Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hadislerin sorgulanmaması bana birşeyi hatırlattı

yelpaze

Öne çıkan mesajlar

Hassas konu abi ne diye tartışmaya açılıyor anlamıyorum ki. Ayrıca benim derdim sizi yakacaklar bizi eller üstünde tutacaklar değil ki. Sen inanmıyorsan bu senin kendi hür iradendir, kalkıp da kim buna laf edebilir? Ama benim inandığım şey ile dalga geçmene gerek yok ki. Bu konu bu anakart mı iyi şu anakart mı iyi değil ki. En azından biraz saygı duyulmalı bu konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu Muhammed'in ilk ve en önemlisi de dahil olmak üzere nerdeyse bütün karıları dul, o kadar tanesi insanların bakışını değiştirmeye yetmemiş mi üstüne bi de evlatlığının karısını ninjalamış?

Orada özellikle evlatlığının boşandığı karısıyla evlenmekten bahsediyor, özellikle onu normalleştirmek için yapıldığını söylüyor yani. Tabi yerseniz. Sanki başkasının yapmasına izin verse örnek olmayacak, illa kendisi yapması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

İnandığım şey ile dalga geçilmesine tahammül edemiyorum, daha da acı olan bu tip konuşmalar yapanlar hakkında vicdanım rahat durmuyor ve son nefeslerinde ne yapacaklar diye ben kendim korkuya düşüyorum. Benlik değil bu topic, eğlenceyi okuycam ben siz geçin mavranızı.
Sosyal ağlarda paylaş

Solozzo said:

Hassas konu abi ne diye tartışmaya açılıyor anlamıyorum ki. Ayrıca benim derdim sizi yakacaklar bizi eller üstünde tutacaklar değil ki. Sen inanmıyorsan bu senin kendi hür iradendir, kalkıp da kim buna laf edebilir? Ama benim inandığım şey ile dalga geçmene gerek yok ki. Bu konu bu anakart mı iyi şu anakart mı iyi değil ki. En azından biraz saygı duyulmalı bu konuda.

Nası ya? Kadınları baştan cıkaracak diye sınır dışı edilen insanların var olduğu bi din topluluğu nası saygıyı hak eder? Kadınların yüzüne kezzap attıran bi din sapkınlığı nası saygı hak eder? saygı hak etmek için önce insan ve doğaya saygılı olmak lazım. Benim gözümde islamcılar Gerizekalıdır her zaman.Afrikadaki insanlar da gebersin oksijen tüketimi azalır.onlarda müslüman ve hiç bişey yapmayıp Allahtan umut bekliyorlar.Harekete bile geçmiyorlar herşeyi allahtan bekliyorlar.Nasıl ya? Sen demiyor musun zaten kitabında Allah sizin işinize karışmaz sadece herşeyi bilir diye, Ee?
Sosyal ağlarda paylaş

Solozzo said:

siz pis ateist kafirler, şerefsizler vs diye hakaret yağdırırken iyi, biz dalga geçince kötü ha ?
bi sus
Sosyal ağlarda paylaş

Solozzo said:

Quran inanmayanlara hakaretlerle dolu hiç okudunmu bilmiyorum ama bi ara gözgezdir =9
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

"...sonra Zeyd o kadınla beraberliğini sona erdirdiğinde onu seninle evlendirdik ki (gelecekte) evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlar(la evlendikleri) için müminler suçlanmasın..."

ilk defa okudum. niye bunu yaptırdığı işte şurada yazıyor. o zamanlar insanlar dul kadınlara nasıl bakardı, ama o bakışın nasıl değişmesi gerekiyor, o kişinin boşadığı kadını evlendiriyorlarsa diğer inananlar da dul kadının yeniden evlenmesinde bir sakınca yok, bir kötülük yok görsünler diye yapılmış gibi görünüyor.

oraya tatlı tatlı yazmışlarda birde zeyd'e sormak lazım sen neden güzeller güzeli soylu bir aileden gelen karını boşadın diye. söz konusu islam olunca herşeyi en iyi ihtimalle görme yöneliminiz hayretler uyandırıcı =)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

bu kadar düz saçma bir yoruma ne yapayım abi :D

otomatikman "ehe oradakiler müslüman, o zaman hiç birşey yapamayıp el açıyorlardır ehe o zaman ölsünler" deyip geçmişsin

Abi nası ya Kitap var lan unuttum adamın adını Afrikanın afrikalıların durumunu yazmış. Fransız çakması afrikalıydı adam ama unuttum ismini. Abdal malik diyesim gelioda o da ses sanatçısı. Düz saçma yorum demenı yahıştıramadım hiç...
Sosyal ağlarda paylaş

Şüphesiz ki âyetlerimizi inkâr eden kâfirleri biz yarın bir ateşe atacağız. Derileri piştikçe azabı duysunlar diye, kendilerine başka deriler vereceğiz. Çünkü, Allah gerçekten çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. (NİSA/56)

Noyzura, dünyada tatmadığın zevkleri tadacaksın bro :)
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

söz konusu islam olunca herşeyi en iyi ihtimalle görme yöneliminiz hayretler uyandırıcı =)

senin tek mesajıma bakıp benim "sadece konu islam olunca" birşeyleri iyi ihtimalle görmeye çalıştığımı düşünmen çok fail ama =)

fakkoo o kitabı şeytsene bi. okurum ben onu. ilginç gibi
Sosyal ağlarda paylaş

lol saygı bekleyenler dünyadaki her insan davranışına saygı duyabiliyor sanki.

mesela hasan mezarcı isa olduğunu sanıyor. sen buna saygı duyar mısın lol der geçersin.

biz de size lol diyip geçiyoruz. ama senin bu kadar değer verdiğin şeye, bizim senin o hasan mezarcıya baktığın aşşağılık bakış açısıyla bakabileceğimizi aklınız almıyor işte.

ama bilin ki akıllı bir insanın dine inanması hasan mezarcının durumu kadar komik maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Noyzura said:

söz konusu islam olunca herşeyi en iyi ihtimalle görme yöneliminiz hayretler uyandırıcı =)

senin tek mesajıma bakıp benim "sadece konu islam olunca" birşeyleri iyi ihtimalle görmeye çalıştığımı düşünmen çok fail ama =)

fakkoo o kitabı şeytsene bi. okurum ben onu. ilginç gibi

pardon tek mesajına baktım ama genel söyledim. bu topraklarda çoğu insanda bir kere bile düzgünce okumadığı kuranı kaynak gösterme ve koruma huyu var.

Fakkoo said:

Abi nası ya Kitap var lan unuttum adamın adını Afrikanın afrikalıların durumunu yazmış. Fransız çakması afrikalıydı adam ama unuttum ismini. Abdal malik diyesim gelioda o da ses sanatçısı. Düz saçma yorum demenı yahıştıramadım hiç...

Fakko'nun da ismini hatırlıyamadığı kitap Afrikalı Leo , yazarı ise Amin Maalouf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...