Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben başbakan olayım, 'dinimizi yaşayamıyoruz' diyenlerin maskesi düşecek:)

bucurukunannesi

Öne çıkan mesajlar

Ya biraz uzun bir başlık oldu kusura bakmayın artık. :)

Hani kahvede, vapurda, konu komşuda denir ya "ben başbakan olsam...." diye. İşte o misal ben başbakan olsam, şu "dinimizi yaşayamıyoruz" diyen herkesin iki yüzlülüğü ortaya çıkacak.Nasıl mı? Anlatıyorum:

Şimdi ben başbakan oldum diyelim. İlk iş özel bir yasa çıkartacağım. Dinini yaşayamadığından yakınan türbanlı bacılar, o türbanlı bacıların kadın eli sıkmaktan korkan abileri vs. gibi vatandaşlara noter huzurunda bir SÖZLEŞME imzalatacağım.

Sözleşmeye göre bu vatandaşlar laiklik yanlısı vatandaşlardan farklı/ayrıcalıklı olacaklar. Şöyle ki, bunların kocaları türbanlı eşlerini üç kez 'BOŞ OL' deyince boşayabilecek.Laik İsviçre medeni hukuku filan hak getire yani. Kapı önüne konulacaklar.

Yine bu vatandaşlar isterse ikinci, üçüncü, dördüncü karıyı da alabilecek. Kimsenin itirazı olmayacak. Vatandaş dinini yaşasın.

Yine sözleşmeye göre (unutmayın imzalattıracağım)diyelim baba/ana öldü, geriye hatırı sayılır bir miras kaldı, Ahmet, Mehmet bolca pay alırken, Merve ile Kübra daha az pay alacaklar ve katiyen Erbakan'ın kızının yaptığı gibi "üüüüü abilerim benden mal kaçırdı" diye şikayet edemeyecekler.

Bu minval gidecek, kız kısmı okumayacak, evde oturacak, bak Afganistan'a kız okullarına gaz bombası atıyorlar, kız öğrencileri kurşunluyorlar, burka giymeyen yanında erkek akrabası olmayan evden dışarı adım atamayacak, hele öyle kadın-erkek aynı iş yerinde çalışmak hak getire! Müzik dinlemek yasak, unutmayın kadının sesi erkeğe, erkeğin sesi kadına haramdır şeriata göre. Vakko marka fiyakalı türbanlar, rimelli kirpikler, türban altı tayt, topuklu ayakkabılar giyenlere kırbaç filan olacak yine ağlaşmayın:)

Çok uzun yazmıyorum uzun yazıları okumayı sevmiyorsunuz bazılarınız:)

Böylece ben başbakan olursam ülkede dinini yaşayamayan kalmayacak, ama sonra ağlamak, zırlamak "üüüüü kocam beni kapı önüne kodu, fuhuş mu yapayım? Nasıl geçineceğim? ben laik boşanma kanunlarına geçmek istiyorum, fesh edin sözleşmemi" demek yok:)
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da,zaten ben inkar etmiyorumki arkadaş,arap veya acem ayırt etmiyorum,arap bir peygambere indirdi dini diye isyankar olamam yani,o kadar biliyorsanız,cep telefonu kullanmayın arkadaş ecnebiler keşfetti diye,ama buradaki asıl sorun,senin 1000 yıllık islam&türk medeniyetiyle yoğrulmuş devlet sistemini,daha 300 sene önce götünü yıkayamayan adamların sistemiyle değişmiş olman ve bunu da halka milli değerler diye yutturman,size tek bir soru soracağım bunda da son derece ciddiyim bilenler cevap versin...

islamla laikliği,diyanet işleri başkanlığıyla devletin dini olmaz kavramını bana gerçek mana da açıklayan biri olabilirmi acaba?

çünkü dünya da laiklikle her sistemi uyuşturabilirsin,dini,siyasi görüşü,ama islam uyuşmaz bana göre,sebeplerini cevabı aldıktan sonra yazacağım.

sakın bana din Allahla kul arasondoki bir oloy demeyin .
Sosyal ağlarda paylaş

Chipetbeth said:

tamam da,zaten ben inkar etmiyorumki arkadaş,arap veya acem ayırt etmiyorum,arap bir peygambere indirdi dini diye isyankar olamam yani,o kadar biliyorsanız,cep telefonu kullanmayın arkadaş ecnebiler keşfetti diye,ama buradaki asıl sorun,senin 1000 yıllık islam&türk medeniyetiyle yoğrulmuş devlet sistemini,daha 300 sene önce götünü yıkayamayan adamların sistemiyle değişmiş olman ve bunu da halka milli değerler diye yutturman,size tek bir soru soracağım bunda da son derece ciddiyim bilenler cevap versin...

islamla laikliği,diyanet işleri başkanlığıyla devletin dini olmaz kavramını bana gerçek mana da açıklayan biri olabilirmi acaba?

çünkü dünya da laiklikle her sistemi uyuşturabilirsin,dini,siyasi görüşü,ama islam uyuşmaz bana göre,sebeplerini cevabı aldıktan sonra yazacağım.

sakın bana din Allahla kul arasondoki bir oloy demeyin .

bencede uyusmaz, hak laik olmak istiyosa olsun devlet musliman diel zaten. diyanette kapatılmalı. imamlar işten cıkartılmalı, imamhatiplerde özelleştirilmeli, özelleştirilemeyenlerde kapatılmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Chipetbeth said:

asıl sorun,senin 1000 yıllık islam&türk medeniyetiyle yoğrulmuş devlet sistemini,daha 300 sene önce götünü yıkayamayan adamların sistemiyle değişmiş olman ve bunu da halka milli değerler diye yutturman

her bir mesajında yeni bir şaşkınlık

300 sene önce götünde bokla mı gitti bu adamlar amerikalara arkadaş ya ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Chipetbeth said:

herşeyinz yurtdışından zaten,medeni hukukunuz isviçreden,ticaret kanunlarınız italyadan ordan burdan,bu ülkede 1900 lere kadar ticaret hayatı medeni hayat,sosyal statü kast sistemindeydi zaten anasını satiim

bir gün islamın nasıl birşey olduğunu anlayıp dinden çıktığında bu söylediklerine çok güleceksin kardeşim =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...