Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammer 40.000 cikti !

Disappear

Öne çıkan mesajlar

ver msni geliyim :)

oyun hakkında kısa bir inceleme yapıcam aşağıda anlatıcam nasıl oyicanızı ozelliklerini sistem ihtiyacını felan.

Guzel bir introdan sonra campaigne girdigimizde sadece marinelerle oynadıgımız goruyoruz. ama uzulmeyin skirmish yaparken her ırk acık. Neyse. Oyunda 2 çeşit kaynagımız var.elektrik ve bişey adı ne bilmiyorum ustteki en fazla kullandıgımız şey işte :) bunları bir yerden supply alarak cogaltmiyoruz. elektriği bu is icin tasarlanmıs binaları ureterek alıyoruz. diger daha bi onemli kaynagı ise ceheckponit tarzındaki yuvarlak yerlere bayrağımızı dikerek getirdigi +x i cogaltarak topluyoruz. bu da demek oluyor ki ne kadar cok toprak o kadar cok buyume. bu supply her yerde gerekli. sadece bikac sey yaparken degil. bir de bazı stratejik onemi olan checkpoint tarzı yerele bayrak diktigimizde daha cok bu kaynaktan geliyor. ayrıca oundaki campaign bolumu buralar uzerine kurulmus. her neyse. strongholdumuzu kurduk. işçi cıkarıyoruz. bunlarla binalarımızı uretiyoruz, peki neler uretiyorruz ayrıntılı incelemedim ama oyunda araclar felan var (hic uretmedim daha 3. bolumdeyim) daha sonra stratejik bolgelerin uzerine gelene saldırsın diye listening post dikebiliyoruz, bunların upgradei felan var. armory var upgrade yapabiliyoruz yine. şimdi geldik unite yapısına. işte warhammerı warhammer yapan olay. Detaylı unite yapısı warcraftta gozumuze fazlasıyla carpmıstı. ama burada almıs yurumus. bir kere 5 durus pozisyonumuz ve 3 te vuruş pozisyonumuz var. En onemlisi birimler 4 er geliyor ama bunları onemli olan kaynaktan harcayarak 9 a kadar cıakrabiliyoruz. daha sonra marinelerin eline 5 ayrı turde en az 3 unu gosteren bir menuden onlara secondary bir silah verebiliyoruz. bunlar missile launcher (bi 6 birimde bu upgradeden olunca binalaı patlatmanız 5 saniyden uzun surmuyor), plasma gun, flame gun (alev atıyor yakın dovuste en iyi silah), snipercılar icin silah upgradei (silahların ucundan cıkan lazer cok hos olmus) bi de bi okkalı zarar vermeye yarayan silah vardı unuttum adını. her neyse. oyunda tek adam secemiyoruz gruplar var ona gore secebiliyoruz. oyunda macro (birimlerin hepsiyle teker teker ilgilenme olayı) olmuyor dolayısıyla ama adam sayısını arttırmak dusurmek geri cekmek felan adamları azıcık macroya giriyor. mesela 9 birimli grubunuzdan 3 u kaldı kacarken biri daha oldu 2, oteki grubunuz vurus seklini yakına geitirp dalıyorsunuz menzillilerde 2 kisilik gruba degil otekine dalıyor arkadan 2 kisinin yanına adam gonderiyoruz daha sonra bunlarla da menzilli dalıyoruz iste basit bir taktik ve macro. ayrıca gruplarn moral seviyesi var bu moral seviyesini sergentlar duzeltiyor, sergantları da uretmiyorsunuz bir adamınıza bu rutbeyi veriyorsunuz. sergantlar bagırıyor cagırıyor beyle adamlar da neseleniyor ayrıca moral adam oldurdukce de doluyor. boylece birimlerimiz bayağı bir ayrıntılı oluyor. bir de her bolumde yanımızda yuksek rutbeli hero adamı oluyor bu adamı oldurmek eziyet tek basına bile kalsa olmuyor cok zor. bu adamı bi takıma attach ederek hem sergent etkisi yapabiliyorsunuz hem de o takım morali boyle yuksek oldugundan daha baba koyuor bir de bu takım olmek bilmiyor cok zorlasıyor. aman diyeyim dikkat.
sistem olarak oyun cok pis canavar soyle bi 45 kisi gormeye dursun hemen kasılıyor. 1024*768 full ayarda bu tabii. ama grafikler de bir strateji oyununda gordugumuzun en iyisi. komutları verip yakında savası izlemek cok eglenceli.

Bence bu oyunda battlenet olsa warcraft bir saniye daha tutunamazdı. boylede guzel ama relic iyi is cıkarmıs tebrik ediyorum bu guide ıda bitiriyoruz parmaklarım yoruldu atıkın hoh neyse notuda altta

96/100 (valla oynayın hak vereceksiniz oyunun tek bir eksigi yok arkadas olmaz boyle birsey.)[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...
Sosyal ağlarda paylaş

Minimum System Requirements
System: 1.4GHz Pentium III or equivalent AMD Athlon XP processor or equivalent
RAM:256 MB RAM
CD-ROM: 4X CD-ROM
Video Memory: 32 MB VRAM
Hard Drive Space: 1800 MB

Recommended System Requirements
System: 2.2GHz Intel Pentium 4 or equivalent
RAM: 512 MB RAM
Video Memory: 64 MB VRAM
nVidia GeForce 3 or ATI Radeon 8500 or equivalent with 64MB of Video RAM

burada yazanlara göre 1.8ghz 512 ram 64 ram gf2 ile oynayabilirim grafikleri kısarak ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 128mb ram (Birazcık düşük ama yakınd arttıracam :)) GeForce FX5200 P4 2.2 ile oyunu orta grafik derecesinde oynadım. Oyun sırasında kalabalık savaşlarda biraz takılma yaşamak dışında pek sorun görmedim. Onun sebebi muhtemelen Ram olarak gösterilebilir.

Bu arada Campainglerin sadece Space Marines ile oynanması çok üzücü. Son Campaigng acayip kolaydı. (2 Campaign önce terler dökerken bunu rahatça geçmem garip bir durum tabi) En sonunda gelecek diğer oyunlara açık bırakmaları ise hoş. En azından bir Warhammer oyunu daha gelecek. (Yada Expansion olabilir. AMa ben başka ırkları da kullanmak istiyorum campaignlerde)[signature][hline]Kafam basmadığı için arada yanlış mesajalr yazabilirim. Lütfen mesaj sahibine bu hataları normal bir dille belirtin. Eleştiriyi yararlı bulurum ama sınırlarını aşarsa pek sevimli olmazlar ve karşı tarafı aksini yapmaya iterler.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tunca, 08 Ekim 2004 04:20 tarihinde demiş ki:
oyunda tau ırkı varmı ? kimse bahsetmemişte

hiç görmedim tau

spacemarine chaosmarine eldar ork gördüklerim.[signature][hline] Where are you tonight?
Wild flower in starlit heaven
Still enchanted in flight
Obsessions lament to freedom.......

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Azmodai, 05 Ekim 2004 12:20 tarihinde demiş ki:
tahminime gore expansion packler gelecektir... en azindan eldar oynamak guzel olur :)

kesinlikle cunku şu anda Eldar biraz garip olmuş .. dayak manyaa oluyo[signature][hline]Fii tarihinde Saruman demiş ki:
ph34r my army of uruk hai! Go outz0r, find teh hobbitz and pwnz0r them!
--------------------
Ariakan the YIILLAAANNN Merc..(RIP)(tss)
Ariakan the KELEBEEEEK Zerker..(RIP)
Kanki the GAY DR00D..
Darric the Dayakcı BM..

Sosyal ağlarda paylaş

abi istedigin kadar ak kağıt gibi ünitelerle bi yere varamıyosun sonuçta .. ha her ırk akıyo bu arada eldarın aktıgın üniteleri iki sıkımda yatıyolar ama[signature][hline]Bow down before the one you serve,
You're going to get what you deserve

--------------------
Ariakan the YIILLAAANNN Merc..(RIP)(tss)
Ariakan the KELEBEEEEK GayZerker..(RIP)
Kanki the GAY DR00D..
Ariakan the UbaAAHR BM..

Sosyal ağlarda paylaş

o da dogru tabii :) unite konsuunda biraz space marine e zorlanmışız gibi hissetdim kendimi cunku kimse campaign bitirmeden skirmish yapmıyor. e campaigni bitiren de ne kasıcam bunda ustalaşmışım diye direk space marine sarılıyo. e haklılar da yani adamlar hem tek bir ırk koyuyo hem de 12 kıçı kırık mission warcraftın warhammerı gectigi tek yer bence bu single player olayının da iyi kotarılmış olması.[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...

[Bu mesaj lord_elvyn tarafından 08 Ekim 2004 21:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yooo. Ben ağzında puroyla alev makinesini konuşturan orcu gördüğümden beri orc oynamak için bekliyorum. Campaign bitince direk orclara saldırdım zaten :D Oldukça eğlenceli ayrıca orclar. Hele işçileri süper olmuş.İnşa acayip hızlı. Birimlerde güçlü sayılır. Tam savaş ırkı :D[signature][hline]Kafam basmadığı için arada yanlış mesajalr yazabilirim. Lütfen mesaj sahibine bu hataları normal bir dille belirtin. Eleştiriyi yararlı bulurum ama sınırlarını aşarsa pek sevimli olmazlar ve karşı tarafı aksini yapmaya iterler.
Sosyal ağlarda paylaş

WArcratin Dawn of Warı gecıtıgı bır cok yer var.

Once Warcraftı adam gıbı oynayıp butun ozellıklerı unıtelerı tanayıp bı ıkı gor oyunun potansıyelını sonra konus.

Dawn of War asla bır WC veya Sc olamıyacak.

Bunun Battle netle ılgısı yok battle nette Wcyı Sc yı cıkartıp Dawn of War koysanız gıne olmaz. Bu oyunda ılerlıyebılecegınız en pro gamer bıle olsanız ulasabılecegınız en uc nokta fast clıcker olmaktır kı zaten hayatında adam gıbı rts oynamıs soran bu oyuna bı kac haftasını vermıs bırılerı bunu yapar.

Bu oyunda ustun kabılıyetlerle sınırlerı hırpalıyan taktıklerle oyun kazanılmaz. Unıte cesıtlıgı ırk farkalrı bu oyundakı ktaktıklerı bır yere kadar tasır.

Nedenmı?
1. Oyunda Mıcro yok Kım kıme ates edıyor kım kıme ates etmıyor bellı bıle degıl.

2. Gıne mıcro yok kı melee gıren unıteler altında nerdeyse kontrolunuz yok kac dıyorsunuz 3-5 sanıye sonra sozunuzu dınlıyorlar o ankı anımasyonlarını bıtırıp hatta butun squadın anımasyonlarını bıtırmesını beklıyorlar.

3. Gıne mıcroyu baltaıyan bır hata tek bır bırıme yanı squad ıcındekı bır unıteye focus fıre yapamıyoruz hadı onu gectık squada katılmıs ve oyunun kaderını cooooook karahat degıstırebılen mad dock(bır yetenekle yakıdnakı orkları buyu suresınce olumsuz kılıyor buyunun etkısaı gectıgınde canı cok az olan orklar oluyor kı bu sekılde 2-3 mad dock la nob basıp en zorlu baselerı bıle dagıtabılırsınız), force commander(orbital bombardamentı var nemı bu? alan etkılı ardı ardına patlıyan ıon cannonlar dusunun), liberian(mad dockın kıne benzer bır ozellıgı var ama cok daha guclu cunkı bu sefer yakındakı marınler zarar bıle almıyor) gıbı kılıt unıtelere focus fıre yapamıyoruz.

4.En zorlu multı maclarındakı elımde cok az recource poınt kalmısken bıle kafama gore unıte basabılecek kaynagım oluyor. Oyunda hıc bır sekılde kaynak sıkıntısı cekmıyoruz.

5.Oyunda ılk relıc poıntı ele gecırıp termınator oblirigator avatare artık ırkınıza gore ne varsa basan kazanıyor. Relıc kapma savası dıye bırsey yok cunkı harıtadakı relıcler her keze yetıcek kadar ve dusmandan korumak ıcın bırbırlerınnden cok uzak gucunu ıkıye boldugundede cok zayıf kalıcagın yerlerde. Kı bu butun multı harıları ıcın boyle.

Ve bu seyler parchle falan duzelmıycek seyler. Daha yzuelrce mıcroyu ve oyun kurumunu baltaıyan sey eklıyebılırım. Oyun sadece atmosferı grafıklerı ve gaz oldugu ıcın guzel. Stratejık acıdan hıc bır olayı yok. Ole oraya buraya Cover kurmakla Rts ye strat katılmıyor bılın bunu.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Sacred Key'i Eldarlardan aldığımız bölümde Fatal Scar Error - Execution Paused yazdı. Sonra menüden resume game diyince oyun devam etti ama köprüdeki duvarları haritadaki tüm strategic pointleri tutmama rağmen açmadı. Ne yapmalıyım?[signature][hline] Aşk ve pilav böceği
"To empty your mind is to fill your grave."

Llama, 13 Ağustos 2004 01:34 tarihinde demiş ki:
ben delıklerıme onem verıyorum

Sosyal ağlarda paylaş

ya oyle diyorsun ama warcraftta bir sürü taktik oluyo da noluyo? karmaşadan kontrol edemiyorum ben hic birini. warcraftı oynayıp bırakmama bu sebep oldu. hayır leveldan okuduklarımı size yedirmiyorum. yani o kadar adam var ve karmaşa da hangi birin secip de ozel yetenegini kullansam bilemiyorum. zaten canı azalan adamları kacırma sansını da cok fazla yakalayamıyorum. dawn of war da oyle degil. ayrıca ufakta olsa takik yapabiliyorsun basic taktikler. micro yapamıyorsun ama sonucta tek tek her grupla ilginlenmen gerek. ne biliyim o upgradedidir moraldir adam eklemektir cart curt. yani warcraftta basic bir unitenin bu kadar cok ayrıntısı yok. warcraftta dedigim gibi catısma anında hersey karısıyor, ne yaptıgımı anlamıyorum ben bi bakıyorum butun adamlarım olmus heromla koyume donuyorum. zaten hotkeyleri bilmyen kesinlikle oynayamıyor. yani warcraftta boyle bir etki hyarattı bende. kaynak işine gelince. oyun savaşa odaklanmak istemiş ve başarmışta, bunun için de işin içine kaynak girmemesi gerekiyor. e girmemiste zaten.[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Solufain, 08 Ekim 2004 23:50 tarihinde demiş ki:
Yooo. Ben ağzında puroyla alev makinesini konuşturan orcu gördüğümden beri orc oynamak için bekliyorum. Campaign bitince direk orclara saldırdım zaten :D Oldukça eğlenceli ayrıca orclar. Hele işçileri süper olmuş.İnşa acayip hızlı. Birimlerde güçlü sayılır. Tam savaş ırkı :D

tamam yani oynayan yine başka ırkla oynar ama ben kime sorsam space marine oynuyo. ben de bi orku denemeyi dusunuyorum ama marine e alıstıgımdan bırakmak zor yani.[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ıstedıgımız unıteden ıstedıgımız kadar basalım slalım cayıra kımın daha cok adamı varsa kaznasın.

Warcraftta sen unıtelerı kontrol edemıyorsan ve bunu dunyadır yuz bınlerce kısı yapabılıyorsa bu senın sucun oyunun degıl.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 10 Ekim 2004 08:59 tarihinde demiş ki:
Evet ıstedıgımız unıteden ıstedıgımız kadar basalım slalım cayıra kımın daha cok adamı varsa kaznasın.

Warcraftta sen unıtelerı kontrol edemıyorsan ve bunu dunyadır yuz bınlerce kısı yapabılıyorsa bu senın sucun oyunun degıl.

Uzuun zamandan beri warcraft oynuyorum. Halada oynamaktayım. Warcraft taktik yapabileceğiniz en iyi rts dir. Warhammerıda uzunca süre oynadım beta testerlığınıda yapmıştım bencede warcraft daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...