Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ping bazen 230 bazen 1448 neden?


kralweb

Öne çıkan mesajlar

tracert www.yahoo.com dersin
yahoo'ya ulaşana kadar geçtiğin tüm router'lar sırasıyla ekranına gelmeye başlar, ping'in arttığı noktayı bulursun, avrupa'da olsan ISP'ne telefon edersin ve
- şu siteye veya bu server'a erişimim sırasında routingler üzerinde şu ISP'nin veya bu carrier'ın şu pop noktasından geçerken ping'im 1000'lere çıkıyor ilgilenirmisiniz dersin, adamlar da ilgili noktanın sistem yöneticisini bulur ve sorunu gidermesini ister..

türkiyede olduğun için sadece sıkıntı yaratan noktayı bulmuş olmanın verdiği sakinlikle elin kolun bağlı ilgili yöneticinin kıçını kaldırıp da sorunu gidermesini beklersin..

Sorunun nedeni nedir ?

- İlgili router üzerinde gerçekleşen paket trafiğinin yoğun olması ve router'ın işlem kapasitesinin ilgili routing'leri gerçekleştirememesi, iki nokta arasında fiziksel olarak fiber üzerinde veya uydu üzerinde meydana gelebilecek sıkıntılar.

Uydu üzerinden gittiğin takdirde uydu ile base station arasında meydana gelebilecek sorunlar, ( genelde base station'da meydana gelir )

vs. vs. elinden bişi gelirmi ? Cıhh !![signature][hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA
icq : 566413 msn : [email protected]
There is no darkness, only ignorance..

Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle işte. Route edecek bağlantı artıo artıo artıo artıo, sıra sana gelene kadar bi süre geçio işte. Dükkandaki hattın SNR Margin yani sinyal seviyesi 27'lere düştü. Soğuktanmıdır hattan mıdır anlayamadım pek. Ama sürekli kopup bağlanmadığı için ciddi bişi deildir diye aramıorum yardım hattını. Biraz daha sürerse arayıp "10 derecenin altında adsl'den yarı performans alınıyormuş doğru mu?" diye sorarak dalga geçeceğim :D[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...