama aldım adam kırarsın alma demişti , salam diğilmiş meğersem :D[signature][hline]Kalhiae 25 Ekim 2004 23:41 de demişki:
kız evi ; naz evi..
forum yeri ; gaz yeri. :D

------------Blind Guardian--------------
Sosyal ağlarda paylaş

yastıklarla çalışmanızı önermem. baget yastıktan sekmez. tencerede çalmak da ne işe yarayacak anlamadım. "trampet de ses çıkarıyo, tencere de, o zaman tencerede çalışabilirim" gibi bi mantık mı kurdunuz? :) bageti düzgün sektirecek hiçbişey bulamıyosanız mousepad tavsiye ederim. ha çok özel stick control çalışmalarında sektirmeyen bişeylere ihtiyaç duyabilirsiniz, ama burda söz konusu olduğunu sanmıyorum.

peki sekmesi neden önemli? çünkü sekmeyen bişeyde çalışırsanız sonra davulun başına oturduğunuzda şaşırır kalırsınız. en iyi ihtimalle bol baget uçurursunuz ya da çok çabuk yorulursunuz.

ayrıca bence gönül rahatlığıyla baget kırabilirsiniz. az ya da çok baget kırmanın herhangi bir şeyin ölçüsü olduğunu düşünmüyorum. tabi ki her çalışmada bir baget kırıyorsanız bişeyleri yanlış yapıyorsunuzdur.

[Bu mesaj Gazanfer tarafından 24 Kasım 2004 08:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ince bageti daha başında alırsanız ya jazz bateristi olacaksınızdır (benim durumum)
ya da bilgisiz gaz birisinizdir ve hemen kırarsınız
ince bagetler caz içindir, ööle roaaar diye bağırıp bateri başında çalmak için değil

yastıkta çalışmak niye önerilir?
çünkü sekmez
sekmemesi siizn bileğinizi hızlandırır pedde rahatlıkla yapabileceğiniz 4/4 lük RRRR yi yastıkta hiç bir sekme (yani gücün sizer geri dönmesi) olmadan yaptığınız için bileğiniz hızlanır

gidin kalın baget alın metal rock çalmak isteyenler
kırılmazlar en azından düzgün kullanırsanız[signature][hline]I repeat myself when under stress
I repeat.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 24 Kasım 2004 09:08 tarihinde demiş ki:
yastıkta çalışmak niye önerilir?
çünkü sekmez
sekmemesi siizn bileğinizi hızlandırır pedde rahatlıkla yapabileceğiniz 4/4 lük RRRR yi yastıkta hiç bir sekme (yani gücün sizer geri dönmesi) olmadan yaptığınız için bileğiniz hızlanır

katılmıyorum. düzgün tekme atmayı öğrenmek için van damme misali ağaç tekmelemek ne kadar mantıklıysa bence yastıkta çalışmak da o derece mantıklıdır. stick control çalışacak adam yastıkta çalışırsa tekniği bence yanlış oturur. davulun sana ne geri döndüreceğini bilmeden nasıl stick control yapıyosun anlamıyorum. yastıkta çalışmış adam davulun başına geçtiği anda 4/4'lük rrrr'nin ikinci r'sinde şaşırır kalır "niye yapışmadı bu?" diye. daha sert ve sektiren bi yüzeyde çalışan ise kaç bpm'de nasıl vurunca parmakta elde bilekte nereyi ne kadar kasar bunları öğrenir, bunları hissedebilecek hale gelir. yani "control" edebilir. stick control bu işe yaramayacaksa ne işe yarayacak?
Sosyal ağlarda paylaş

hrm
haklısın ama bi yerrde ben eksik yawzdığım için anlamamışsın beni
benim hatam yani
ben de başlarda pad de çalılştım doğru olan da pad de çalışmak zaten
ama tekniği kavradıktan sonra bileği egliştirmek için sekmeyen bi düzeyde çalışma yapmak en iyisi
yani bunu ben kendi düşüncem faan söyulemiyorum, okuduğum yazıların bana verdiği birikim bu[signature][hline]I repeat myself when under stress
I repeat.
Sosyal ağlarda paylaş

ehue adam protnoy ver dedim yok ondan dedi 3al verdi. bok gibi kiriliyo simdi. gidecem 5 lik bisey alacam daha caza gelemem ben biraz calismam lazim. catir cutur gidecek yoksa bunlar.[signature][hline]Chemical, pokemon_RIZA'ya 21 Kasım 2004 22:41 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

lars ulrich kendisine sorulan '' konserlerde bagetleri kırdıgınızı hiç görmedik acaba kendinizi yeterince müziğe vermiyormusunuz? '' sorusuna ''baget kırmak sanıldığı üzere müziğe kendini veren bateristlerin değil ancak ne çalacağını bilmeyen ahmakların işidir'' . diye cevap vermiş.
Üzerine alınma sakın aktarıyoru sadece:)
ha bende günahım kadar sevmem o ayır:)
kolay gelsin.[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

amma gereksiz bişeye takıldınız ya.
baget bu. tahta. odun. kırılır.

lars da öyle bi laf etmiş ki, sanki millet sahnede gitar yakıp yerlere vurur gibi artist artis baget kırıyo sanıcaz. kusura bakmayın, biraz wbush'luk yapmış ulrich.

baget bu. kırılır. hiç bişeyden kırılmazsa kasnak vurmaktan kırılır.

dipnot: yeni başlamış arkadaşlar bi sürü para döküp süslü püslü markalı baget almasınlar derim ben. hem gereksiz bişey, hem de kendinizi kontrol edemeyip de yanlışlıkla abanacak olursanız ve baget kırılmazsa ya zil çatlar, ya da set de dandikse alakasız bi yerleri yamultursunuz hehe
Sosyal ağlarda paylaş

soyle meseden saglam bi baget kaca olur. ben de kaucuk bi tane var ama o da kirik :D kaucuk boyle hayvan gibi saglam bisey bi de okuz agir. ama istemiyrum saglam bi agac olsun boyle vurdugunda yarsin ama AL olacak capi.[signature][hline]Chemical, pokemon_RIZA'ya 21 Kasım 2004 22:41 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Beler yeni bi bagetin haberini aldım daha türkiyede malesef yok ama yakında gelcekmiş.. Carbon Pro Sticks adı verilen bu bagetler kırılmıyo çunku karbon , ayrıca oldukça ince ve acayip hafif.. Bende volfiede katılıyorum yastık bileği çok daha hızlandırıyo ama daha önceden tekniği biliyo olmak lazım yoksa harbiden baterinin basına gecince bune lan evde böle olmuyodum falan diye kalıyosunuz :) bu da hiç hoş bi durum diğil :D mesela ben artık yastık yerine oturdum koltukta çalışıyorum sertleikte var tok bi seste var ama fazla sekmiyo buda işime geliyo artık :) Metal çalıpta inatla daha hızlı olcam diye hala ince kullanıyorum oda ayrı bi konu :D[signature][hline]Kalhiae 25 Ekim 2004 23:41 de demişki:
kız evi ; naz evi..

Sosyal ağlarda paylaş

said:
obacan, 24 Kasım 2004 21:05 tarihinde demiş ki:
Beler yeni bi bagetin haberini aldım daha türkiyede malesef yok ama yakında gelcekmiş.. Carbon Pro Sticks adı verilen bu bagetler kırılmıyo çunku karbon , ayrıca oldukça ince ve acayip hafif..
hehey bende var ondan carbon stick. ama kirldi onlarda azuahuazhua.[signature][hline]Chemical, pokemon_RIZA'ya 21 Kasım 2004 22:41 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

dikkatinizi cekerim zil olarak kullaniyorum canak comlegi
gitar var ters cevrilmis kucuk boy. onun yaninda ped var. ters cevrilmis gitarin uzerinde metal bi tas var. resmini cekip koyacaktim makinenin sarji bitmis.[signature][hline]Chemical, pokemon_RIZA'ya 21 Kasım 2004 22:41 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

vic firth kullanıyorum.

çok da güzeller.
hayatımda baget 1 kere kırdım , o da stüdyonun verdiği kolpa bagetlerden biriydi. zaten harap haldeydi.

davul çalıyorum 4 senedir. hiç ders almadım. yastıklarda çalmaya başladım. internetten araştırdım , 4-4 idi , 9-8 idi.
ondan sonra darbukaya merak sardım. çeşitli müzik türleri dinliyorum şu anda.

elektronikten grind core'a kadar neredeyse her şeyi.
ha ders alsam tabi ki güzel olur , neden olmasın.
ama şu anda kendimi geliştirdiğim zaman , bir şeyleri başarmış olmak bende ayrı bir haz yaratıyor .)

mesela bazı davulcuları görüyorum , omzuna kadar ellerini kaldırıp vuruyorlar trumpet'e. nedir bu kızgınlık yahu?
provaları bittikten sonra gittim konuştum gerek yok bu kadar kaldırmana dedim , tutuş şeklini gösterdim vurması gereken yerleri gösterdim. harbiden dedi gitti mesela.

salt kendim öğrenmedim tabi ki , oraya buraya sordum insanlara sordum. en önemlisi çok fazla vidyo izledim ve amatör konserlerde bulundum. öyle bir şeyler işte.

baget kırdım diye üzülmeyin , kıra kıra bu işler ehe.[signature][hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
they bury me like footsteps in the snow.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 1 yıldır 2 tane baget kırmıs olmama uzulmuyorum. New Beatlerin ucuz olmamasına uzuluyorum.
Bu arada bişiyi merak ettim carbon bagetleri nerden aldın , kaça aldın ve en önemlisi nası kırdın!? :D[signature][hline]Kalhiae 25 Ekim 2004 23:41 de demişki:
kız evi ; naz evi..

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...